Gunsbet Live Casino Преглед - FAQ

Age Limit
Gunsbet
Gunsbet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

FAQ

Ако сакате да ги знаете најчесто поставуваните прашања за казиното Gunsbet, можете да најдете корисни одговори овде.

Како да се регистрирате?

Играчите кои сакаат да играат игри за вистински пари треба прво да се регистрираат за сметка. Ова е едноставен процес и играчите ќе се завршат многу брзо. Она што тие треба да направат е да се упатат на страницата на официјалното казино и да кликнете на копчето Регистрирај се, да внесете лични податоци и да го доставите формуларот.

Она што играчите треба да се погрижат е да ги внесат точните податоци бидејќи подоцна ќе мора да поминат низ процедурата за верификација. Играчите кои ќе го направат својот прв депозит имаат право на многу дарежлив бонус за добредојде што е нешто што не треба да се пропушти.

Дали треба да го потврдам идентитетот за депонирање или повлекување средства?

На играчите им е дозволено да направат депозит и да го истражуваат казиното без да мора да го потврдат својот идентитет. Како и да е, пред да можат да направат повлекување, играчите треба да поминат низ процедурата за верификација каде што треба да испратат копии од правните документи.

Колку време е потребно за да се потврди идентитетот?

Од играчите се бара да испратат копии од правни документи за да го потврдат нивниот идентитет. Многу е важно да се испратат сите потребни документи и да се направат јасни копии од истите. Штом казиното ќе ги добие сите потребни документи, ќе мора да ги прегледа и добрата вест е дека штом ќе заврши процесот на верификација, играчите не мора повторно да поминуваат низ него.

Како и да е, играчите треба да имаат на ум дека казиното го задржува правото да бара дополнителни документи во секое време кога сметаат дека е неопходно.

Колку сметки можам да создадам во казиното Gunsbet?

На играчите им е дозволено да креираат само една сметка во казиното Gunsbet што можат да ја користат за да играат казино игри во живо или кои било игри што ги претпочитаат. Нелегално е да имате повеќе од една сметка, а играчите кои создаваат повеќе сметки за да ги искористат предностите на бонусите и промоциите ризикуваат да бидат суспендирани сите нивни сметки.

Како да избегнете големи загуби додека се коцкате?

Играчите кои веруваат дека не можат да го контролираат својот нагон за коцкање можат да ја искористат предноста на една од многуте карактеристики што ги нуди казиното. Највообичаено е да се постави лимит за депозит и штом играчот ќе го достигне лимитот нема да може да направи депозит.

Total score7.6
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2017
ЈазициЈазици (21)
Јапонски
Англиски
Бугарски
Германски
Грчки
Естонски
Казахстански
Кинески
Корејски
Норвешки
Полски
Португалски
Руски
Словачки
Словенски
Тајландски
Унгарски
Фински
Француски
Хрватски
Шпански
БонусиБонуси (7)
Reload бонус
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодови
Депозит бонус
ВалутиВалути (14)
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Јужнокорејски вон
Австралиски долари
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Казахстански тенгес
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Чешки круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (8)
Австралија
Бугарија
Естонија
Нов Зеланд
Тајланд
Унгарија
Чешка
Швајцарија
ИгриИгри (49)
CS:GO
Call of Duty
Dota 2
King of Glory
League of Legends
Live Playboy Baccarat
MMA
Pai GowPunto Banco
Rainbow Six Siege
StarCraft 2
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
Бинго
Блек Џек
Бокс
Ватерполо
Видео Покер
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Евровизија
Кошарка
Крепс
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Политика
Рагби
Ракомет
РулетСик Бо
Сквош
Скијање
Слотови
Снукер
Тенис
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Футсал
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (25)
Bitcoin
Bitcoin Cash
Credit CardsCryptoDogecoinEcoPayz
Ethereum
GiroPay
Litecoin
MasterCard
Neosurf
NetellerPaysafe Card
Prepaid Cards
QIWI
Rapida
Skrill
Sofortuberwaisung
Trustly
Visa
WebMoney
Yandex Money
Zimpler
iDEAL
instaDebit
СофтверСофтвер (55)
1x2Gaming
2 By 2 Gaming
Adoptit Publishing
Ainsworth Gaming Technology
Amatic Industries
August Gaming
BGAMING
Belatra
Betsoft
Big Time Gaming
BlaBlaBla Studios
Blueprint Gaming
Booming Games
Booongo Gaming
Casino Technology
EGT Interactive
Edict (Merkur Gaming)
Elk Studios
Endorphina
Evoplay Entertainment
Fantasma Games
Felix Gaming
Foxium
Fugaso
GameArt
Gamevy
Genesis Gaming
Iron Dog Studios
Just For The Win
Lightning Box
MicrogamingNetEnt
Nolimit City
Nucleus Gaming
Old Skool Studios
Platipus Gaming
PlaysonPlaytechPragmatic PlayPush GamingQuickfire
Quickspin
Rabcat
Realistic Games
Red Rake Gaming
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
Skillzzgaming
SoftSwiss
Spinomenal
Thunderkick
True Lab
Wazdan
Yggdrasil Gaming
iSoftBet