Играјте во живо Blackjack Salon Prive денес - Освојте вистински пари

Live Blackjack Salon Privé од Ezug е една од најновите понуди за блек џек од развивачот на игри за казино во живо, објавена во 2021 година. Играта има неколку карактеристики што ја прават единствена и возбудлива за обложувачите и за операторите на казино во живо. Елитните обложувачи можеби се запознаени со некои од карактеристиките, но тие се во пакет и претставени на начин што прави сè да биде уникатно. На пример, играта им овозможува на обложувачите да бараат промена на чевли секогаш кога ќе почувствуваат дека играта не се одвивала како што посакуваат некое време, при што искусни професионални дилери во живо веднаш се грижат за таквите барања.

Live blackjack salon privé може да се игра на десктоп и мобилни уреди без инсталирање софтвер или мобилни апликации. Технологијата HTML5 што се користи за развој на играта, како што е кај многу провајдери на софтвер за казино во живо, овозможува играње во живо преку кој било прелистувач.

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Што е Live Blackjack Salon Privé?

Live blackjack salon privé е ексклузивна игра за ВИП обложувачи и високи ролери. Инвеститорот, Езуги, ја опиша играта како најлуксузниот производ во своето портфолио на онлајн казино игри со дилер во живо. Минималните облози се $1000, а максималните облози се $10,000. Високите минимуми за облози се наменети за создавање и одржување на луксузната атмосфера што ја обезбедува играта.

Една возбудлива карактеристика на играта е што им овозможува на обложувачите да имаат приватно искуство со играње блек џек во живо. Дополнително, играта му овозможува на еден играч да ги заземе сите седум седишта на масата за блек џек, со што луксузното искуство ќе се подигне на следното ниво.

Како да се игра Live Blackjack Salon Privé

Играта на живиот блек џек салон privé е слична на блек џек во живо на Езуги на многу начини, особено во однос на правилата. Главните разлики се износот што обложувачите мора да го обложуваат и целокупната атмосфера на играта. Играчите, исто така, одредуваат кога ќе се делат картите наместо да бидат ограничени на тајмер, како што е вообичаено со другите варијации на блек џек во живо. Тоа значи дека една рунда може да трае онолку колку што играчите сакаат да трае.

Играта започнува откако играчите се обложуваат на маса и го прифаќаат барањето на дилерот во живо на казиното да продолжи со делење на картите. Дилерот дели по две карти на секој обложувач на масата. Банкарот добива и две картички и прикажува една од нив за сите играчи да можат да ја видат вредноста на картичката. Играчите потоа можат да ги поминат сите релевантни повици, вклучително и хитови, стоење, удвојување и разделување. Откако играчите ќе застанат или ќе застанат, банкарот ја открива втората картичка. Банкарот мора да извлече дополнителна картичка ако постигне помалку од 17 и стои на 17 или повеќе.

Како се одредува победата?

Играчите кои ќе постигнат 21 со првите две поделени карти, ја добиваат играта веднаш и добиваат многу подобра исплата од редовните победи. Рутинска победа во казина во живо се случува кога играчот ќе постигне вкупна вредност на картичката поблиску до 21 од банкарот. Тоа може да биде по разделување, удирање и удвојување. Играчите го губат кругот секогаш кога ќе одлучат да добијат дополнителни картички и да постигнат повеќе од 21.

Правила на живи Блек Џек Салон Privé

Правилата на живи блек џек салон privé казино игри во живо диктираат дека на игра во живо се игра со помош на осум стандардни палуби со карти, секоја со 52 карти. Играчите можат да побараат промена на чевли, што значи дека сите осум палуби со карти се заменуваат со нови. Играчите можат да поделат на кој било пар карти, но само еднаш по рака. Играчите можат да добијат само уште една карта кога двојката е од асови. Дозволено е удвојување на сите збирки на раце, дури и по разделување.

Важни совети

Постојат неколку совети кои обложувачите можат да ги искористат за да ги зголемат своите шанси за победа и подобро да управуваат со нивните банкроти. Покрај играњето на најдобрите казина во живо, најочигледната е да се најде соодветна и ефективна стратегија. Употребата на стратегија го олеснува донесувањето одлуки во врска со ударот и застанувањето. Друг совет е да избегнувате странични облози со мали шанси за победа и исплати кои не вредат за ризик. Добар пример за страничен облог што треба да се избегне е 21+3, бидејќи Езуги нуди помала исплата за тоа на некои раце.

Во живо Блек Џек салон Privé исплати

Во живо блек џек салон Privé има релативно атрактивен RTP стапка од 99,50%. Тоа е од суштинско значење за високите ролери бидејќи малата разлика во стапката, или работ на куќата, се преведува во значителна сума пари на долг рок. Покрај тоа, играта нуди исплати со стандардни индустриски плаќања, кои генерално се доволно привлечни за да го направат блек џек една од најпопуларните казино игри.

Исплатата на осигурувањето во повеќето игри на маса во живо во казино е 2:1, а за блек џек е 3:2. Редовните победи имаат исплати од 1:1. Исплатите за страничните облози варираат во зависност од исходот. Страничните облози за совршен пар имаат исплати од 6:1 за мешани парови, 12:1 за обоени парови и 25:1 за соодветни парови. 21+3 странични облози имаат исплати кои се движат од 5:1 за флеш до 100:1 за соодветни ленти. RTP за странични облози за совршени парови е 95,90%. Тоа од 21+3 е 93,71%, што е релативно пониско од стандардот во индустријата. Тоа е придонесено од три-еден вид страничен облог кој има уплата 25:1 наместо 30:1.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)