Happy Luke Live Casino Преглед

Age Limit
Happy Luke
Happy Luke is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillVisaNeteller
Trusted by
Curacao

About

Happy Luke Mobile Casino е онлајн платформа за игри на казино со седиште на Филипините. Тоа е една од претстојните игри на австралискиот и азискиот пазар за коцкање. Казиното нуди разновидни игри во партнерство со воспоставени програмери како Evolution Gaming и NetEnt. Тие нудат игри со кинески, англиски, виетнамски и тајландски јазици.

Happy Luke

Games

Разновидноста на игри е една од најатрактивните карактеристики на Happy Luke. Атрактивното и добро поставено мени ги поздравува играчите да избираат од слотови, игри на маса, казино игри и неколку други. Вкупно има над 600 игри, а најновите се појавуваат на врвот. Нема обезбедена лента за пребарување.

Withdrawals

И покрај тоа што има банки како резервен начин на депозит, повлекувањата не секогаш се одвиваат во банките. Секогаш е добро да се потврди дали банките во одредена земја дозволуваат повлекување пред да се регистрираат. Повлекувањата може да бидат од каде било, дури 10 долари и дури 5000 долари секој ден. Максималното време за одобрување на депозитот е 72 часа.

Languages

Главната страница користи англиски јазик. Сепак, обидот за влез на страницата ќе бара од корисникот да го избере својот претпочитан јазик од англиски, кинески, виетнамски и тајландски јазици. Ова го прави одлична страница за играчи во овие региони кои можеби не се запознаени со ниту еден од овие јазици.

Promotions & Offers

Колку и да тврди дека е среќен Хепи Лук, тие едноставно не изгледаат многу заинтересирани да понудат бонуси. По пријавувањето, играчите добиваат 100% бонус на нивниот првичен депозит кој оди до 250 долари. Вториот депозит привлекува бонус од 25%, додека третиот им заработува на упорните играчи 50% засилување. Тие исто така нудат бесплатни вртења додека одите.

Live Casino

Повторно, разновидноста е одличен зачин на Happy Luke. Тие особено го усовршија застапништвото во живо што е најжешката карактеристика на онлајн казино игрите во моментот. Веб-страницата е исто така многу пријателска за мобилни телефони што ја прави пријатна во движење. До овие казина може да се пристапи во осум различни формати на тема градови како Токио и Вегас.

Software

Како што споменавме порано, Happy Luke соработува со некои од најпочитуваните развивачи на софтвер во индустријата. Работата со креатори како Microgaming, NetEnt, Evolution Gaming, Play n Go и QuickSpin, меѓу другите, укажува на сериозноста на страницата за игри. Вклучувањето на SSL шифрирањето гарантира дека податоците на корисниците се секогаш безбедни.

Support

Поддршката на среќниот Лук е допадлива. Достапни се главно преку е-пошта и разговор во живо и почесто реагираат веднаш. Постојат опции за поддршка за сите јазици на кои работи казиното. Поддршката во живо е достапна помеѓу 9 и 16 часот по австралиско западно време, а самата страница има ЧПП и дел за блог.

Deposits

Најодржлива опција за депозит е користење на е-паричници. Достапни се три опции за депозити - ecoPayz, Neteller и Skrill. Ова се популарни начини на плаќање во регионите каде што работи Happy Luke, но не би било лошо да има уште малку. Тие исто така прифаќаат банкарски депозити од повеќето земји каде што работат почнувајќи од 10 долари.

Total score9.0
Добрите
+ Топ азиско казино
+ Докажано фер во независни ревизии

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2015
ЈазициЈазици (3)
Англиски
Виетнамски
Тајландски
БонусиБонуси (6)
High Roller бонусReload бонусБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
Кешбек бонус
ВалутиВалути (3)
Виетнамски донг
Индиски рупии
Тајландски бах
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (3)
Виетнам
Индија
Тајланд
ИгриИгри (15)
ЛиценциЛиценци (2)
Методи за депозитМетоди за депозит (11)
СофтверСофтвер (55)
1x2Gaming
2 By 2 Gaming
Ainsworth Gaming Technology
Asia Gaming
Aspect Gaming
Betgames
Betsoft
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Booming Games
Booongo Gaming
Cayetano Gaming
Concept Gaming
Espresso Games
Evolution Gaming
Evoplay Entertainment
Ezugi
GameArt
Gameplay Interactive
Gamomat
Genesis Gaming
Golden Hero
Habanero
Hacksaw Gaming
Iron Dog Studios
Kalamba Games
Kiron Interactive
Leander GamesMicrogaming
Multislot
NetEnt
Nolimit City
OMI Gaming
OneTouch Games
Oryx Gaming
PariPlay
Play'n GO
Pocket Games Soft (PG Soft)
Pragmatic PlayPush Gaming
Quickspin
RTG
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
Revolver Gaming
SA Gaming
Slingo
Slot Factory
Thunderkick
Tom Horn Gaming
Triple Profits Games (TPG)
VIVO Gaming
Wazdan
Yggdrasil Gaming
iSoftBet