Gunsbet - Account

Age Limit
Gunsbet
Gunsbet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

Account

Казиното Gunsbet нуди лесна процедура за пријавување, а играчите кои имаат намера да креираат сметка ќе бидат завршени многу брзо. Сè што треба да направат е да кликнат на копчето Signup и да ги внесат своите податоци. Кога креирате сметка, играчите ќе треба да го изберат својот херој и можат да избираат помеѓу Шериф, Били, Бони и Фати. Играчите исто така можат да ги користат своите социјални медиуми, како Facebook и Google за да се регистрираат за сметка.

Кога креирате сметка, многу е важно да внесете точни лични податоци бидејќи подоцна секој играч ќе мора да помине низ процедура за верификација. Коцкањето е многу одговорна работа и играчите почетници веројатно не се толку свесни за тој факт.

И покрај тоа, новите играчи се скептични, па дури и се плашат да испраќаат документи во онлајн казино. Од таа причина, ќе објасниме зошто е важно да се потврди сметката и зошто играчите не треба да се плашат да го направат тоа.

За да ја потврдат својата сметка, играчите треба да испратат копии од правни документи кои може да вклучуваат некои од следниве:

 • Копија од пасош, возачка дозвола или национална лична карта.
 • Копија од банкарска картичка со која се врши депозит.
 • Копија од сметката за комунални услуги.

Играчите треба да испратат доказ за нивниот идентитет, адреса и начинот на плаќање што го користат за финансирање на нивните сметки.

Кога да потврдите сметка?

На играчите им се советува да ја потврдат својата сметка откако ќе се регистрираат, но тие не се обврзани. Тие можат да го истражуваат казиното и да видат што има да понуди, па дури и да направат депозит за да играат за вистински пари. Во секој случај, ако победат, ќе мора да ја потврдат својата сметка пред да можат да побараат повлекување. Причината зошто предлагаме итна проверка е да нема одложувања кога ќе се изврши повлекување.

Како да се најавите

Кога креирате сметка, играчите треба да создадат уникатно корисничко име и лозинка што ќе можат да ги користат секогаш кога ќе сакаат да се логираат на нивната сметка. Многу е важно секогаш да се одјавувате кога играчите ќе завршат со играњето во казино, особено ако го делат компјутерот со малолетно лице.

Како да отклучите и да акаунтирате

Добивањето известување од вашето омилено казино дека вашата сметка е блокирана не е воопшто пријатна вест. Може да има многу различни причини зошто казиното Gunsbet може да блокира сметка, па овде ќе ги разгледаме најчестите. Секој играч треба да се обиде да ги избегне овие за да може да има активна сметка.

Играчите на кои им се блокирани сметките ќе добијат известување во моментот кога ќе се пријават. Тие ќе добијат и е-пошта што ќе им каже дека нивната сметка е блокирана. Ова обично се прави кога казиното сака да се заштити од хакери или во повеќето случаи кога играчот ги прекршува правилата.

 • Премногу неуспешни обиди за најавување - Играчите може да бидат изненадени, но во повеќето случаи, казиното блокира сметка за да го заштити банкротот на играчот кога некој продолжува да се најавува со деталите за нивната сметка. Казиното Gunsbet има безбедносна карактеристика што открива бројни обиди за најава за одредена сметка. Ова обично го прават хакери кои се обидуваат да ја погодат лозинката. За среќа, играчите можат да стапат во контакт со Поддршката за корисници и повторно да ги активираат своите сметки.
 • Неуспешен процес на верификација - играчите кои не успеваат да ја потврдат својата сметка ризикуваат да им биде блокирана сметката. За да ја потврдат сметката, играчите треба да испратат копии од правни документи за да го потврдат нивниот идентитет. Gunsbet е лиценцирано казино и од нив се бара да ги потврдат сите нивни играчи како дел од „Знај го твојот клиент“.
 • Коцкање за малолетни лица – само играчи кои се полнолетни можат да креираат сметка во казиното Gunsbet. Регулаторните канцеларии се многу строги кога станува збор за малолетните коцкари и од казината се бара да спречат малолетници да играат во нивното казино.
 • Дупликат сметка - на играчите им е дозволено да имаат само една сметка во казиното Gunsbet. Казината ги следат дупликатните сметки преку нивната IP адреса, па дури и играчот користи различно корисничко име и детали за сметката и сè уште ризикуваат да им биде блокирана сметката.
 • Искористување на бонусите - Gunsbet има многу профитабилна понуда за добредојде за привлекување нови играчи. Бонусот за добредојде е достапен само еднаш кога играчите ќе го направат својот прв депозит. Играчите кои создаваат повеќе сметки само за да го искористат бонусот за добредојде или кој било друг бонус, ризикуваат да им бидат блокирани сите сметки.
 • Сомнителна активност – казиното Gunsbet користи софтвер кој може да открие сомнителна активност на играчите. Некои од моделите кои се сметаат за сомнителни вклучуваат фиксни износи за обложување на покер раце или ставање максимални облози на автомати во одредени периоди.
 • Перење пари – Казината им обезбедуваат на криминалците добра можност да ги легитимираат нелегалните средства, така што ова е голема загриженост. Гансбет е обврзан со закон да пријави сметка за која постои сомневање дека се перат пари.
 • Големи добивки - онлајн казината треба да го балансираат својот профит и добивката секој месец. Кога играчот ќе има многу среќа за краток период, казиното ќе биде предупредено. Она што играчите треба да го запомнат овде е дека казиното нема да ги забрани за големи победи. Тие ќе гледаат само на играчи кои постојано добиваат облози со среден и висок ризик, да речеме како бројач на карти во Live Blackjack.
 • Прекршување на податоци – за жал, криминалците редовно се обидуваат да ги нарушат онлајн казина. За среќа, казиното Gunsbet ги користи најновите безбедносни мерки за да спречи каков било неовластен пристап. Кога ќе дојде до прекршување на податоците, тоа обично се поправа многу брзо и на играчите им се советува да ја сменат лозинката пред да играат.
 • Прекршени Услови и Услови - кога играчот создава сметка, тој се согласува со нивните одредби и услови. За жал, играчите кои прекршуваат некое од правилата ризикуваат да им бидат блокирани сметките. Во повеќето случаи, играчите ги кршат овие правила со создавање на повеќе сметки и обезбедување на лажни лични податоци.

Така, во овој момент, играчите веројатно се прашуваат што можат да направат за да ги отклучат своите сметки. Прво, прво е да останете смирени и да ги следите овие корисни совети:

 • Прочитајте ги Условите и правилата - кога ќе ги надминете правилата на казиното, играчите може да ја најдат причината зошто нивната сметка е блокирана. Понекогаш причината може да биде толку едноставна, како на пример користење на погрешен начин на плаќање.
 • Разберете зошто добија забрана - откако играчот ќе ги помине правилата, ќе може да види зошто неговата сметка е блокирана. Пронаоѓањето на причината зошто сметката е блокирана ќе им помогне на играчите да најдат начин да го решат проблемот.
 • Контактирајте со поддршката за корисници – ако играчот не може да ја пронајде причината зошто му е забрането да ги користи услугите на казиното, најдоброто нешто што треба да направите е да ја контактирате поддршката за корисници. Тие ќе можат да го разгледаат проблемот и да откријат што е проблемот. Она што играчите треба да го запомнат овде е дека понекогаш нема да биде возможно да им се отклучи сметката, особено ако ги прекршиле правилата и условите.

Како да затворите сметка

Коцкањето е забавна активност, но за жал за некои луѓе може да стане зависност што може да доведе до сериозни последици. Зависниците од коцкање може на крајот да загубат се што имаат, вклучително и нивните домови и да ги влошат односите со блиските.

Првиот чекор за справување со зависноста е да се признае дека некој има проблем, што е и најтешкиот чекор.

Казиното Gunsbet има дел на нивната веб-страница посветена на Одговорно коцкање каде играчите можат да ги најдат целосните детали за алатките што ги нуди казиното.

Кога некој ќе сфати дека има проблем со коцкањето, тоа е обично кога е премногу длабоко во прашање. Затоа им предлагаме на играчите да ги надминат следните знаци кои се јасен показател дека некој има проблем:

 • Играчи кои се коцкаат подолго отколку што имаат намера во секоја сесија.
 • Играчи кои трошат повеќе пари на коцкање отколку што имаат намера.
 • Играчи кои губат чувство за времето кога се коцкаат.
 • Играчи кои занемаруваат други области од нивниот живот за да поминуваат повеќе време на коцкање.
 • Играчите се коцкаат со намера да ги вратат изгубените пари.
 • Играчи кои се коцкаат со парите што треба да ги искористат за нешто друго.
 • Играчи кои позајмуваат пари за да се коцкаат.
 • Играчи кои не сакаат да им кажат на луѓето за нивните навики за коцкање.
 • Играчи кои жалат колку пари изгубиле на коцкање.
 • Играчи кои се чувствуваат немирно кога им е ускратена можноста да се коцкаат.

Ограничувања за коцкање

Казиното Gunsbet им овозможува на играчите да поставуваат дневни, неделни или месечни ограничувања за тоа колку пари можат да обложуваат. Ова е одлична можност за играчите да останат повеќе во контрола на тоа колку коцкаат. Играчите можат сами да ги постават тие ограничувања, или можат да контактираат со Поддршката за корисници, и штом тие ограничувања ќе бидат воспоставени, ќе биде невозможно да се трошат повеќе отколку што можат да си дозволат.

Самоисклучување

Играчите кои веруваат дека имаат проблем да ги контролираат своите навики за коцкање можат да размислат за самоисклучување од коцкањето. Самоисклучувањето значи дека играчите нема да можат да се коцкаат на која било од игрите во казино во одреден период. Во овој период, казиното нема да испраќа промотивни е-пошта. И, штом ќе заврши периодот на самоисклучување, играчите можат да почнат да ги играат и своите омилени игри.

Затворање сметка

Играчите кои се занимаваат со сериозно прашање на зависност од коцкање треба да размислат за трајно затворање на нивните сметки. За некого ова може да изгледа драстично, но тоа е единствениот начин. Најдоброто нешто што играчот треба да го направи овде е да ја контактира поддршката за корисници и да разговара за нивните опции. Достапни се различни опции и играчите треба да знаат дека штом трајно ќе ја затворат својата сметка, нема да можат повторно да ја отворат.

Total score7.6
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2017
ЈазициЈазици (21)
Јапонски
Англиски
Бугарски
Германски
Грчки
Естонски
Казахстански
Кинески
Корејски
Норвешки
Полски
Португалски
Руски
Словачки
Словенски
Тајландски
Унгарски
Фински
Француски
Хрватски
Шпански
БонусиБонуси (7)
Reload бонус
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодови
Депозит бонус
ВалутиВалути (14)
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Јужнокорејски вон
Австралиски долари
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Казахстански тенгес
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Чешки круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (8)
Австралија
Бугарија
Естонија
Нов Зеланд
Тајланд
Унгарија
Чешка
Швајцарија
ИгриИгри (49)
CS:GO
Call of Duty
Dota 2
King of Glory
League of Legends
Live Playboy Baccarat
MMA
Pai GowPunto Banco
Rainbow Six Siege
StarCraft 2
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
Бинго
Блек Џек
Бокс
Ватерполо
Видео Покер
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Евровизија
Кошарка
Крепс
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Политика
Рагби
Ракомет
РулетСик Бо
Сквош
Скијање
Слотови
Снукер
Тенис
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Футсал
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (25)
Bitcoin
Bitcoin Cash
Credit CardsCryptoDogecoinEcoPayz
Ethereum
GiroPay
Litecoin
MasterCard
Neosurf
NetellerPaysafe Card
Prepaid Cards
QIWI
Rapida
Skrill
Sofortuberwaisung
Trustly
Visa
WebMoney
Yandex Money
Zimpler
iDEAL
instaDebit
СофтверСофтвер (55)
1x2Gaming
2 By 2 Gaming
Adoptit Publishing
Ainsworth Gaming Technology
Amatic Industries
August Gaming
BGAMING
Belatra
Betsoft
Big Time Gaming
BlaBlaBla Studios
Blueprint Gaming
Booming Games
Booongo Gaming
Casino Technology
EGT Interactive
Edict (Merkur Gaming)
Elk Studios
Endorphina
Evoplay Entertainment
Fantasma Games
Felix Gaming
Foxium
Fugaso
GameArt
Gamevy
Genesis Gaming
Iron Dog Studios
Just For The Win
Lightning Box
MicrogamingNetEnt
Nolimit City
Nucleus Gaming
Old Skool Studios
Platipus Gaming
PlaysonPlaytechPragmatic PlayPush GamingQuickfire
Quickspin
Rabcat
Realistic Games
Red Rake Gaming
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
Skillzzgaming
SoftSwiss
Spinomenal
Thunderkick
True Lab
Wazdan
Yggdrasil Gaming
iSoftBet