FAFA855 Live Casino Преглед

Age Limit
FAFA855
FAFA855 is not available in your country. Please try:
Trusted by
PAGCORCuracao

About

FAFA855 е онлајн казино основано во 2012 година во Југоисточна Азија. Фокусирајќи се на Тајланд, Камбоџа и Индонезија како нејзини главни пазари, таа води сигурна работа под надзор на корпорацијата за забава и игри на Филипините (ПАГКОР). FAFA855 може да се пофали со широк избор на онлајн казино игри, како и многу активности за спортско обложување.

FAFA855

Games

Казиното во живо на FAFA855 има стотици маси каде што играчите можат да уживаат во омилените игри на коцкање и да комуницираат со дилерите и другите играчи во реално време. Играчите можат да ја тестираат својата среќа со рулет, бакара, покер, блек џек, коцки, тигар од змеј, глупости, како бо, и многу други понудени игри.

Withdrawals

FAFA855 користи целосно автоматизиран процес за пренос на добивките на играчите од нивната сметка на нивната банкарска сметка. Уште повеќе, и процесот е навистина брз. Потребни се само три минути или повеќе од пополнувањето на формуларот за повлекување на страницата до добивањето на средствата по електронски пат на нивната локална банкарска сметка.

Валути

На Тајландски бах (฿) и американскиот долар ($) се двете валути што ги прифаќа FAFA855. Така, играчите во Тајланд и Камбоџа (каде што американскиот долар е една од главните валути) не мора да се грижат за девизните курсеви. Тие можат да прават депозити и да уживаат во нивните добивки во сопствената валута.

Bonuses

Возбудата од играњето во казиното во живо на FAFA855 станува уште подобра со промоции како што се дневните попусти. Ова е на врвот на поволностите што ги добиваат сите членови на FAFA855, кои вклучуваат бонуси за добредојде, неделни поврати на готовина и попусти или бонуси специјално за игри како што се бакара, слотови и игри со пукање риба.

Languages

Казиното во живо и остатокот од FAFA855 се достапни на неколку јазици. Играчите во Тајланд можат да пристапат до тајландската верзија на страницата додека оние во Индонезија и Камбоџа имаат пристап индонезиски и верзии на Кмер. Оние кои не зборуваат ниту еден од овие јазици можат да ја изберат англиската верзија на FAFA855.

Mobile

Покрај казиното во живо, FAFA855 има нормални игри на маса и многу други игри и опции за обложување. Играчите можат да уживаат во нив користејќи десктоп компјутери или на уреди како паметни телефони и таблети. FAFA855 е пријателски за мобилни телефони и поддржува уреди што работат на Android или iOS системи. Исто така, нуди апликација за преземање.

Software

Казиното во живо FAFA855 може да се пофали со некои од најпознатите развивачи на платформа за коцкање. Некои од најпопуларните кампови се Asia Gaming, Dream Gaming и Sexy Baccarat. Вреди да се забележат и провајдери како што се All Bet, Deluxe Gold и SA Gaming. Evolution Gaming, Играње, N2Live и Hongbo се исто така дел од казиното во живо.

Support

FAFA855 нуди неколку начини на кои играчите можат да се обратат до поддршката на клиентите без разлика дали за поплаки, прашања или општи повратни информации. Еден начин е преку разговор во живо на страницата; тој е отворен 24/7. Играчите може да контактираат и со поддршка преку платформата за пораки Line. Услугите за клиентите и поддршката се достапни и преку е-пошта.

Deposits

Прифатените методи за депонирање на FAFA885 се онлајн банкарство, Вистински паричник и скенирање на QR-кодови. Настрана од едноставните и едноставни опции за депозит, друга предност што ја нуди казиното е супер брзото време на обработка. Всушност, потребна е само околу една минута откако играчите ќе направат уплата или депозит пред средствата да се одразат на нивната сметка FAFA885.

Total score7.7
Добрите
+ Казино во Југоисточна Азија
+ Тајланд
+ Камбоџа
+ Индонезија

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2013
ЈазициЈазици (3)
Англиски
Индонезија
Тајландски
БонусиБонуси (7)
Бесплатни спинови
Бонус за добредојдеБонус за пријавувањеБонус за упатување
Депозит бонус
Кешбек бонусНеделен бонус
ВалутиВалути (2)
Американски долари
Тајландски бах
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (5)
Виетнам
Камбоџа
Мјанмар
Тајланд
Филипини
ИгриИгри (10)
Cockfighting
Бакара
Видео Покер
КеноЛотарија
Онлајн обложување
ПокерРулет
Слотови
Фудбалско обложување
ЛиценциЛиценци (2)
Curacao
PAGCOR
Методи за депозитМетоди за депозит (2)
СофтверСофтвер (13)