Casitsu Live Casino Преглед

Age Limit
Casitsu
Casitsu is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

Зошто Плат во казино во живо

Casitsu Live Casino излегува од сенките. Најновото казино во живо на Dama NV е уште едно искуство со азиска тематика. Casitsu live Casino има веб-локација која е пријатна, безбедна и едноставна за користење. Casitsu користи безбедна локација, етички стандарди за игри и безбедна технологија за да ја осигура безбедноста и правичноста на податоците и плаќањата.

Казиното ги третира сите подеднакво; нема област со високи ролери, и сите играчи се добредојдени! Играчите секогаш ќе имаат добро време во безбеден и транспарентен амбиент. Понатаму, одличниот каталог за игри и употребата на криптовалути во одредени наслови ќе ги натера да здивнат.

Casitsu Live Casino е лиценциран од Органот за игри во Курасао. Регулаторното тело гарантира безбедност на играчите со тестирање на игрите на редовна основа за да се обезбеди фер игра. Понатаму, се очекува казиното да ги чува податоците на своите клиенти безбедни. Сите трансакции се безбедни и сигурни.

Сè е во ред онаму каде што играчите би очекувале да биде. За време на патувањето има и одлични објаснувања. Тие можат сами да ги видат сите фантастични објаснувачки реченици со лизгање до дното на која било страница на веб-страницата Casitsu, на пример. Гејмерите ќе уживаат играјќи во ова казино во живо.

About

Casitsu Live Casino започна во онлајн казино индустријата во 2020 година и постигна генерално позитивни повратни информации од корисниците. Casitsu навистина нуди незаменливо искуство во казино во живо, со преку 100 блек џек маси, како и рулет, покер, бакара и многу повеќе!

Со хумористичен дизајн на нинџа што се протега низ целата страница, Коцкарите ќе бидат пречекани со голем бонус за пријавување и една од достапните најпогодни страници. Покрај казиното во живо, има над 3.500 различни слотови, џекпот и игри на маса за избор!

Casitsu Casino беше основан од група ентузијасти за игри кои сакаа да изградат безбедна платформа каде што ќе можат да уживаат и со високи ролери и со обични гејмери.

Games

Има речиси 200 наслови на Evolution Gaming достапни во казиното во живо. Тие ги вклучуваат сите стандардни традиционални казино игри како што се Блек Џек, Рулет и така натаму. Некои емисии за игри, исто така, инспирираат голем број наслови, овозможувајќи им да уживаат во највисоките казино игри во живо додека се забавуваат овде. 

Рулет во живо

Во рамките делот рулет, играчите ќе откријат неколку варијанти како што се: 

 • Молња рулет
 • Извонреден рулет
 • Инстант рулет

Блек Џек во живо

Исто така постои и а широк спектар на опции за блек џек, вклучувајќи:

 • бесконечен блек џек
 • Брзина блек џек
 • Моќ блек џек, а исто така игра на зарове, кој штотуку беше воведен.

 

Има многу варијации овде, со машки и женски професионални дилери кои емитуваат програма од вистинско казино.

Бакара во живо

Има и други видови на бакара и sic bo достапни, заедно со Punto Banco, кој се игра на италијански. Baccarat сега има опција за повеќе игри, која им овозможува на играчите да играат на бројни маси во исто време.

Bonuses

Иако не постои единствен бонус за добредојде за играчите на казино во живо, тие сепак може да ги искористат предностите општа понуда за добредојде на казиното. Ова е поделено на првите четири депозити, а спецификите како што се потребните промотивни кодови може да се најдат на промотивната веб-страница.

 • Прв и четврти депозит: 100% бонус до 300 евра
 • Втор и трет депозит: 50% бонус до 200 евра

Условот за обложување е 20x.

Languages

За жал, казиното во живо Casitsu не поддржува повеќе јазици за содржината на веб-страницата и за поддршката на клиентите. Достапноста на повеќе јазични опции ги прави играчите лесно да разговараат со грижата за клиентите и со претставниците на дилерите во живо. Јазиците поддржани од Casitsu live казино се:

 • Англиски
 • германски

Можеби во иднина ќе додадат повеќе јазични опции за да ги забавуваат своите играчи ширум светот.

Валути

Поддршката за валута е уште еден фактор во рангирањето на онлајн или казино во живо. Како што играчите ширум светот користат онлајн платформи за да се забавуваат со возбудливи игри, така тие сакаат лесни валутни опции за депонирање и повлекување. Казиното во живо Casitsu им нуди на своите играчи да ги повлечат и депонираат своите средства во повеќе валути. Валутите поддржани од ова казино се:

 • евра
 • американски долари
 • Полска злота
 • Урнатините
 • Криптовалути и многу други.

Software

Колекцијата на игри на Casitsu live казино вклучува наслови од некои од најпознатите провајдери и програмери во индустријата. Иако списокот на веб-страницата е мал, тој го нагласува квалитетот над квантитетот.

 • Еволуција игри

Ако некој знае за казина во живо, ќе препознае Evolution Gaming како лидер во индустријата. Сите игри со дилери во живо на Casitsu се обезбедени од Evolution Gaming, провајдер познат по своите искусни дилери, висококвалитетни игри и разновиден избор на игри.

Support

Тимот за поддршка се вистински нинџи и тие се достапни 24/7. Тие многу се грижат да гарантираат дека играчите уживаат во пријатно искуство со игри. Меѓутоа, ако наидат на какви било проблеми во секое време, без разлика дали станува збор за проблем со најавување, барање за бонус, барање за банкарство или прашање поврзано со играта, персоналот е тука за да им служи на корисниците во сите часови од денот и ноќта.

 • Разговор во живо
 • Е-пошта
 • Најчесто поставувани прашања

Користење на live chat е најбрзиот метод да контактирате со тимот. Ако барањето не бара итен одговор, може да се испрати е-пошта до нинџите за поддршка. Тие исто така може да поминат низ корисните ЧПП на казиното; и таму би можеле да го најдат решението што го бараат.

Total score7.7
Добрите
+ Крипто бонус за добредојде
+ Хајролер казино
+ Достапни се игри со биткоин

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2020
ЈазициЈазици (2)
Англиски
Германски
БонусиБонуси (12)
High Roller бонусReload бонус
Бесплатни спинови
Бонус за бесплатни пари
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодови
Депозит бонус
Кешбек бонусНеделен бонусРоденденски бонус
ВалутиВалути (10)
Јапонски јен
Австралиски долари
Американски долари
Евра
Казахстански тенгес
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (7)
Австралија
Австрија
Ирска
Канада
Нов Зеланд
Норвешка
Швајцарија
ИгриИгри (10)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (16)
СофтверСофтвер (33)
4ThePlayer
BGAMING
Belatra
Betsoft
Boomerang
Booming Games
Booongo GamingBulletproof Games
DreamTech
EGT Interactive
Endorphina
Evolution Gaming
Games Labs
Gamevy
Mascot Gaming
MicrogamingNetEnt
Nolimit City
Northern Lights Gaming
Platipus Gaming
Play'n GOPlaysonPragmatic PlayQuickfire
ReelPlay
Reflex Gaming
Relax Gaming
Spinomenal
Thunderkick
True Lab
Wazdan
Yggdrasil Gaming
iSoftBet