Dunder Live Casino Преглед

Age Limit
Dunder
Dunder is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling Commission

About

Dunder е веб-локација за онлајн обложување со шведско потекло, основана во 2016 година. Веб-страницата е основана од двајца гејмери кои наведуваат дека нивната цел е да го подобрат искуството за играње со елиминирање на маката. Тој нуди разновидни игри, вклучувајќи слотови и игри на маса. Мега Мула е особено популарна карактеристика.

Games

Дандер има богат каталог со над 600 игри во кои играчите можат да заработат вистински пари. Игрите се поделени во различни категории што им олеснува на играчите да ги лоцираат своите омилени наслови. Постојат слот и игри на маса. Има и опција за казино во живо што им овозможува на играчите да имаат подобро искуство.

Withdrawals

Повлекувањето е исто толку лесно за Дандер, со тоа што на играчите им е дозволено да ги повлечат своите добивки преку истите канали што ги користат за депонирање. Тие, сепак, не им дозволуваат на играчите директно да ги повлекуваат бонусите, барајќи наместо тоа да се користат за ставање облози. На парите отстранети од страницата им требаат 24 часа или помалку за да се одразат.

Languages

И покрај тоа што има шведско потекло, страницата Дандер е претежно англиски. Никаде на страницата на играчите не им се нуди опција за промена на јазикот што страницата го прикажува на нивните екрани. Како што рече, дизајнот на страницата е лесен и може да го користи секој ентузијастички коцкар дури и без да мора да чита многу.

Promotions & Offers

Веб-страницата нуди дарежливи бонуси и при пријавувањето и додека играчите продолжуваат да играат. Првите четири депозити ги квалификуваат играчите за награди. Првиот депозит привлекува 100% бонус до 50 €. Три последователни депозити привлекуваат зголемувања од 50, 25 и 25 отсто до 300 евра. Има и бесплатни вртења на Starburst за десет дена.

Live Casino

Дандер има одлична приспособливост на мобилни уреди од сите големини. Ова е одлична карактеристика бидејќи мобилниот уред е најпопуларното средство за пристап до интернет денес. Има и опција за казино во живо и Instaplay, што значи дека играчите не мора да ја преземаат апликацијата за да играат откако ќе се регистрираат.

Software

Дандер соработуваше со некои од најдобрите развивачи на софтвер во складирањето на нивниот каталог за игри. Тие вклучуваат Net Ent, Microgaming, Quickspin, Play n' Go, BetSoft, NextGen и Evolution Gaming. Сите овие се компании кои се прославија во подолг период создавајќи некои од најпопуларните казино игри.

Support

За играчите кои можеби имаат прашања или проблеми што би сакале да се решат, Dunder има опција за разговор во живо што се отвора од 09:00 до 23:30 GMT секој ден. Во случај некој да сака да разговара со нив надвор од работното време, постои можност да се испрати е-пошта што ќе добие одговор во првата можност.

Deposits

Една од најдобрите работи што играчите на Дандер ги сакаат на страницата е огромната разновидност на опции за плаќање. Прифатливи се голем број е-паричници, меѓу кои Visa, MasterCard, Netteller, EcoPayz и PaySafe. Откако играчот ќе депонира пари во својот е-паричник, испраќањето на сметката на Дандер не бара дополнителни пари.

Total score10.0
Добрите
+ Топ мобилен казино
+ Дарежливи бонуси
+ Чист дизајн

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2016
ЈазициЈазици (4)
Англиски
Германски
Норвешки
Шведски
БонусиБонуси (4)
Бонус без депозитБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (7)
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (6)
Германија
Ирска
Канада
Нов Зеланд
Обединето Кралство
Финска
ИгриИгри (11)
ЛиценциЛиценци (2)
Методи за депозитМетоди за депозит (12)
СофтверСофтвер (24)
2 By 2 Gaming
Amaya (Chartwell)
Bally
Barcrest Games
Betdigital
Betsoft
Big Time Gaming
Edict (Merkur Gaming)
Elk Studios
Evolution GamingGenesis Gaming
IGT (WagerWorks)
Leander GamesMicrogamingNetEnt
NextGen Gaming
Play'n GO
Quickspin
Rabcat
Red Tiger Gaming
Side City Studios
Thunderkick
WMS (Williams Interactive)
Yggdrasil Gaming