Преглед на игри со дилер во живо GetSlots - Responsible Gaming

GetSlotsResponsible Gambling
CASINORANK
8.38/10
БонусБонус $500 + 100 бесплатни вртења
6000+ игри
ВИП програми
Крипто казина
Структура на висок бонус
Поддржано
Потврдено
Безбедно
6000+ игри
ВИП програми
Крипто казина
Структура на висок бонус
GetSlots is not available in your country. Please try:
Responsible Gaming

Responsible Gaming

Казиното GetSlots нуди одговорен дел за коцкање кој на секој играч му обезбедува помош и поддршка во секое време. Играчите кои се занимаваат со зависност од коцкање, исто така може да контактираат со една од следните организации за насоки и совети:

Коцкањето секогаш треба да се гледа како забавна активност на која играчите можат да се препуштат во слободното време. За жал, некои играчи лесно можат да се занесат и да почнат да трошат премногу пари и време.

Ќе разгледаме некои основни правила што играчите треба да ги имаат предвид кога ќе почнат да играат онлајн:

Секогаш користете ги понудените алатки – GetSlots Casino нуди различни алатки за да им помогне на играчите да ја задржат контролата над своето коцкање. Една од тие алатки е „Проверка на реалноста“ која ќе испраќа предупредувања кои им покажуваат на играчите колку време имаат поминато играјќи затоа што е можно да се занесат кога играат. Друга многу користена алатка е лимитот за депозит. Играчите можат да постават ограничување на износот што го депонираат и откако ќе го достигнат лимитот нема да можат да направат нов депозит.

Секогаш читајте ги Условите и правилата – Знаеме дека тука се вклучени многу правила, но добро е да се знае во што влегува играчот.

Играј секогаш бесплатно – Играчите кои трошат многу пари на коцкање треба да размислат за играње некои игри бесплатно. Знаеме дека на крајот нема да има награда кога играте со виртуелни пари, но да се разбереме, не секоја сесија со вистински пари завршува ниту со големи добивки.

Како зависноста од коцкање влијае на играчите

Зависноста од коцкање може и ќе му наштети на нечиј живот. Играчите лесно можат да се занесат кога играат, особено откако ќе победат големи. Идејата да ги погодат вистинските симболи и да ја постигнат таа голема победа може да ги натера да играат почесто и да депонираат средства што не можат да си дозволат да ги загубат на прво место.

Играчите кои се загрижени за нивните навики за коцкање можат да си ги постават следниве прашања:

  • Дали се коцкате со голема сума на пари за да го добиете истото чувство на возбуда?
  • Дали често играте со повеќе отколку што можете да си дозволите да изгубите?
  • Дали често продолжувате да играте за да ги надоместите загубите?
  • Дали често позајмувате пари или продавате работи за да имате повеќе за играње?
  • Дали некогаш се чувствувате под стрес, вознемиреност или депресија поради вашите навики за коцкање?
  • Дали блиските луѓе ги критикуваат вашите навики за коцкање?
  • Дали некогаш се чувствувате виновни поради вашите навики за коцкање?
  • Дали чувствувате дека можете да застанете кога победувате?

Сакаме да истакнеме дека овие прашања се добра почетна точка, но нивното одговарање нема да биде доволно за да се потврди дека играчот има зависност од коцкање. Се подразбира дека играчите треба да бидат искрени кога одговараат на овие прашања и доколку се загрижени во секое време, треба да контактираат со обучен професионалец за ментално здравје. Тие ќе им помогнат со насоки и совети и ќе направат точна дијагноза и ќе предложат потенцијален план за лекување.

Видови на зависност од коцкање

Не секој играч ќе ги доживее истите симптоми или ниво на интензитет. Зависноста од коцкање, исто како и секоја зависност може да биде многу подмолна на почетокот, а играчите нема ни да сфатат дека имаат вистински проблем. Откако ќе сфатат дека се занимаваат со зависност од коцкање, обично е кога се длабоко во финансиски проблеми. За да им помогнеме на играчите да сфатат дали имаат зависност или не, ќе ги разгледаме најчестите типови на проблеми:

Компулсивни коцкари - играчите кои не можат да ја контролираат својата желба за коцкање дури и кога знаат дека не можат да си дозволат да загубат се нарекуваат компулсивни коцкари. Ова е најсериозниот тип на зависност каде играчите се обложуваат и ризикуваат без разлика на последиците.

Презаситени коцкари - овие играчи се многу слични на компулсивни коцкари. Изгледа дека ја контролираат ситуацијата затоа што можат да одат со месеци без коцкање, но штом ќе се поттикне желбата за коцкање ќе ги преземе.

Социјални коцкари – на некои играчи им се допаѓа идејата да бидат со други луѓе и да се коцкаат. Вакви луѓе може да се најдат на тркачката патека или бинго салата.

Сонувачи - играчи кои се коцкаат водени од идејата за тоа каков би можел да биде животот ако победат големи. Ставањето облози е највозбудливиот дел за вакви играчи бидејќи исчекувањето е големо.

The Seer - некои играчи веруваат дека можат да го предвидат исходот на играта. Некои се дури и суеверни и веруваат дека ако ја носат омилената кошула ќе им помогне да победат.

Трагачи на возбуда - некои играчи го сакаат адреналинот што може да го обезбеди коцкањето.

The Escapist – играчите имаат тенденција да се свртат кон коцкањето како начин да се извлечат од грижите и проблемите што ги имаат. На овој начин барем на кратко забораваат на работите.

Експертот - некои играчи се многу посветени на учењето на секој трик во книгата, надевајќи се дека тоа ќе им помогне да победат големи. Овие играчи обично имаат тенденција да се обложуваат на спорт или да играат Блек Џек каде што постои можност за броење карти.

Победникот – некои играчи сакаат да победуваат заради фалење, само за да им покажат на сите други кој е најдобар. Како и да е, кога ќе почнат да губат, се охрабруваат да продолжат да се коцкаат.