Evolution Gaming

November 4, 2020

Еволуцијата на врвот на Global Gaming Awards и EGR

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Еволуција беше сметан за добавувач на дигитална индустрија на оваа година на Глобалните игри за игри, а исто така беше прогласен за добавувач на содржини во казино на годината на наградите EGR Италија, бидејќи е лидер во она што доаѓа до обезбедување казино во живо решенија.

Еволуцијата на врвот на Global Gaming Awards и EGR

Во однос на Глобалните награди за игри, Evolution победи девет други брендови само за да ја освои наградата што ја освои, што ги наградува провајдерите кои го туркаат дигиталното играње понатаму во иднината и им нуди на операторите сè што им е потребно за да ја унапредат оваа индустрија.

Добитник на годината

Evolution повторно беше прогласен за добавувач на содржини во казино на годината на EGR Italy Awards. Ова е втора година и брендот беше против 13 ривали од сите вертикали на игри. Во изминатите 12 месеци, наградите EGR им оддаваат почит на водечките онлајн оператори и провајдери во Италија со цел да се слават иновациите и исто така да се истакне досегот и убавината на регулираниот пазар.

Годишната церемонија

На виртуелната церемонија која беше емитувана на интернет на 27 октомври и тогаш беа откриени наградите. Тод Хаушалтер, главен директор за производи, зборуваше по наградата и рече дека им е неверојатна чест што ги освоија двете награди истата вечер. 2020 година дефинитивно беше исклучително напорна и предизвикувачка година во исто време, но брендот нема да запре. Тие сакаат да успеат уште повеќе.

Целта на овој бренд е да произведе игри кои играчите сигурно ќе ги сакаат и оваа година воопшто не беше исклучок. Тие го проширија својот разновиден опсег на игри во живо, а исто така и емисии на игри. Evolution објави 12 наслови, што е рекорд, и лансираше најсовремено студио во Пенсилванија и ребрендираше и промени многу оперативни процедури поради пандемијата што сега ја живее светот. Оваа награда е признание за сè што прави брендот и тимот зад него.

Зошто се заслужени овие награди

Evolution Gaming е дефинитивно еден од најдобрите брендови на интернет и обезбедува сè што ветува. Така, можно е да ги играте најдобрите достапни игри без никакви грижи. Плус, тие секогаш иновираат, па затоа сигурно треба да бидете дел од овој бренд и да ги играте нивните игри секогаш кога се достапни во вашето онлајн казино. Многу е веројатно дека ќе бидат.

Овој бренд е еден од лидерите кога станува збор за обезбедување игри со најдобар квалитет и игра. Тие ги заслужуваат овие награди бидејќи се шират во други земји и развиваат многу повеќе игри што сега можете да ги играте во некои онлајн казина. Освен тоа, овие игри се дефинитивно едни од најдобрите што можете да ги најдете на интернет, па тоа е сигурно предност за вас.

Еден од лидерите на пазарот

Оние кои не се нови во оваа индустрија знаат дека Evolution Gaming е познат низ целиот свет и затоа е еден од врвните лидери во бизнисот со игри заедно со другите брендови. Очигледно е дека има уште многу да се направи, но Evolution сепак е неверојатна компанија која освојува многу.

Играчите апсолутно ги сакаат своите игри, особено игрите во живо што ги имаат на располагање. Тоа е затоа што тие се со висок квалитет и имаат неверојатна игра. Тие се развиени за да ги забавуваат играчите.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести