Gaming Club Live Casino Преглед

Age Limit
Gaming Club
Gaming Club is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Trusted by
Malta Gaming Authority

About

Онлајн казиното наречено gamingclub.com е основано во 1994 година. Казиното го користи наградуваниот софтвер Microgaming. Gaming Club е всушност едно од најстарите онлајн казина досега. Тие започнаа во 1994 година и оттогаш се зголемуваат и се прошируваат. Тие нудат над петстотини различни казино игри.

Games

Се нудат буквално над петстотини казино игри. Може да очекувате да најдете над 400 достапни ексклузивни слот игри. Има многу игри за избор, вклучувајќи игри со дилер во живо, како што е блек џек, во кои може да се ужива во живо. Казиното нуди широк спектар на видео, класични и прогресивни слотови.

Ако сте љубител на казино Gaming Club, a слично казино со игри во живо е Евро Палас за играчите да уживаат и да играат.

Withdrawals

Кога станува збор за повлекувања, тие се брзи и лесни. Има широк спектар на банкарски опции кои одговараат на вашите потреби. Кога ќе направите повлекување во првите неколку пати, може да ви бидат побарани информации од безбедносни причини. Може да се користат сите популарни начини на плаќање како Visa картички и UseMyBank.

Languages

Една од најголемите придобивки е тоа што се користат многу јазици. Можете да изберете на кој јазик сакате да играте и целото казино да се конвертира на тој јазик. Некои јазици за избор се:

 • Англиски
 • италијански
 • француски
 • холандски
 • шпански

Таму нудат поширок спектар на јазици од повеќето казина таму.

Mobile

Gaming Club нуди инстант игра и казино игри во живо. Сите овие може да се уживаат од веб-страницата. Можете исто така да изберете да играте на нивната неодамна додадена фантастична мобилна платформа за игри. Сега можете да играте на компатибилни мобилни телефони заедно со компатибилни уреди за игри и конзоли.

Promotions & Offers

Има многу промоции достапни во казиното Gaming Club. Играчот ќе добие двоен бонус за депозит кога ќе се регистрира за првите два депозити и ќе добие 350 долари во износ од бонус. На играчот ќе му се даде стапка од 100 проценти и над 100 педесет проценти за овие бонуси. Бонусите што се нудат се:

 • Бесплатни вртења
 • Бонуси за пријавување
 • Бонуси за лојалност
 • Бесплатни кредитни бонуси

Responsible Gaming

За оние кои сакаат да прочитаат повеќе за одговорното играње или имаат потреба од помош со зависноста, посетете ги овие веб-локации подолу.

Software

Казиното ги користи сите најнови технолошки и софтверски иновации. Ти можеш очекувајте да најдете софтвер за микрограмирање, од кој Gaming Club се напојува. Ова е наградувана технологија во своите најдобри моменти. Ова осигурува дека сите игри се со најнов и најголем квалитет во секое време. Загарантирана графика од висока класа.

Support

Одлична поддршка нуди целосно обучен персонал за поддршка. Ако играчот треба да стапи во контакт со поддршката, тие ќе се вратат навремено.

Некои од начините за контакт со поддршката за корисници во Gaming Club се:

 • Е-пошта
 • Разговор во живо. Операторите стојат за да примаат разговори во живо, деноноќно.

Deposits

Кога станува збор за методите на депонирање, можете да изберете кои методи ги претпочитате. Постои голем опсег на меѓународни банкарски опции достапни за депозити. Опсегот на методи за депонирање вклучува:

 • EZIPay
 • UseMyFunds
 • е-проверки
 • QIWI
 • Скрил
 • Лобанет
 • Директен банкарски трансфер

Можете да го изберете оној кој ги задоволува вашите индивидуални потреби и барања за депозит.

Total score7.1
Добрите
+ Повеќе од 500 игри
+ Сертифициран за eCogra
+ Интерактивен дизајн

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1994
ЈазициЈазици (13)
Јапонски
Англиски
Германски
Грчки
Италијански
Латвиски
Норвешки
Португалски
Руски
Фински
Француски
Хрватски
Шпански
БонусиБонуси (7)
Reload бонусБонус за добредојде
Бонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеВИП бонус
Депозит бонус
ВалутиВалути (15)
Јапонски јен
Американски долари
Аргентински пезоси
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Евра
Индиски рупии
Канадски долари
Мексикански пезоси
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Тајландски бах
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (7)
Бразил
Индија
Ирска
Канада
Нов Зеланд
Тајланд
Чиле
ИгриИгри (9)
Бакара
Бинго
Блек Џек
Видео Покер
КеноПокерРулетСик Бо
Слотови
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (10)
СофтверСофтвер (3)