Cresus Casino

Age Limit
Cresus Casino
Cresus Casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisa
Trusted by
Curacao

Cresus Casino

Cresus Casino е платформа за игри на тема митологија основана во 2014 година. Дизајнот на Крезус е инспириран од древниот крал на Лидиското кралство, Крезус. Се наоѓал во западна Анадолија и станал дел од денешна Турција. Исто како и неговото потекло, Cresus доаѓа со бројни начини на плаќање.

Денешниот Cresus сега е етаблирано име во француската индустрија за игри. Казиното Кресус е дизајнирано со мешавина од длабоко зелено и бело обложено со исклучителни допири на портокал. Дизајнот зборува за богатство и луксуз. Овој преглед ќе открие некои од карактеристиките што ги нуди делот за казино во живо во Cresus.

Зошто да играте казино во живо во казиното Cresus

Прво, казиното Cresus е лиценцирано и регулирано според главната лиценца издадена според законите на Курасао. Легитимните казина гарантираат дека податоците на играчите се заштитени според Политиките за приватност и дека сите трансакции се безбедни. Сите игри редовно се ревидираат за правичност. Мобилноста и компатибилноста се клучни кога се гради платформа за игри. Играчите можат да пристапат до сите игри со дилери во живо од различни уреди.

Cresus е добро познат по тоа што нуди пристојни бонуси со нула барања за обложување. Казиното е дизајнирано со играчот во сржта на целиот бизнис. Сè што треба да направите е да пристапите до достапните бонуси и да ги следите T&C. И на крај, нуди ограничен избор на казино во живо титули.

About

Казиното Кресус е членка на Азуролонго Н.В. Основано е во 2014 година и е управувано од Аннитак Лимитед. Казиното Крезус е популарно меѓу играчите со седиште во Централна Европа, фокусирајќи се на Франција. Во него се сместени неколку казино игри и наслови на дилери во живо. Сите игри се редовно тестирани и ревидирани од iTech Labs и TST.

Games

Ако сакате да ги тестирате нивоата на адреналин, делот за казино во живо во Кресус е вистинското место. Нуди добро избран избор на казино игри во живо со преку 50 маси со дилери во живо. Тие вклучуваат покер со дилер во живо, блек џек, рулет и емисии на игри. Сите игри се емитуваат во реално време и со висока дефиниција од студиото Evolution Gaming.  

Блек Џек во живо

Какво е чувството да се игра а блек џек во живо кога дома против жив дилер? Ова само го носи искуството со казино од тули и малтер до вашиот праг со само еден клик на вашиот паметен уред. Може да пробате различни маси пред да се решите за една блек џек маса. Некои од табелите за блек џек вклучуваат:

 • Бесконечен Блек Џек
 • Freebet Блек Џек
 • Брзина Блек Џек
 • Блек Џек партија
 • Молња Блек Џек

Рулет во живо

Има многубројни рулет во живо маси достапни во казиното Cresus. Постојат многу опции за исплати и опции за обложување достапни на масите за рулет. Играчите можат да изберат табела што го фаворизира нивниот субсидирам. Некои од достапните табели за рулет вклучуваат:

 • Молња рулет
 • Голем казино рулет
 • Извонреден рулет
 • Брзински рулет
 • Рулет со двојна топка

Покер во живо

Покер во живо е забавна игра со карти. Играњето против дилер во живо додека седите на вашиот кауч е импресивно. Во казиното Cresus, можете да уживате во врвното искуство на добро избрани игри во живо покер. Сè што треба да направите е да имате подобра рака од банката. Некои од табелите се:

 • Крајниот тексашки холдем
 • Страна залог Сити
 • Покер со три карти
 • Карибите Студ покер
 • Тексас холдем бонус

Други игри во живо

Освен блек џек, рулет и покер игри, играчите можат да најдат други возбудливи маси и емисии во живо за играње. Можете да најдете неколку специјални маси за играње и масовно да победите. Испробајте ги овие табели и научете нови трикови кои можете да ги користите за да го победите живиот дилер. Тие вклучуваат:

 • Игра на зарове
 • Бак Бо
 • Фаќач на соништа
 • Мега топка
 • Лудо време

Bonuses

Cresus казино нуди еден куп на бонуси за казино. Новите играчи имаат право на бонус за добредојде. За да го активираат овој бонус, на играчите им треба минимален депозит од 20 долари и може да добијат до 300 долари. Други понуди вклучуваат:

 • Луда среда
 • Среќен петок
 • Бонус викенди
 • High Roller Club
 • ВИП клуб

Нема барања за обложување во бонусите во казиното Кресус.

