GratoWin Live Casino Преглед - Deposits

Age Limit
GratoWin
GratoWin is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNeteller
Trusted by
Curacao

Deposits

За да играат игри во казино во живо во Gratowin, играчите треба прво да направат депозит. Првиот чекор би бил да се регистрирате за сметка. Откако играчите ќе завршат со тоа, тие можат да пристапат до нивната сметка и да се упатат до Касиерот и да го изберат делот Депозит. Овде можат да најдат различни начини на плаќање за да можат да го изберат оној кој најмногу им одговара.

За да направат депозит, сè што треба да направат играчите е да се упатат до Касиерот и да го изберат делот Депозит. Има многу различни начини на плаќање достапни за играчите да можат да го најдат оној кој најмногу им одговара. Во овој момент, ова се сите начини на плаќање што се достапни во казиното Gratowin:

  • Виза
  • Mastercard
  • Маестро
  • CASHlib
  • Неосурф

За да го видат минималниот и максималниот износ што е дозволен за депонирање, играчите треба да се упатат до благајната и до секој начин на плаќање ќе ги најдат сите потребни информации.

Бонус за депозит

Секој играч кој ќе создаде сметка во казиното Gratowin веднаш ќе добие бонус без депозит од 7 долари. Ова е одлична можност да започнете да играте во казиното без да морате да ги трошите нивните средства. Откако ќе го обложат бонусот без депозит и ќе го направат својот прв депозит, казиното ќе се совпадне со таа сума до 200 долари. Бонусот за добредојде е одлична шанса за играчите да почнат да истражуваат што нуди казиното. Уште повеќе, тие можат да ја продолжат својата игра и да испробаат повеќе игри благодарение на средствата за бонуси.

Откако ќе завршат со обложување на бонусот за прв депозит, има многу други бонуси што можат да ги разгледаат. Некои од тие бонуси се доделуваат на редовна основа, други се случајни бонуси. На играчите им предлагаме одвреме-навреме да се упатуваат на страницата со промоции за да не пропуштат ништо.

Валута

Казиното Gratowin е достапно само во одредени земји и поради таа причина, тие нудат валути што се погодни за жителите во тие земји. Во овој момент, играчите можат да направат депозит користејќи евра и долари.

Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2019
ЈазициЈазици (4)
Англиски
Италијански
Француски
Шпански
БонусиБонуси (5)
Бесплатни спинови
Бонус без депозит
Бонус за бесплатни пари
Бонус за добредојде
Депозит бонус
ВалутиВалути (9)
Јужноафрикански ранд
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Канадски долари
Мексикански пезоси
Перуанскиот Нуево Сол
Тајландски бах
Чилеански пезоси
Видови поддршкаВидови поддршка (1)
Е-пошта за поддршка
ДржавиДржави (7)
Белгија
Данска
Италија
Нова Каледонија
Франција
Чешка
Швајцарија
ИгриИгри (6)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (10)
Coinspaid
MaestroMasterCard
MisterCash
Neosurf
NetellerSkrill
Sofort
Visa
iDEAL
СофтверСофтвер (3)