Ivip9 Live Casino Преглед - Account

Age Limit
Ivip9
Ivip9 is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
MasterCardVisa
Trusted by
PAGCORCuracao

Account

Играчите кои сакаат да играат за вистински пари во IVIP9 казиното треба прво да создадат сметка. Ова е едноставен процес кој ќе одземе само неколку минути од нивното време. Сè што треба да направат играчите е да кликнат на копчето за пријавување на почетната страница на IVIP9 казиното. Пополнете ги сите потребни детали и погрижете се да внесат точни податоци бидејќи подоцна ќе треба да ја поминат процедурата за верификација.

Играчите треба да ја поминат верификацијата на сметката пред да можат да ги повлечат своите добивки. Ова е важен законски услов во секое лиценцирано онлајн казино како што е IVIP9 Casino. Играчите треба да го потврдат својот идентитет, адреса и возраст. За да го направат тоа, тие треба да испратат копии од правни документи за да го докажат нивниот идентитет, адреса и начин на плаќање.

Ова е само начин казиното да провери дали играчите се оние што велат дека се. Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство бара овие проверки за да се заштитат малолетниците од коцкање и, исто така, да се спречат криминалците од перење пари.

Заштита на малолетници од коцкање – Незаконски е малолетниците да се коцкаат, поради таа причина секое онлајн казино има 72 часа да ја потврди возраста на секој од своите играчи. Секој што нема да ја потврди својата возраст ризикува да ги замрзне сметките.

Спречување на перење пари - Криминалците успеваа да перат пари во минатото лесно, но во денешно време секое казино ги тера играчите да ја обложуваат сумата што ја депонираат пред да можат да направат повлекување.

Кои документи можат да ги користат играчите за да го потврдат својот идентитет?

За да се потврди нечиј идентитет, играчите треба да испратат документи кои го покажуваат нивното име, возраст, адреса и сопственост на начинот на плаќање што се користи за финансирање на нивната сметка. Ова се најчесто користените документи за оваа намена:

  • Доказ за возраст – тоа може да се направи со испраќање копија од пасош, возачка дозвола или национална лична карта.
  • Доказ за адреса - ова може да се направи со испраќање копија од неодамнешната сметка за комунални услуги или извод од банка.
  • Доказ за сопственост на начинот на плаќање - ова може да се направи со испраќање копија од предната и задната страна на картичката што се користи за финансирање на сметката.

Сите овие документи може да се испратат преку е-пошта или преку страницата на сметката откако играчот ќе се најави.

Постапката за верификација може да потрае до 72 часа. За тоа време казиното ќе ги провери сите документи што играчот ги испратил. Ако некои од документите се неважечки или има друг проблем, казиното ќе бара други документи. За да се уверат дека процедурата за верификација оди непречено, играчите треба да испратат валидни и јасни копии од нивните документи. Добрата вест е дека штом ќе заврши процедурата за верификација, играчите не мора повторно да го поминуваат овој процес. Сепак, казиното го задржува правото да бара дополнителни документи во секое време.

Total score7.5
Добрите
+ Брз и сигурен депозит и повлекување
+ Месечни свежи промоции за играчите
+ 24/7 служба за корисници со повеќе јазична поддршка

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2018
ЈазициЈазици (4)
Англиски
Индонезија
Кинески
Тајландски
БонусиБонуси (4)
Бонус за добредојдеБонус кодови
Депозит бонус
Роденденски бонус
ВалутиВалути (2)
Сингапурски долари
Тајландски бах
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
WeChat поддршка
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (4)
Индонезија
Камбоџа
Сингапур
Тајланд
ИгриИгри (30)
Dragon TigerDream Catcher
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Ватерполо
Видео Покер
Возење велосипед
Голф
Кошарка
Крепс
Крикет
Лотарија
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Рагби
Ракомет
Рулет
Слотови
Снукер
Тенис
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (2)
Curacao
PAGCOR
Методи за депозитМетоди за депозит (9)
ATM
Bank transferCredit CardsDebit Card
Eezie Pay
MasterCard
Online Bank Transfer
PayTrust88
Visa
СофтверСофтвер (10)