Languages

Кресус казиното главно се фокусира на францускиот пазар за игри во моментов. Јазичните опции се ограничени само на два јазика. Веб-страницата се вчитува со англиски, но играчите лесно можат да се префрлат на француски користејќи ја опцијата за јазик во долниот лев агол. Казиното Cresus може да додаде други јазици со текот на времето, во зависност од нивното проширување на пазарот. 

Валути

Играчите имаат различни преференции кога вршат трансакции преку Интернет. Некои претпочитаат да користат локални валути, додека други одат за меѓународно признати валути како што се доларот и еврото. За жал, казиното Cresus ги ограничува играчите на еврото како единствена поддржана валута. Со среќа, тоа е официјална валута на Европската унија, каде што е членка на Франција.

Live Casino

Казиното Крезус е угледно казино кое е многу популарно меѓу француските играчи. Тој нуди голем избор на игри со дилери во живо од Evolution Gaming, водечки снабдувач на софтвер на пазарот. Сите игри се пренесуваат со висок квалитет и во реално време. Дилерите се шармантни млади професионалци решени да го направат вашето искуство со игри незаборавно. 

Можете да ги завршите сите ваши трансакции користејќи повеќе опции за плаќање достапни на француските пазари. Веб-страницата е добро дизајнирана со лесна навигација и кориснички интерфејс. Сите операции се регулирани од Владата на Курасао, така што играчите не мора да се грижат за легитимноста на казиното. 

Запомнете: бонусите за казино Cresus немаат услов за обложување. Сè што треба да направите е да направите минимален депозит од 20 долари!

Software

Да претпоставиме дека барате казино во кое се сместени игри со дилери во живо од врвот развивач на софтвер. Во тој случај, казиното Cresus е вашата тајна дестинација. Работи со Evolution Gaming за да одржува ажурирано казино лоби. Сите игри се пренесуваат во реално време и со висока дефиниција од студијата во живо на Evolution. Живите дилери се млади и професионални во своите работни места. Камерите се совршено поставени за да снимаат се што е од страната на продавачот. 

Иако играчите претпочитаат казина со игри со дилери во живо од повеќе студија, Evolution gaming направи пофална работа во казиното Cresus. Освен тоа, играчите уживаат во функција за разговор во живо што поддржува разговори во играта.

Support

Cresus Casino е едно од водечките казина во Франција. Нејзината репутација е изградена на обемна колекција на игри и примерна услуга за клиентите. Има одговорни и професионални поединци кои работат 24/7 за да одговорат на сите прашања на играчите. Услугите за поддршка се достапни само на француски. Можете да ги контактирате преку разговор во живо или е-пошта (support@cresuscasino.com) во наведените часови.

Deposits

Казиното Cresus ги поддржува повеќето начини на плаќање достапни во Франција. Тие вклучуваат традиционални банкарски трансфери, плаќања со картички и е-паричници. За разлика од инстант депозитите, времето за обработка на повлекувања варира во зависност од опцијата за плаќање. Максималното ограничување за повлекување неделно е поставено на 5.000 долари. Нивните поддржани опции вклучуваат:

 • MasterCard
 • Виза
 • Скрил
 • Cashlib
 • Банкарски трансфер
Total score7.7
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2014
ЈазициЈазици (2)
Англиски
Француски
БонусиБонуси (12)
High Roller бонусБез обложувачки бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус за бесплатни пари
Бонус за добредојде
Бонус за лојалност
ВИП бонус
Депозит бонус
Кешбек бонусНеделен бонусРоденденски бонус
ВалутиВалути (1)
Евра
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (1)
ИгриИгри (17)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (11)
Bitcoin
Cashlib
Ethereum
Ezee Wallet
Fast Bank Transfer
Litecoin
MasterCard
Ripple
SkrillVisa
Wire Transfer
СофтверСофтвер (20)
Betsoft
Booongo GamingEvolution Gaming
Gamomat
Hacksaw Gaming
Kalamba Games
NetEnt
Nolimit City
Oryx Gaming
Play'n GOPlaysonPragmatic PlayPush Gaming
Quickspin
Red Tiger Gaming
ReelPlay
Relax Gaming
SwinttYggdrasil Gaming
iSoftBet