Играјте хибриден блек џек во живо денес - освојте вистински пари

Езуги, развивач на казино игри со дилер во живо, е познат по создавањето на некои од најиновативните и најуникатни наслови на казино во живо. ive Hybrid Blackjack од Ezugi не паѓа. Како што сугерира името, играта спојува две игри во една. Покрај тоа, има симулатор за блек џек за генерирање на случаен број и професионален дилер во живо на иста маса.

Табелата за казино во живо нема ограничување во однос на бројот на играчи кои можат да се приклучат, што е поволно и за обложувачите и за операторите на казино. За играта е понудена само една маса, што е доволно со оглед на недостигот на ограничен број играчи. Играчите можат да пристапат до играта 24/7. Снимањето е направено од студиото на Езуги во Колумбија.

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Што е жив хибриден блек џек?

Во живо хибриден блек џек е меѓу најпопуларните блек џек наслови од Езуги поради неговите бројни и возбудливи карактеристики. Благодарение на функцијата за разговор во живо, таа е совршен избор за обложувачници на игри во казино, за разлика од насловите од другите добавувачи на софтвер за казино во живо. Покрај тоа, на казино живи дилери исто така се однесуваат професионално.

Играчите можат да играат игри на маса во живо во казино од различни уреди, вклучувајќи паметни телефони и таблети. Не треба да се инсталира софтвер или апликација за да се игра Live Hybrid Blackjack од Ezugi. Покрај тоа, корисничкиот интерфејс на плеерот е достапен на повеќе од 15 меѓународни јазици, што помага да се направи популарен на меѓународно ниво.

Како да играте хибриден блек џек во живо

Првиот чекор за играње хибриден блек џек во живо е да пронајдете казино што ја нуди играта. Наоѓањето не треба да биде предизвик, бидејќи развивачот соработува со некои од најдобрите казина во живо на меѓународно ниво. Играчите мора да создадат сметка за игри и да ја финансираат сметката.

Со сè што е поставено, играчите можат да се приклучат на масата за хибриден блек џек во живо и да започнат да играат во секое време. Тие не треба да чекаат да им биде достапно место на масата. Играта започнува со играчите кои ги ставаат своите облози, кои мора да се движат од 1 € до 5000 €. Секој круг има ограничено време во кое обложувачите мора да ги стават своите облози.

Играње

Играта е слична на онаа на RNG блек џек игра. Главната разлика е во тоа што жив дилер го зазема местото на генератор на случаен број. Тоа им обезбедува на обложувачите сите предности на RNG и игра во живо во рамките на истата игра и платформа.

Играчите ги имаат сите стандардни опции за игра, вклучувајќи застанување, удар, двојно надолу и разделување. Целта е да се направи рака со вредност на картичката од 21, или што е можно поблиску до 21, без да се надмине. Постигнувањето 21 со првите две карти е блек џек победа, која има подобра исплата од обичните победи. Да се има вредност на картата поблиску до 21 од онаа што ја има дилерот е редовна добивка. Биста е кога картите на играчот се надополнуваат на повеќе од 21, што значи дека играчот ја губи рундата.

Играчите кои уживаат поголеми ризици и подобри награди можат да играат кој било од двата странични облози понудени за хибриден блек џек во живо. Првиот е совршениот пар, кој овозможува обложување на двете почетни карти да бидат пар. Вториот страничен облог е 21+3, дозволувајќи им на обложувачите да се обложуваат на нивните први две карти и картата на дилерот со лицето нагоре да формира одредени вредности.

Правила во живо хибриден блек џек

Правилата за хибридни блек џек казино игри во живо се прилично основни, слични на оние на класичната стандардна блек џек игра со неколку модификации. Играта користи осум стандардни палуби со карти за играње. Кога играчите ќе поделат два кеса, тие можат да додадат само една карта на асовите.

Сите карти со лице во играта се бројат како десет. Асовите земаат вредност или 1 или 11, во зависност од тоа што најдобро функционира за изведувачот. Сите картички со броеви ја задржуваат својата номинална вредност. Резултатот од блек џек победува над резултатот од 21. Ако обложувачот постигне ист резултат како дилерот, ниту еден не победи, а обложувачот го задржува износот на облогот.

Во живо хибридни блек џек исплати

Во живо хибриден блек џек има стапка на RTP од 97,30%. Стапката е значително пониска од онаа кај повеќето игри во живо понуда. Сепак, повеќето обложувачи сметаат дека забавата и дополнителните карактеристики на играње хибридна игра се вредни за пониските RTP стапки.

Исплатите во секое онлајн казино со дилер во живо зависат од неколку фактори. На пример, обложувачите добиваат стапка на исплата од 3:2 кога ќе победат во круг со блек џек. Тоа значи дека добиваат 1,5 пати повеќе од парите што ги обложиле за рундата. Редовните победи имаат стапки на исплата од 1:1, што значи дека обложувачите добиваат двојно повеќе од износот што го обложиле за рундата. Облозите за осигурување имаат исплати од 2:1.

Странични облози во казина во живо вообичаено имаат највисоки стапки на исплата иако исплатите варираат врз основа на вредностите на раката. На пример, страничниот облог 21 + 3 ќе понуди поголема исплата од флеш за тројка од еден вид. Соодветниот три-еден вид облог нуди највисока исплата во играта. Сепак, има и најмала веројатност за победа.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)