Преглед на игри со дилер во живо Gunsbet - FAQ

GunsbetResponsible Gambling
CASINORANK
7.6/10
БонусБонус $300 +100 бесплатни вртења
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Gunsbet is not available in your country. Please try:
FAQ

FAQ

Ако сакате да ги знаете најчесто поставуваните прашања за казиното Gunsbet, можете да најдете корисни одговори овде.

Како да се регистрирате?

Играчите кои сакаат да играат игри за вистински пари треба прво да се регистрираат за сметка. Ова е едноставен процес и играчите ќе се завршат многу брзо. Она што тие треба да направат е да се упатат на страницата на официјалното казино и да кликнете на копчето Регистрирај се, да внесете лични податоци и да го доставите формуларот.

Она што играчите треба да се погрижат е да ги внесат точните податоци бидејќи подоцна ќе мора да поминат низ процедурата за верификација. Играчите кои ќе го направат својот прв депозит имаат право на многу дарежлив бонус за добредојде што е нешто што не треба да се пропушти.

Дали треба да го потврдам идентитетот за депонирање или повлекување средства?

На играчите им е дозволено да направат депозит и да го истражуваат казиното без да мора да го потврдат својот идентитет. Како и да е, пред да можат да направат повлекување, играчите треба да поминат низ процедурата за верификација каде што треба да испратат копии од правните документи.

Колку време е потребно за да се потврди идентитетот?

Од играчите се бара да испратат копии од правни документи за да го потврдат нивниот идентитет. Многу е важно да се испратат сите потребни документи и да се направат јасни копии од истите. Штом казиното ќе ги добие сите потребни документи, ќе мора да ги прегледа и добрата вест е дека штом ќе заврши процесот на верификација, играчите не мора повторно да поминуваат низ него.

Како и да е, играчите треба да имаат на ум дека казиното го задржува правото да бара дополнителни документи во секое време кога сметаат дека е неопходно.

Колку сметки можам да создадам во казиното Gunsbet?

На играчите им е дозволено да креираат само една сметка во казиното Gunsbet што можат да ја користат за да играат казино игри во живо или кои било игри што ги претпочитаат. Нелегално е да имате повеќе од една сметка, а играчите кои создаваат повеќе сметки за да ги искористат предностите на бонусите и промоциите ризикуваат да бидат суспендирани сите нивни сметки.

Како да избегнете големи загуби додека се коцкате?

Играчите кои веруваат дека не можат да го контролираат својот нагон за коцкање можат да ја искористат предноста на една од многуте карактеристики што ги нуди казиното. Највообичаено е да се постави лимит за депозит и штом играчот ќе го достигне лимитот нема да може да направи депозит.

Gunsbet објави еден од најперспективните проекти за соработка во својата историја
2021-09-18

Gunsbet објави еден од најперспективните проекти за соработка во својата историја

Гансбет - еден од најдобро оценет онлајн казино платформи на современиот пазар, неодамна се пријави за соработка со SoftSwiss – платформа која поседува една од најнапредните спортски книги во индустријата. 

Објава на платформата за спортски книги на Алфа филијали на казиното Gunsbet
2021-08-13

Објава на платформата за спортски книги на Алфа филијали на казиното Gunsbet

Алфа филијалите се веројатно една од најголемите придружни програми на Казино кои работат само со највисоко рангираните казино. Тие го започнаа своето патување од почетокот на 2021 година. И до денес, компанијата е позната по тоа што ги претставува некои од најдобрите онлајн казина таму.