Ivip9 Live Casino Преглед - Withdrawals

Age Limit
Ivip9
Ivip9 is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
MasterCardVisa
Trusted by
PAGCORCuracao

Withdrawals

Повлекувањето на добивките е исто толку забавно како и играњето казино игри. Од таа причина, IVIP9 казиното го направи овој процес брз и многу директен. Сè што треба да направат играчите е да се упатат кон нивната сметка и да кликнат на Касиерот. Изберете го делот Повлекување, изберете го начинот на плаќање што сакаат да го користат и внесете ја сумата што сакаат да ја подигнат.

Начините на плаќање што ги нуди IVIP9 Casino можеби изгледаат малку рестриктивни, но тие беа внимателно избрани за да одговараат на играчите од Југоисточна Азија. Eezie Pay, Help2Pay и BSN се некои од локално популарните начини на плаќање што повеќето играчи ги сметаат за погодни за користење. Она на што членовите треба да обрнат внимание овде е дека треба да го користат истиот начин на плаќање за повлекување како оној што го користеле за уплата. Минималното и максималното повлекување на добивката зависи од користениот начин на плаќање. Најдоброто нешто што играчите можат да го направат овде е да се упатат до Касиерот и до секој начин на плаќање можат да најдат информации за минималниот и максималниот дозволен износ. Времето на обработка на повлекувањата е помало од 24 часа и нема трошоци при повлекување.

Total score7.5
Добрите
+ Брз и сигурен депозит и повлекување
+ Месечни свежи промоции за играчите
+ 24/7 служба за корисници со повеќе јазична поддршка

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2018
ЈазициЈазици (4)
Англиски
Индонезија
Кинески
Тајландски
БонусиБонуси (4)
Бонус за добредојдеБонус кодови
Депозит бонус
Роденденски бонус
ВалутиВалути (2)
Сингапурски долари
Тајландски бах
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
WeChat поддршка
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (4)
Индонезија
Камбоџа
Сингапур
Тајланд
ИгриИгри (30)
Dragon TigerDream Catcher
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Ватерполо
Видео Покер
Возење велосипед
Голф
Кошарка
Крепс
Крикет
Лотарија
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Рагби
Ракомет
Рулет
Слотови
Снукер
Тенис
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (2)
Curacao
PAGCOR
Методи за депозитМетоди за депозит (9)
ATM
Bank transferCredit CardsDebit Card
Eezie Pay
MasterCard
Online Bank Transfer
PayTrust88
Visa
СофтверСофтвер (10)