Evolution Gaming

October 27, 2020

Еволуција игри достигнувања во 2020 година

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Еволуција игри, кој е градник кој сите го знаат поради неговата неверојатна содржина и поради тоа што е еден од врвните даватели на казино во живо софтвер, штотуку го откри својот привремен извештај за периодот јануари-септември оваа година. Брендот дефинитивно е горд на достигнувањата што ги постигна во ова време и ќе продолжат да го прават истото и во иднина.

Еволуција игри достигнувања во 2020 година

Пресвртници во третиот квартал за 2020 година

Овој бренд направи многу потези со цел да стане високо препознатлив во оваа индустрија. Само во третиот квартал од годината забележа: Зголемување на EBITDA за 87% до 90,7 милиони € заедно со маргина од 64,8% Добивки по акција од 0,44% Зголемување на оперативните добивки за 48% до 140,0 милиони € Добивка во текот на истиот период од 79,4 милиони евра

Кога се гледаат 9-те месеци, од јануари до септември, се забележува следново:

Добивката по акција беше од 1,12 € Добивката за оваа временска рамка беше 204,0 милиони € Покачување на оперативните приходи за 48% до 383,5 милиони € Покачување на EBITDA за 86% до 235,9 милиони € со маржа од 61,5%

Што мисли Еволуција за овој раст

Мартин Карлесунд, кој е извршен директор во Evolution изјави дека е среќен што објави одлични резултати за кварталот. Приходите изнесуваат 140 милиони евра, што е зголемување од 48% во однос на третиот квартал од 2019 година. Во однос на ЕБИТДА тој изнесува 91 милиони евра и има маржа од 64,8%.

Изминатиот квартал дефинитивно беше период на неверојатно висока активност за Evolution Gaming. До крајот на ова време, брендот е во живо со нивните први маси и во Каунас, Литванија и исто така во Пенсилванија, САД. Тие се многу ограничени поради Ковид-19. Сепак, полека, тие се враќаат на количината на табели што ги имаа пред коронавирусот.

Тој зборуваше за Crazy Time, кое беше и сè уште е една од нивните најуспешни и најпознати игри во живо во кое било онлајн казино. Беше објавен во јули. Постигнува значаен успех на пазарот поради неговиот формат, а исто така и поради можноста да се добијат неверојатни добивки. Потоа се појави инстант рулетот и ова имаше фантастичен успех.

Која цел е Еволуцијата

Целите за Evolution се едноставни бидејќи сакаат да го таргетираат германскиот пазар во наредниот период. Тие очекуваат да добијат лиценци од 2021 година. Тие ќе вклучуваат сертификација за онлајн слотови, а исто така и за казино во живо. Брендот е достапен во денешно време во Северна Америка, поточно во Пенсилванија, и има направено неколку важни договори со други брендови за да може на играчите да им ги понуди најдобрите игри и најдоброто искуство.

Тие, исто така, работат на проширување на нивните студиски капацитети. Тие отворија мало студио во Литванија. Ова беше откако Evolution го максимизираше целиот дополнителен простор во Малта, Њу Џерси, Тбилиси и Мичиген. Па сега, тие треба да најдат повеќе простор.

Еволуција дефинитивно сака да ги прошири своите студија и тие можат многу лесно да го направат тоа бидејќи имаат се за тоа. Тие имаат неверојатен тим зад себе кој може да направи се и нешто што е многу важно е да се создадат повеќе игри, нешто што овој бренд го прави многу често.

Тие вложуваат многу труд во својата работа и тоа се покажува на нивните игри. Ако сте играле еден од нив, тогаш можеби сте го забележале тоа. Тие имаат неверојатен квалитет поради нивната врвна технологија.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести