Gioco Digitale Live Casino Преглед

Age Limit
Gioco Digitale
Gioco Digitale is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card

Gioco Digitale

Коцкањето преку Интернет во Италија е дозволено ако играте во онлајн казино во Италија лиценцирано од Agenzia delle Dogane e dei Monopoli (ADM). Коцкањето во Италија се практикувало уште од времето на старите Римјани. Бакара и бинго се две од најпознатите казино игри во светот кои потекнуваат од Италија. Не треба да изненадува што Италија стана првата земја-членка на ЕУ која правилно го легализираше, регулираше и лиценцираше интернет коцкањето во 2006 година.

Gioco Digitale Casino е водечко онлајн казино со седиште во Италија, кое ја изгради својата репутација со текот на годините на работење. Има казино лоби во живо каде се вклучени врвни студиа за игри за да се осигураат дека платформата го нуди најдоброто искуство со коцкање во реалниот живот. Достапни се повеќе алтернативи за игри, сите добро категоризирани за да овозможат лесен пристап.

Прочитајте ја оваа рецензија на Gioco Digitale Casino за да дознаете повеќе за казиното лоби во живо на платформата.

Зошто да играте казино во живо во казиното Gioco Digitale

Gioco Digitale е популарна дестинација за италијанските фанатици на казино. Тој е оптоварен со повеќе алтернативи за игри во казино во живо, презентирајќи повеќе опции за играчи. Платформата исто така соработуваше со водечките провајдери на софтвер за означување за да обезбеди квалитетна испорака во искуствата со коцкање во живо во казино.

Казиното Gioco Digitale има повеќе опции за плаќање кои им овозможуваат на играчите лесно да вршат трансакции на платформата. Покрај тоа, платформата има и солиден тим за поддршка кој нуди 24/7 услуги на клиентите на играчите. Постои одговорен дел за игри за играчи кои се соочуваат со предизвици поврзани со коцкање.

Постои едукативен дел за ЧПП и дел за блог што ги информира играчите за неколку прашања за коцкање. Платформата има уредна веб-страница со кориснички интерфејс што ја олеснува лесната пристапност до карактеристиките на онлајн казиното. Онлајн казиното е достапно на повеќе уреди.

About

Казиното Gioco Digitale е основано во 2006 година и работи повеќе од една деценија. Во 2009 година, казиното Gioco Digitale беше купено од Bwin Interactive Entertainment AG. Вториот се спои со PartyGaming PLC во 2011 година за да создаде Bwin Party Digital Entertainment. Ова е сегашниот сопственик и оператор на Gioco Digitale Casino. Тој е лиценциран и регулиран од Agenzia Delle Dogane e Dei Monopoli (АДМ - Агенција за царини и монополи која управува со јавниот сектор за игри во Италија).

Games

Gioco Digitale Casino има дел за казино во живо што нуди искуство со играње во реално време. Се напојува од водечки студиа за игри и е олеснет со најсовремена технологија за да се обезбеди висококвалитетни преноси. Функциите за разговор овозможуваат бесплатна интеракција меѓу играчите и со крупиите од реалниот живот. Казиното лоби во живо е уредно категоризирано за да ги позиционира игрите во нивните соодветни жанрови.

Блек Џек во живо

Блек џек во живо е популарна казино игра во живо меѓу повеќето играчи ветерани во онлајн казина. Се игра со помош на шпил карти. Целта е да имате посилна рака од дилерот или другите играчи, но да не ја поминете ознаката 21. На играчите им требаат вештини и стратегија за да победат во блек џек во живо. Многу варијации на играта во голема мера се разликуваат во регионалните преференции и прописи. Некои од опциите за блек џек во живо на казиното Gioco Digitale вклучуваат:

 • Бесконечен Блек Џек
 • Соаре Блек Џек
 • Вентуно
 • Сите облози Блек Џек
 • Мнозинството правила Брзина Блек Џек

Рулет во живо

Рулетот во живо е уште една популарна алтернатива меѓу фанатиците на казино. Тоа е игра која се игра на тркалезна маса и со коцки. Интересно е затоа што фрлањето на коцки предизвикува исчекување на исходите од поставувањето облози. Постојат повеќе варијации на рулет во живо. Некои од опциите за рулет во живо на казиното Gioco Digitale вклучуваат:

 • Авто-рулет во живо
 • Инстант рулет
 • Рулет Венеција
 • Elevation Mega Fire Blaze Roulette
 • Рулет Италијана

Бакара во живо

Live Baccarat е популарна игра со карти која вклучува високи влогови и мега добивки. Ја играат смели ентузијасти на казино кои наместо тоа би оделе напорно или ќе си одат дома. Постојат бројни живи варијации на Baccarat. Некои од опциите во живо на Baccarat на казиното Gioco Digitale вклучуваат:

 • Брзина Бакара
 • Молња Бакара
 • Гранд Бакара
 • Стискање на бакара
 • Без комисија Baccarat

Други игри во живо

Онлајн казиното не ги ограничува играчите на популарните казино игри во живо. Повеќе други уникатни казино игри би ги возбудиле различни играчи во зависност од нивните вкусови и преференции. Некои од другите игри во живо на казиното Gioco Digitale вклучуваат:

 • Монопол
 • Змеј тигар
 • Мегаболка
 • Има или нема договор
 • Супер Сик Бо

Bonuses

Казиното Gioco Digitale им нуди на членовите неверојатни бонуси за да го подобрат своето искуство со игри. Меѓу врвните поволности вклучуваат бонус за добредојде и бонуси за одредени игри. Постојат барања за обложување што се применуваат пред да се повлечат добивките од бонус. Бонусите на платформата имаат временска рамка за истекување по активирањето. Универзалниот бонус за сите играчи е 100% бонус до 500 евра, 300 бесплатни вртења и 50 бесплатни вртења на Book of Ra Deluxe на првиот депозит. Мора да направите минимален депозит од 10 € за да се квалификувате за бонусот.

Payments

И покрај централизираната локација и целната публика, Gioco Digitale нуди повеќе начини на плаќање на своите корисници. Ова им претставува на членовите бројни понуди, што им олеснува да изберат една што им одговара. Тоа помага да се олеснат трансакциите на платформата додека се прават депозити или повлекувања. Некои од начините на плаќање на казиното Gioco Digitale вклучуваат:

 • Банкарски трансфер
 • Виза
 • PayPal
 • Скрил
 • Нетлер

Валути

За разлика од повеќекратните опции за плаќање понудени во платформата, Gioco обезбедува само една опција за валута. На платформата можете да вршите трансакции само со ЕУР. Ова е идеална валута за користење бидејќи е универзална низ Европа. Сепак, со текот на времето треба да воведе други валути, вклучително и криптовалути, за да ги задоволи барањата на пазарот.

Languages

Gioco Digitale работи само во Италија. Има многу смисла дека платформата е достапна само на италијански. Сепак, ова ја ограничува пристапноста на туристи од Италија или краткорочни жители кои би сакале да ја испробаат платформата, но не знаат да читаат или пишуваат италијански. Со текот на времето, платформата треба да воведе универзален јазик како Италија за да и даде на јавноста општ поглед на она што го нуди.

Software

Gioco Digitale Casino ги вклучи врвните провајдери на софтвер за снабдување со казино игри во живо на своите играчи. Овој потег воведе долга листа на опции за игри во казино во живо на платформата. Угледните студиа за игри користат иновативна технологија за да обезбедат играчите да уживаат во волшебно искуство со игри од удобноста на нивните домови.

Понатаму, партнерството со дилерите во живо понуди повеќе варијации на популарните казино игри во живо, што воведе повеќе опции за играчите. Казиното лоби во живо постојано се ажурира со нови казино игри во живо секогаш кога некој софтверски провајдер ја уредува својата библиотека на игри. Некои од давателите на софтвер кои работат со Gioco Digitale Casino вклучуваат:

 • Еволуција игри
 • Playtech

Support

Gioco Digitale има детален дел за ЧПП каде ефикасно се одговара на заедничките прашања на корисниците. Покрај тоа, платформата има дел за блог каде што се објавуваат објави на блогови за дигитални игри за општо образование на јавноста. Сепак, да претпоставиме дека имате неодложни работи или загриженост што поранешните решенија не можат да ги решат. Во тој случај, можете да контактирате со достапниот тим за поддршка 24/7 преку разговор во живо или е-пошта.

Зошто вреди да се играат дилери во живо на Gioco Digitale Casino?

Gioco Digitale Casino е реномирана онлајн казино со повеќе опции за игри во казино во живо. Соработува со реномирани развивачи на софтвер кои постојано додаваат нови казино игри на платформата. Веб-страницата има уреден дизајн кој овозможува лесна пристапност до функциите. Достапни се повеќе начини на плаќање, иако трансакциите се ограничени на една валута.

Gioco Digitale казиното има и единствен јазик на располагање, иако тоа е разбирливо со оглед на целната публика. Има детален дел ЧПП за да ги просветли играчите за заедничките грижи и дел за блог за да ја едуцира јавноста за индустријата за iGaming. Платформата има солиден тим за поддршка за да се грижи за специфичните проблеми на играчите.

Total score8.0
Добрите
+ Казино и спортско обложување
+ Доверливо казино
+ Огромна разновидност на игри

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2009
ЈазициЈазици (2)
Англиски
Италијански
БонусиБонуси (6)
Бесплатни спинови
Бонус за добредојдеБонус за пријавувањеБонус кодови
Депозит бонус
Неделен бонус
ВалутиВалути (1)
Евра
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (1)
Италија
ИгриИгри (53)
2 Hand Casino Hold'em
Auto Live Roulette
Auto Live Roulette
Blackjack PartyClassic Roulette LiveDeal or No Deal LiveDragon TigerEuropean RouletteFirst Person BaccaratFirst Person BlackjackFirst Person Dragon TigerFrench Roulette GoldInfinite BlackjackLightning RouletteLive Blackjack VIPLive Grand RouletteLive Lightning BaccaratLive Mega BallLive Ultimate Texas Hold'emMega Sic BoMonopoly LiveNo Commission BaccaratSuper Sic Bo
Амерички фудбал
Бадминтон
БакараБлек Џек
Бокс
Возење велосипед
Голф
Казино ХолдемКарибски Студ
Кошарка
Мини Бакара
Обложување на ТВ емисии
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Скијање
Слотови
Снукер
Спорт
Тексас Холдем
Тенис
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (10)
СофтверСофтвер (8)