Ezugi

February 26, 2022

Езуги има големо деби на пазарот во живо во Велика Британија

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Основана во 2012 година, Езуги успеа да создаде име како еден од најдобрите развивачи на софтвер за казино во живо. Компанијата моментално може да се пофали со 78 маси емитувани од девет најсовремени студија распространети низ целиот свет. Па, обемната библиотека со игри на Езуги треба да се појави на пазарот во ОК од јануари 2022 година. Овој влез означува значајна пресвртница за Езуги, имајќи предвид дека ОК е една од најбезбедните и многу населени јурисдикции за коцкање.

Езуги има големо деби на пазарот во живо во Велика Британија

Операција под чадорот на Evolution

Острите следбеници на вестите за онлајн казино ќе се сетат дека Evolution го купи Езуги во 2019 година во договор од 18 милиони долари. Ова значеше дека Езуги сега ќе работи под постојано проширување на брендот Evolution Gaming, кој ги вклучува NetEnt, RedTiger и Big Time Gaming.

Затоа, не е изненадување што Езуги влегува на строго регулираниот пазар за онлајн коцкање во ОК под лиценцата Evolution UKGC. Запомнете дека Evolution и Ezugi се веќе активни на други пазари низ Европа, САД и Латинска Америка. 

По ова лансирање, ОК казино во живо играчите ќе пристапат до 11-те игри со најдобри перформанси на Езуги, а се очекува бројот дополнително да се зголеми во иднина. Колекцијата вклучува Lucky 7, Dragon Tiger, Andar Bahar, Teen Patti, Unlimited Blackjack и многу повеќе.

Што рекоа за лансирањето

Очекувано, Езуги не губеше време пред да ги открие деталите од договорот. Според Панг Гох, директор за бизнис развој на Езуги, овој влез означува значаен чекор за неговиот раст. Тој рече дека добивањето лиценца од UKGC е уште еден доказ за напорите на компанијата да ги зголеми височините на индустријата.

Гох додаде дека лиценцата ќе биде под Evolution Malta Limited и дека компанијата е задоволна што нејзините игри се сертифицирани во регионот. Како заклучок, директорот за развој на бизнисот изрази уверување дека операторите во ОК ќе имаат огромна корист од обемната и иновативна библиотека на игри на Ezugi. Нема сомнеж за тоа!

Библиотека за игри Езуги

Како што беше кажано претходно, индустријата за онлајн коцкање во Обединетото Кралство ќе дочека најмалку 11 игри Езуги. Подолу е преглед:

Крикет војна

Ова е едно од најновите игри во казино во живо од украсениот развивач на игри. Лансирана во октомври 2021 година, Cricket War е брза игра со две карти базирана на познатиот концепт на Казино војна. Правилата на играта се самообјаснети, една карта за кугларот, а друга за батсменот. Овде, целта е да се предвиди страната со најголема вредност на картата или нерешено. Ништо друго!

Среќа 7

Во мај минатата година, Езуги дебитираше Lucky 7 со индиска тематика. Оваа игра со дилер во живо има едноставен концепт. Гејмерите предвидуваат само дали поделената карта е под 7 (7 надолу), над 7 (7 нагоре) или Lucky 7. Облозите 7 Down и 7 Up имаат сооднос на враќање од 1:1, со тоа што Lucky 7 плаќа најмногу во 11:1. Запомнете, играта се игра со помош на осум палуби со карти. 

Андар Бахар

Андар Бахар е уште една варијанта на казино во живо од Езуги која е насочена кон индиската публика. Оваа игра во живо се емитува во HD квалитет од студиото Casino Marina на програмерите во Коломбо, Шри Ланка. Во овој облог, Андар и Бахар се главните облози кои се исплаќаат во сооднос 1:1. Исто така, има осум странични облози за зголемување на вкупната исплата и забавата. Плус, можете да го бакшиш дилерот. Интересно, нели!

Тинејџерката Пети

Teen Patti е игра со карти вообичаена во Индија и други делови од Јужна Азија. Играта го црпи своето влијание од покерот и е едноставна за играње. Целта овде е да се има рака посилна од раката на дилерот. И играчот и дилерот ќе добијат три карти на почетокот на рундата за обложување. Дополнително, има две странични облози 3+3 и пар или подобро. 

Блек Џек

Класичниот Блек Џек на Езуги е една од најраспространетите варијанти на блек џек во живо денес. Во оваа игра, обложувачите можат да се обложуваат од едно од седумте места, со неограничен број гејмери кои се обложуваат од Bet Behind. Целта на играта останува иста: добијте вредност од 21 без да пропаднете. Има и две странични облози, имено Совршени парови и 21+3.

Неограничен Блек Џек

Неограничен блек џек е уште една варијанта на блек џек од Езуги што дефинитивно треба да ја играте. Како што сугерира името, играта дозволува неограничен број блек џек играчи да се приклучат на масата и да играат во исто време против дилерот. И за да ја додадеме најголемата возбуда, оваа игра ги содржи Совршените парови и 21+3 странични облози. Дозволено е и бакшиш од дилер.

Змеј тигар

И на крај, играјте во живо Dragon Tiger и уживајте во искуство како бакарат. Оваа игра има три главни странични облози, Змеј, Тигар и Тај. Играта започнува откако крупието ќе повлече две карти за позициите Змеј и Тигар. Раката со најголема вредност на раката победува. Забележете, сепак, дека соодносот на исплата е 96,27%. 

Други популарни Езуги игри во живо во казино вклучуваат:

  • Сик Бо
  • 32 картички
  • Покер со 3 карти
  • Џекпот рулет
  • Baccarat Нема комисија
  • Автоматски рулет
  • Блек Џек Залог Зад
  • OTT рулет
  • Рулет во живо
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести