Cherry Casino

Age Limit
Cherry Casino
Cherry Casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

About

Cherry Casino нуди возбудлива забава за игри од 1963 година. Исто така, одржува чекор со времето со вклучување на мобилно казино како една од нивните опции. Заработи репутација како една од најстарите и најверодостојните страници на мрежата, која нуди широк избор на игри.

Games

Несомнено има нешто во кое сите играчи можат да уживаат во CherryCasino. За љубителите на слотовите, постои голем избор за избор, вклучувајќи неколку возбудливи слотови за џекпот и видео слотови. Има голем избор на игри на маса во кои многумина уживаат во делот за казино во живо на страницата, вклучувајќи блек џек, рулет и други.

Withdrawals

Повлекувањето пари од CherryCasino е исто толку лесно како и депонирањето. Методот што се користи за повлекување ќе биде ист како оној што се користел за депонирање. Од играчите може да се бара да достават документи за верификација. Минималниот износ што може да се повлече е 20 €. Некои такси може да се применат во зависност од начинот на повлекување.

Languages

CherryCasino сака да може да им ја понуди својата игра на што повеќе играчи на нивниот мајчин јазик. Казиното поддржува англиски, шведски, германски, фински, норвешки и јапонски. Делот за нивните услови и услови е претставен на англиски јазик, но може да се конвертира на кој било јазик. На неколку земји им е забрането да играат во CherryCasino.

Live Casino

Ова е казино кое верува во постојана поддршка на клиентите. Тие го нудат ова преку делот за разговор. Тие, исто така, имаат многу обемен дел ЧПП, кој одговара на повеќето технички прашања. Ова им овозможува на играчите да добиваат детални инструкции, за решавање на вообичаените проблеми што може да се појават. Информативниот дел ќе се занимава со заеднички, но и технички проблеми.

Promotions & Offers

Бонусот за добредојде што го нуди CherryCasino е оној што ентузијастите на коцкањето нема да сакаат да го пропуштат. Со првиот депозит од 20 евра, новодојдениот може да го врти бонусното тркало, за да види колку бесплатни вртења ќе бидат доделени, што може да биде до 200 бесплатни вртења што ќе се играат на назначените слотови.

Software

Некои од најдобрите провајдери на казино софтвер се поддржани во CherryCasino, вклучувајќи ги Microgaming, NetEnt, Foxium, Nyx Interactive, Thunderkick, Amaya, Chartwell и Yggdrasil Gaming. Казиното сигурно користи разновидни добавувачи на софтвер, така што оние членови кои имаат свои омилени нема да треба да одат на друго место за нивната игра по избор.

Support

CherryCasino сака да се увери дека секој што ужива во казино игра може да пристапи до она што го нудат. Тука е верзијата за инстант репродукција без потреба од преземање. Потоа, за оние кои сакаат да играат во секое време и каде било, постои мобилно казино. CherryCasino исто така се гордее со нивната платформа за казино во живо, што е возбудливо.

Deposits

За оние кои сакаат да станат депоненти во CherryCasino, ќе најдат многу опции за избор. Постојат избори како што се Visa или Mastercard, банкарски трансфери, Moneybookers и Neteller. Казиното бара минимален депозит од 10 €. Тие се погрижија обработката на депозитите да биде брза и лесна.

Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2000
ЈазициЈазици (5)
Англиски
Германски
Норвешки
Фински
Шведски
БонусиБонуси (4)
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (3)
Евра
Норвешки круни
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (161)
Јамајка
Јапонија
Јемен
Јордан
Јужна Африка
Јужна Кореа
Џибути
Австрија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Ангвила
Ангола
Андора
Аргентина
Аруба
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Белорусија
Бенин
Бермуда
Боливија
Босна и Херцеговина
Боцвана
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Брунеи
Бугарија
Буркина Фасо
Бурунди
Бутан
Венецуела
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвајана
Гвинеја
Германија
Гибралтар
Гренада
Гренланд
Грузија
Доминиканска Република
Египет
Еквадор
Ел Салвадор
Еритреја
Ерменија
Естонија
Етиопија
Замбија
Зимбабве
Индија
Индонезија
Ирска
Исланд
Казакстан
Камбоџа
Камерун
Катар
Кајмански Острови
Кенија
Кејп Верде
Кина
Кипар
Киргистан
Кирибати
Колумбија
Комори
Конго
Коста Рика
Куба
Кувајт
Лаос
Лесото
Либан
Либерија
Литванија
Луксембург
Мадагаскар
Макао
Македонија
Малави
Малдиви
Малезија
Мали
Малта
Маурициус
Мексико
Мозамбик
Молдавија
Монако
Монголија
Мороко
Мјанмар
Намибија
Науру
Непал
Нигер
Нигерија
Никарагва
Нов Зеланд
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Обединето Кралство
Оман
Остров Ман
Пакистан
Палау
Палестински територии
Панама
Папуа Нова Гвинеја
Парагвај
Перу
Руанда
Русија
Самоа
Сан Марино
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сенегал
Сејшели
Сиера Леоне
Сингапур
Словачка
Сомалија
Србија
Судан
Суринаме
Танзанија
Тајван
Таџикистан
Того
Токелау
Тонга
Тувалу
Тунис
Туркменистан
Турција
Уганда
Узбекистан
Украина
Уругвај
Филипини
Финска
Фиџи
Хаити
Хонг Конг
Хондурас
Хрватски
Црна Гора
Чад
Чиле
Швајцарија
Шведска
Шри Ланка
ИгриИгри (11)
ЛиценциЛиценци (3)
Методи за депозитМетоди за депозит (11)
СофтверСофтвер (8)
Amaya (Chartwell)
Foxium
MicrogamingNetEnt
Nyx Interactive
Sthlm Gaming
ThunderkickYggdrasil Gaming