Dafabet Live Casino Преглед

Age Limit
Dafabet
Dafabet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card

About

Казиното Дафабет е основано во 2004 година и е многу популарно, особено во Азија. Достапна од голем број оперативни системи, вклучувајќи ги Android, Blackberry, Windows и iOS, мобилната верзија на Dafabet им олеснува на играчите да се обложуваат од каде и да се. Неговата компатибилност со повеќе оперативни системи е доказ за тоа како казиното сериозно ја сфаќа удобноста.

Games

Сакате слотови, игри со карти или игри на маса? Сите овие се достапни во Dafabet Mobile Casino. Делот за слотови содржи некои од највозбудливите наслови од Playtech, вклучувајќи Fantastic Four, Hot Gems, Gladiator Jackpot, итн. Игрите со карти и маса што вреди да се снимат вклучуваат Sic-Bo, Casino Hold'em, игра на зарове и европски рулет. Библиотеката е исполнета со својот капацитет.

Withdrawals

Играчите во Dafabet Mobile Casino ретко се соочуваат со проблеми, кога станува збор за исплати. Со достапни и Neteller и Skrill, тоа значи дека исплатите се побрзи овде. Играчите исто така можат да користат Visa или WebMoney за да ги повлечат своите пари. Како што расте популарноста на казиното, голема е веројатноста дека повеќе опции за повлекување се на прагот.

Languages

Со оглед на тоа што мобилната платформа на Dafabet е претежно популарна во Кина, Азија, Индија, Филипини и Малезија, јазиците поддржани од страната се претежно оние што ги користат граѓаните на овие земји, а тие вклучуваат јапонски, тајландски, корејски, руски и кинески . Сепак, достапноста на казиното на англиски го прави уште поприфатливо ширум светот.

Promotions & Offers

Dafabet е едно од оние казина кои знаат како да се однесуваат со своите корисници на мобилни телефони; затоа казиното има голем број на промоции, кои доаѓаат во различни форми, а дополнителните бонуси се најзабележителна форма на промоција. Приклучувањето кон некој од клубовите за лојалност во казиното (на пр. Cash Back Club) ги отвора портите за повеќе поволности.

Live Casino

Во однос на технологијата за мобилно коцкање, Dafabet е во првите редови, благодарение на нивната апликација за преземање, која е компатибилна со безброј мобилни уреди. Апликацијата ги поддржува сите мобилни игри понудени од казиното, обезбедувајќи играчите да не пропуштат ништо. Играчите исто така можат да уживаат во одлично искуство играјќи преку прелистувач.

Software

Казиното Dafabet се напојува со Playtech, кој исто така ги напојува сите игри на нивната мобилна страница. Playtech е, без никакво сомневање, едно од големите кучиња кои снабдуваат онлајн казина со софтвер. Нивниот софтвер работи непречено на повеќе оперативни системи на мобилни уреди, како што беше споменато во првиот дел. Навигацијата е исто така олеснета.

Support

Тимот за поддршка во Dafabet Mobile Casino е формиран да им обезбеди на играчите најдобра услуга, задржувајќи ги подолго. Услугата, која е достапна на повеќе јазици, е достапна преку е-пошта или телефонски повици. Достапен е и разговор во живо, кој всушност е најдобрата од опциите. Тимот е пријателски настроен и брзо реагира.

Deposits

Ништо помалку од најдобрите начини на плаќање не може да се очекува од престижна мобилна страница како Dafabet. Бидејќи е доволно долго во бизнисот, Dafabet разбира што значи да се понудат практични методи за депонирање, вклучително Visa, MasterCard, Maestro, жичен трансфер, Skrill, Neteller и Paysafecard. Играчите на кои им треба WebMoney, GoCash88 или Asiapay8 исто така можат да го добијат токму тоа.

Total score7.0
Добрите
+ Голем избор на Playtech
+ Азиски живо казино тема

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2004
ЈазициЈазици (11)
Јапонски
Англиски
Виетнамски
Индонезија
Кинески
Корејски
Полски
Португалски
Тајландски
Хинди
Шпански
БонусиБонуси (5)
High Roller бонусБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
Кешбек бонус
ВалутиВалути (13)
Јужнокорејски вон
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Виетнамски донг
Евра
Индиски рупии
Индонезиски рупии
Кинески јуани
Малезиски рингити
Полски злоти
Руски рубли
Сингапурски долари
Тајландски бах
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (12)
Јапонија
Јужна Кореа
Бразил
Виетнам
Индија
Индонезија
Кина
Малезија
Мексико
Русија
Сингапур
Тајланд
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (14)
Asipay8
Bank Wire Transfer
Bank transferCredit CardsDebit Card
GoCash88
Local/Fast Bank Transfers
MaestroMasterCardNetellerPaysafe CardSkrillVisa
WebMoney
СофтверСофтвер (2)
СпортСпорт (36)
CS:GO
Dota 2
King of Glory
League of Legends
MMA
Pai Gow
Rocket League
StarCraft 2
Valorant
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
Бинго
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Рагби
Ракомет
РулетСик Бо
Слотови
Снукер
Тенис
Формула 1
Фудбал
Хокеј на мраз