Играјте неограничен турски блек џек Езуги денес - Освојте вистински пари

Неограничен турски блек џек е игра со дилер во живо од Езуги. Секој може да игра блек џек на неодредено време во оваа игра. Играта е достапна на мобилни и десктоп уреди. Оваа игра е една од многуте игри на маса во живо во казино Ezugi Live со дилери што зборуваат мајчин јазик. Јазикот на корисничкиот интерфејс, сепак, може да се менува по желба.

На играчите им се достапни неколку алтернативи, вклучувајќи шпански, англиски и многу други. Со оглед на тоа колку брзо се движи играта, изборот на јазици е доста корисен. Оваа игра на маса е создадена така што турските говорници можат удобно да играат блек џек онлајн. Особено, таа е една од единствените онлајн турски маси со неограничени играчи.

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Што е неограничен турски блек џек во живо?

Неодамна, Езуги вложи многу напор за да ги подобри своите неанглиски табели и игри. Оваа игра во живо е конкретно турска адаптација на нивниот Неограничен Блек Џек. Не е изненадувачки што тие имаат турски блек џек маси бидејќи земјата се чини дека е главен целен пазар за неколку во живо казино софтвер провајдери.

Нема многу забележителни разлики од оригиналот. Оваа игра во живо им нуди на играчите четири посебни странични облози. Сепак, раката на споделената картичка и другите основни упатства остануваат исти како во Неограничен Блек Џек. Оваа игра во живо е меѓу најдобрите пакети достапни за блек џек онлајн во Турција.

Како да играте неограничен турски блек џек во живо

Скромниот минимален влог на оваа игра во живо е 1 $ по облог. Значајна карактеристика на оваа игра е достапноста на 4 странични облози: Ten20, 21+3, Perfect Pairs и Perfect 11s. Секоја маса има неограничени места. Според основната стратегија за блек џек, играта автоматски ги раздвојува сите спарувања.

Perfect Pairs им се исплаќа на играчите кои извлекуваат пар со нивните почетни две карти. Платените парови со иста боја или одело резултираат со повисоки исплати. Играчите треба да се обидат да изградат покер раце со три карти користејќи ги нивните први две карти, картата за дилер во живо во казино и правилото 21+3. Добивката се зголемува со силата на покерската рака.

Кога оригиналната рака на играчот изнесува 11, победува Perfect 11. Во Ten20, играчите успеваат кога нивната почетна рака е вкупно 10 или 20. Овие дополнителни облози се прават во текот на редовниот период на обложување. Без оглед на примарниот облог, гејмерите може да победат или загубат.

Правилата на неограничен турски блек џек во живо

Целта е да се приближиме до 21 колку што е можно без да се надмине. Гејмерите го добиваат кругот кога нивната близина до дилерот е поголема. Удирањето, стоењето, удвојувањето или делењето се достапните опции за играчите. Кога правилата дозволуваат, поделбата се случува автоматски во ова игра со дилер во живо во казина.

За работа со раце, Неограничен турски блек џек во живо користи механизам еден-на-многу. Така, нема ограничување на бројот на учесници кои учествуваат во еден круг. Сепак, ниту еден од изборите на играчите не влијае на тоа како другите играчи се однесуваат. Играта завршува кога некој ќе го погоди Stand, дури и кога тоа може да трае за другите.

Што е важно да се земе предвид кога играте

Играчите не треба да заборават да ја разгледаат табелата за блек џек Езуги за да го лоцираат нивниот баран јазик. Може да се игра каде било за забава. Меѓутоа, кога поединци сакаат да играат за вистински пари, тоа треба да го прават само во реномирана казино во живо. Угледните казина поседуваат лиценци од регулаторите како што е органот за игри на среќа на Малта.

Играјте блек џек на турски јазик без максимални облози и без ограничување на бројот на учесници. Далеку супериорен во однос на повеќето други игри, Unlimited Turkish Blackjack е добро направена игра со остра графика и добра поврзаност. Иако идејата е јасна, во живо казино провајдер Ezugi оди над и подалеку едноставно обезбедување казино игри во живо.

Исплатите се чуваат што е можно поосновни на најдобрите казина во живо. Учесниците ги удвојуваат своите пари кога ќе победат. Блек џек раце со вкупно 21 по поделени првите две карти плати 3:2. Осигурувањето враќа 2:1. Страничните облози може значително да се променат во зависност од резултатот.

Во живо неограничени турски блек џек исплати

Со минимален облог од $1 и максимален влог од $1.000, играта има RTP од 99,5 проценти. Сепак, страничните облози се исклучок. 21+3 има 95,9 проценти, додека Perfect Pairs има 95,9 проценти. Perfect 11 и Ten20 имаат соодветни проценти од 93,72 и 94,77

Кои се исплатите на играта?

Во страничен облог со совршени парови, мешан пар плаќа 6:1; Обоен пар плаќа 12:1, додека Suited Pair плаќа 25:1. 21+3 страничен облог плаќа 100:1 за соодветни патувања; Стрејт Флеш плаќа 40:1 додека Three of a Kind плаќа 25:1. Стрејт и Флеш плаќаат 10:1 и 5:1, соодветно.

Совршен 11 страничен облог плаќа 21:1 за 11 поени (погодни), 10:1 за кои било 11 поени и 5:1 за блек џек. Конечно, Ten20 Side Bet плаќа 22:1 за Пар од 5-ки, 10:1 за Вкупно 10 и 3:1 за Вкупно 20.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)