Evolve Live Casino Преглед

Age Limit
Evolve
Evolve is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

About

Evolve Casino е дестинација за коцкање базирана на Интернет која може да се пофали со каталог од повеќе од 2.000 возбудливи, наградувачки и најсовремени онлајн казино игри. Воведен во 2020 година, со него управува Mountberg Ltd со седиште во Кипар.

Лиценцата за коцкање на казиното беше издадена од Curacao eGaming преку Mountberg BV. Казино во живо, компатибилност со мобилни уреди и возбудливи бонуси се некои од најдобрите извлекувања на Evolve.

Games

Казиното во живо е домаќин на широк спектар на игри, кои се движат од традиционални до современи. Играчите можат да изберат од рулет во живо, блек џек, тигар од змеј и бакара. Фанови на покер во живо, Монопол, Фаќач на соништа, и многу други игри на среќа може да ја тестираат нивната среќа овде, па дури и да комуницираат со дилери во живо и други играчи во реално време.

Withdrawals

Општо земено, методот на депозит што го користи играчот е исто така метод што се користи кога правење повлекувања. Значи, ако депозитите се направени преку жица или преку електронски паричник како ecoPayz, тогаш играчите исто така ги повлекуваат своите добивки користејќи ги истите канали.

Минималниот износ за повлекување е 30 евра или 30 долари. За оние кои повлекуваат преку жица надвор од Европа, минималниот износ за повлекување е 500 долари.

Bonuses

Нема бонуси кои се ексклузивни за казиното во живо, но сите играчи можат да ги искористат промоциите и поволностите што ги нуди Evolve.

За почеток, новите членови добиваат 100% бонус за добредојде Плус бесплатни вртења кога ќе ги направат своите први, втори и трети депозити. Во понеделник, Evolve одржува промоција за враќање на готовина која е без облог, но исто така им овозможува на играчите да повратат дел од нивните облози дури и ако победиле.

Languages

Покрај англискиот, Evolve Casino се нуди и на германски, француски, фински и норвешки јазик.

Играчите кои зборуваат кој било од овие јазици уживаат во лесно, практично и без мака искуство бидејќи можат да играат игри во казиното, да се движат на страницата и да стапат во контакт со поддршката за корисници на нивниот мајчин јазик.

Валути

Evolve Casino прифаќа голем број од главните валути во светот. Покрај еврото, казиното поддржува и американски долар (USD), австралиски долар (AUD), новозеландски долар (NZD), канадски долар (CAD) и норвешки круни (NOK).

Покрај тоа, играчите исто така може да изберат да користат криптовалути како што се биткоин, лајткоин и етериум.

Software

Казиното во живо е секогаш преполно со возбуда и возбуда, благодарение во голема мера на давателите на софтвер за казино чии игри се прикажани овде.

Еволуција игри доминира на сцената со десетици омилени казино на сите времиња. Сепак, придонесите од Asia Gaming, BetGames, Ezugi и Vivo Gaming ја додаваат автентичната и извонредна атмосфера на казиното во живо.

Support

Функцијата за разговор во живо на страницата на Evolve Casino е лесен, удобен и брз начин членовите да контактираат со поддршката за корисници за какви било прашања или грижи.

Меѓутоа, ако операторот за разговор во живо не е достапен во моментот, клиентите може да добијат поддршка и со пополнување формулар за пораки на страницата или со е-пошта на support@hd.evolvecasino.com.

Deposits

Има неколку начини на депозит или плаќање кои се достапни за членовите на Evolve Casino, во зависност од тоа каде се наоѓаат во светот. Електронските банкарски трансфери се популарни бидејќи се безбедни и лесни за извршување.

Плаќањата направени со кредитна или дебитна картичка, како и со виртуелна дебитна картичка, се обработуваат моментално, така што членовите можат веднаш да ги играат своите омилени онлајн казино игри. Прифатени се и е-паричници и припејд ваучери.

Total score7.8
Добрите
+ 4000+ игри
+ Големи бонуси за добредојде
+ Одлична поддршка за клиентите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2021
ЈазициЈазици (5)
Англиски
Германски
Норвешки
Фински
Француски
БонусиБонуси (5)
Бесплатни спинови
Бонус за добредојдеБонус за пријавувањеКешбек бонусНеделен бонус
ВалутиВалути (6)
Австралиски долари
Американски долари
Евра
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (4)
Австралија
Канада
Нов Зеланд
Франција
ИгриИгри (15)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (11)
СофтверСофтвер (54)
Apex Gaming
Apollo Games
Asia GamingBetgames
Betixon
Betsoft
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Booming Games
Caleta
DreamTech
EGT Interactive
Elk Studios
Endorphina
Evolution Gaming
Evoplay Entertainment
Ezugi
Fantasma Games
Fazi Interactive
Felix Gaming
Felt Gaming
Fugaso
GameArt
Gamomat
Ganapati
Habanero
Hacksaw Gaming
Iron Dog Studios
Kalamba Games
Kiron
Leap Gaming
MicrogamingNetEnt
NetGame
Nolimit City
Novomatic
OneTouch Games
Oryx Gaming
Play'n GOPlayPearls
Playlogic Entertainment
Playtech
Red Tiger Gaming
SmartSoft Gaming
Spadegaming
Spinmatic
Spinomenal
Thunderkick
Tom Horn Enterprise
Triple Profits Games (TPG)
VIVO Gaming
Wazdan
Yggdrasil Gaming
iSoftBet