Во живо Bodog Dragon Tiger Преглед

Провајдерите на софтвер за казино во живо ширум светот реагираат позитивно на лудоста за игри во живо. HoGaming, еден од најбрзо растечките провајдери за најдобрите казина во живо, особено го покажа својот ентузијазам со производството на Live Bodog Dragon Tiger.

Компанијата за управување со софтвер и дилери во живо донесе традиционална азиска игра во регионот на ЕУ, каде што брзо добива на популарност. Вози во мисија да ги направи домашните игри (оттука и името (HoGaming).

Што е бодог змеј тигар?Како да се игра Bodog Dragon TigerBodog Dragon Tiger исплати
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Што е бодог змеј тигар?

Змеј тигар од страна на провајдер на софтвер HoGaming е создаден од позната традиционална азиска игра. Тој е моделиран по копнениот режим и има основна шема на обложување. Dragon Tiger во суштина е варијанта со 2 карти на популарниот наслов Baccarat. Се игра со стандардна палуба со карти и нуди три опции за обложување - Змеј, Тигар и Тај. Страничните облози (опционално) се достапни на некои обложувалници.

Ho Gaming покажува едноставност во сопствената верзија на играта, без дополнителни облози. Ова ќе ги задоволи обложувачите кои претпочитаат директна и „некорумпирана“ игра. Играчите исто така уживаат во напредните поставки и опцијата за играње со повеќе маси, кои се вообичаени за ова провајдер на софтвер во казино во живо.

Како да се игра Bodog Dragon Tiger

Процедурата и распоредот за обложување на Dragon Tiger од HoGaming се речиси идентични со оние на живо бакара. Играчите можат да ја гледаат играта во два режима - режим на цел екран или минимизиран режим со виртуелната маса. Откако играчите ќе ги изберат своите чипови (ограничувањата на масата, бројот на масата, името на дилерот и ID на играта се појавуваат на мал прозорец десно од екранот), тие потоа ги ставаат во еден од деловите за обложување. После ова, време е дилерот да црта. а дилерот ќе биде подготвен да црта.

Играчите избираат од различни табели Live Dragon Tiger. Во зависност од табелата, постојат различни капа за обложување кои се движат од бавно како $2 до капи до $2.000 во живо казина. Играчите имаат прозорец од 25 секунди за да ги стават своите облози, што се покажа како повеќе од доволно. Тие го прават тоа така што избираат еден од шесте чипови со различна големина, го ставаат на Змејот, Тигарот или вратоврската, а потоа кликнуваат на Потврди.

Кога на екранот на гејмерот ќе се појави пораката „Не-повеќе-облози“, дилерот согорува една карта пред да извлече една за раката Змеј и една за раката Тигар. Влогот на играчот ќе се удвои ако раката што ја избрале врати повисок резултат на картата.

Во случај на нерешено, играчите губат само половина од својот облог, додека успешните облози за нерешени плаќаат 8 спрема 1. Добивањето на големи/мали или непарни/парни странични облози плаќаат парни пари. Правилниот облог кој одговара на картичката плаќа 3 спрема 1. Страничните облози се враќаат ако резултира нерешено, но тие губат ако се извлече седум.

Правилата на бодог змеј тигар

Целта на Dragon Tiger е правилно да погоди што се случува во споредба на двете раце-Змеј против Тигар? Која рака победува или врзуваат? Играта се игра со чевли со 8 палуби без џокери. Играчот се обложува на змеј, тигар, вратоврска или соодветна вратоврска. Дилерот им дели на Змејот и Тигарот една карта со лицето нагоре. Картичката со најголема вредност победува и се исплатува во сооднос 1:1. Вредностите на картичките се како што следува, од најниска до највисока: A, 2,3,4,5,6,7,8,9,10, J, Q и K

Ако се случи нерешено, главниот облог Змеј/Тигар се враќа полуполн, а облогот Тај плаќа 11:1. Ако картичките Dragon & Tiger се еднакви и по вредност и по костум, тоа е Suited Tie. Во тоа сценарио, половина од главниот облог се враќа, а облогот Suited-Tie се исплаќа 50:1.

Bodog Dragon Tiger исплати

Облозите и исплатите на „Змеј и тигар“ се дури и пари. 11 спрема 1 за вратоврска и 50 спрема 1 за прикладна вратоврска. RTP во Dragon Tiger е сличен на оној на повеќето други игри. Главните облози имаат релативно фер приноси, но облозите за вратоврска и костум имаат прилично низок RTP.

Главните облози имаат стапка на добивка од 96,27 проценти, стапката на победа е 89,64 проценти, а соодветното нерешено има стапка на победа од 86,02 проценти.

Плаќањата се споредливи со оние што се наоѓаат во традиционалните игри со бакара. Сепак, постојат некои дополнителни облози кои нудат различни износи за исплата. Точниот костум и облогот високо-низок, на пример, се интригантни.

Односот на исплата е 1:1, со RTP од 96,27 проценти. Казината во живо нудат сооднос на исплата 1:1 и RTP од 96,27 проценти. Во живо Bodog Dragon Tiger од Ho Gaming, вратоврска во a дилер во живо онлајн казино има RTP од 67,23 проценти и сооднос на исплата од 8:1.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)