Играјте Ultimate Sic Bo Ezugi денес - Освојте вистински пари

Ultimate Sic Bo од Ezugi е нова верзија на Ezugi Sic Bo која е дизајнирана да ги множи победничките позиции до 1000 пати од облогот на играчот. Оваа казино игра во живо користи маси и дилер, слично на другите стандардни казино игри. Тоа е азиска игра со коцки што се игра со три коцки. Коцките се протресуваат и се фрлаат да се одморат на стаклена купола. Целта во оваа онлајн казино игра со дилер во живо е да се обложите на тоа кој број на секоја коцка ќе биде прикажан свртен нагоре откако ќе се одморат коцките. Неколку исходи им даваат на играчите на казино во живо различни опции за обложување. Коцкарите можат да се обложуваат на исходот од една коцка или дури и мешани комбинации од трите.

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Што е Ultimate Sic Bo?

Ultimate Sic Bo од Ezugi е популарна казино игра во азиските казина во живо што може да се игра на компјутер или мобилен уред. Играта, надградена верзија на Sic Bo, има дополнителни мултипликатори и табели за плаќање како најзабележителна разлика. Играта со коцки може да се пристапи на врвни онлајн казина во живо кои нудат квалитетно играње.

Тоа е возбудлива игра за обложување бидејќи исчекувањето на играчите кога ги гледаат коцките ја носи неизвесноста, а со тоа и забавниот аспект на играта. Врз основа на прегледите на ентузијастите на казино игрите во живо, правилно е да се каже дека не постојат конкретни стратегии кои ги зголемуваат шансите на играчите во играта. Мултипликаторите вградени во новата верзија на играта се возбудлива карактеристика што ја зголеми возбудата на играта. Стана популарен меѓу играчите бидејќи ја сакаат новата функција.

Како да се игра Ultimate Sic Bo

Ова најдобра жива казино игра објавен во 2021 година од врвни даватели на софтвер за казино во живо Ezugi е достапен на мобилни и десктоп компјутери и воведе нов пресврт во вообичаените формули за фрлање коцки. Мултипликаторите обезбедија играта да ја задржи возбудливата природа и нестабилноста без да се загрози стапката на враќање на играчот.

Ultimate Sic Bo има извонреден дизајн со симплистички дизајн кориснички интерфејс што ја прави играта во живо казино пријателска за новите играчи. Физичките коцки кои се фрлаат со помош на механички шејкери се наменети да обезбедат фер игра. Исто така, постојат конфигурабилни патокази кои помагаат во следењето на топли/ладни броеви и статистика од претходните игри.

Ставање облози

Кога учествувате во играње рунда, може да бидете сигурни дека местата не се ограничени и дека може да се игра деноноќно. Минималниот влог потребен за играње овде е 0,50 УСД. Откако играчот ќе ја започне играта, ќе се појави табела за обложување Ultimate Sic Bo. Со секоја рунда игра, има интервал од 20 секунди наменет да му овозможи на играчот да поставува облози. Времето е доволно за да се обложите на омилените комбинации. Облозите се решаваат и ефикасно се решаваат, обезбедувајќи да нема прекини. Има квалитетен дизајн кој нуди релативно брзо темпо.

Додека ја играте оваа игра со казино во живо, можете да внимавате на некои совети кои можат да ги зголемат шансите за победа. Добро е да се обидете да покриете што е можно повеќе резултати. Додека го максимизираат бројот на исходи, играчите треба да бидат заинтересирани да не ги трошат своите салда. Балансирањето на резултатите и банкротите е клучно за непречено искуство со Ultimate Sic Bo.

Правилата на Ultimate Sic Bo

Казината во живо има едноставни правила кои лесно се совладуваат. Се врти околу фрлањето на коцки кои може да се разликуваат по број и играчите прават предвидувања за веројатната вредност. Механички шејкер ја спроведува ролната и домаќинот ги објавува резултатите. Играчите добиваат насоки за да избегнат заглавени со оглед на тоа што времето за игра е мало и има брзи кругови.

Облозите што може да ги поставите во оваа игра вклучуваат мали/големи, непарни/парни, вкупно, сингл, двојни, тројни, било која тројка и комбинации. Неопходно е да ги разберете овие опции пред да се вклучите за да избегнете непотребни загуби. На пример, Мало/Големо предвидува дали збирот на трите коцки е поголем или помал од 10, додека непарните/парните ја предвидуваат природата на вкупниот број на коцки, без разлика дали се непарни или парни.

Крајни Sic Bo исплати

Исплати во Ultimate Sic Bo се одредуваат со множители. Основните исплати се даваат на победи кои немаат мултипликатор. Видот на облогот ја одредува максималната можна исплата. Кога основната исплата на одреден облог е висока, тогаш множителот веројатно ќе биде висок. Генерално, играта има RTP од 97,22%.

За индивидуални облози како Мали/Големи и Непарни/Парни, основната и максималната исплата се 1:1. Двојниот облог има основна исплата од 8:1, додека максималната исплата е 87:1. Во тројниот облог, играчите уживаат основна исплата од 150:1 и максимална исплата од 999:1. За било кој троен облог, основната RTP е 30 спрема 1, а максимумот е 87 спрема 1.

Зголемениот број на опции за обложување значително го зголемува износот и бројот на исплати што играчите можат да ги добијат во една рунда на игра. Меѓутоа, важно е да одвоите време и да научите за комбинациите за обложување додека не ја играте оваа брза игра.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)