Неограничен 21 Блек Џек Авто Сплит Преглед

Ezugi е развивач на игри на маса во живо во казино, основан во 2013 година. Нивната верзија на Unlimited 21 Blackjack Auto Split е уникатен додаток во светот на најдобрите казина во живо. Играта автоматски ги раздвојува наведените парови со карти и не го ограничува бројот на играчи кои можат да играат.

Давателот создава исклучително напреден, најсовремен софтвер за дилер во живо што ќе ги задоволи дури и најпребирливите играчи. Езуги има огромна листа на маси во живо за казино игри и тие се добро опремени за да одговараат на потребите на секој оператор на казино што сака да додаде игри со пренос во живо во своето портфолио меѓу давателите на софтвер за казино во живо.

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Што е Auto Split Unlimited 21 Blackjack?

Табелата Неограничен Блек Џек 21 од провајдер на софтвер Ezugi е дизајниран да прими неограничен број играчи. На сите им се дели истата карта, но тие можат да ја играат на кој било начин што сакаат! Квалитетот на видеото е одличен, што им овозможува на гејмерите да уживаат во Full HD блек џек акција. Интеракцијата со дилерите е исто така пријатна, што е секогаш придобивка.

Играчите лесно ја добиваат оваа игра кога прецизно ја следат основната стратегија за блек џек. На сите седумнаесет, без разлика дали се тврди или меки, штандови за дилер во живо на казино. Постојат два странични облози достапни за ова издание. Perfect Pairs им доделува награда на играчите кога нивните први две карти ќе направат пар. Во меѓувреме, кога почетните две карти и картата на дилерот ќе направат легитимна покер рака со три карти, 21+3 се исплаќа.

Како да се игра неограничено 21 Блек Џек Автоматско Сплит

Учесниците нема да мора да се грижат дали ќе најдат место на масата со Ezugi Unlimited 21 Blackjack Auto Split. Седиштето е секогаш отворено, а играчите можат да се придружат во секое време од денот или ноќта. Опцијата за автоматско разделување, изведена според оптималната стратегија за Блек Џек, е бонус, што ја прави оваа верзија идеална за гејмерите кои претпочитаат порелаксирано искуство со игри без да го жртвуваат вкупното темпо на сесијата.

Наместо да подарите две карти по играч, на онлајн казино дилер во живо избира две карти за куќата и две дополнителни карти за сите играчи на масата во оваа верзија на Блек Џек. Изборот се прави самостојно и нема никакво влијание врз исходот од конкретниот пристап на играчите. Раката се дели и се игра поединечно кога поделените карти се комбинации од 8-ки, 7-ки, 6-ки, 3-ки, 2-ки и како, со опција за двојно намалување. Облозите 21+3 и Perfect Pairs се исто така достапни како опции.

Правилата на неограничен 21 Блек Џек Авто Сплит

Играчите имаат малку време да ги постават своите облози на почетокот на секоја рунда. Потоа се избира облог со монета од списокот и го става на примарниот облог и страничните облози што сакаат да ги играат. Учесниците можат да ги темпираат страничните облози само откако ќе се стави главниот облог. Сите облози поставени на масата се прифаќаат кога ќе истече одбројувањето.

На жив дилер избира две карти за играчите и две за себе откако ќе истечат 15 секунди од времето за обложување. Играчите можат да избираат Погоди, Стани, Двојно или Сплит. Одредени парови се поделени по случаен избор кога ќе се појават, единствено за Неограничен Блек Џек 21. 8-8, 7-7, 6-6, 3-3, 2-2 и АА се примери за автоматско раздвојување парови.

Дилерот ја изложува својата втора карта и извлекува повеќе, кога е потребно, откако сите на масата ќе ги одиграат своите карти. Целта е да се стигне што е можно поблиску до 21 без да се надмине, бидејќи надминувањето резултира со загуба. Тимот со најблиску скор до 21 победи во колото. Во случај двете страни да добијат ист број, тоа е нерешено, а играчите си ги враќаат парите.

Што е клучно за играчите да размислат?

Преносот во живо е достапен 24 часа на ден на мобилни уреди со Android и iOS. Играта поддржува и неограничен број на истовремени играчи. Со ова игра во живо, играчите можат да го автоматизираат разделувањето на паровите според најдобрата стратегија за Блек Џек. Покрај тоа, Unlimited 21 Blackjack Auto Split има помош за разговор во живо достапна во текот на играта.

Исплати во неограничени 21 исплати за автоматско делење на Блек Џек

Играчите можат да освојат дополнителна награда со страничниот облог на Perfect Pairs кога нивните први две карти формираат пар. Квалитетот на парот ја одредува точната компензација. Нормален пар плаќа 6 спрема 1. Секогаш кога боите се совпаѓаат, играчите добиваат исплата 12:1. Конечно, ако сите бои и костуми се совпаѓаат, совршеното плаќање во пар е 25:1.

Во меѓувреме, 21+3 се обидува да направи покер рака со три карти од првите две карти на учесниците и од долната карта на дилерот. Дури и кога играчите ќе го изгубат кругот, тие го добиваат овој бонус. Но, вредноста на нивните добивки е одредена од силата на нивната покер рака со три карти. За соодветни патувања, победата со најниска вредност е 5:1 и може да достигне до 100:1.

Соодветни исплати

Стандардните исплати се помалку возбудливи, но тие обезбедуваат повисоки RTP. Perfect Pairs и 21+3 имаа RTP од 95,9% и 93,71 проценти, соодветно. Тоа е многу пониско од 99,56 проценти што ги добиваат играчите кога не ги играле. Меѓутоа, кога играчите ќе добијат победа во блек џек, нивната најголема победа е исплата од 3:2. Стандардните победи плаќаат 1:1, додека облозите за осигурување плаќаат 2:1.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)