La Fiesta Casino

Age Limit
La Fiesta Casino
La Fiesta Casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNeteller
Trusted by
Curacao

La Fiesta Casino

Организацијата Equinox Dynamic NV го вклучува и La Fiesta Live Casino. Поради факторите наведени во делот Доверливост, сосема е веројатно дека овој бизнис е поврзан со организацијата Game Tech NV. Кога имаше континуирани проблеми помеѓу оваа организација и регулаторот за тоа како да се постапува со жалбите на играчите, тие ја префрлија лиценцата од Органот за игри на среќа на Малта, кој претходно ги контролираше. Во стручно изграденото казино има бројни мараки, пињати и чили пиперки. По создавањето на сметка, гејмерите може да почнат да ги истражуваат сите избори што ги нуди казиното благодарение на едноставноста и леснотијата на навигација на целната страница.

Зошто да играте казино во живо на La Fiesta

Безбедноста не е проблем на оваа веб-страница за забава во казино во живо. Сценариото за лиценца Курасао ги вклучува сите три аспекти на приватноста на податоците, автентицираните игри во казино и овластените финансиски методи. Изборот само конкретно регулирани онлајн казина ги штити играчите од ризиците од играње во нелиценцирани претпријатија. Достапна е директна врска до веб-страница за безбедност на коцкање на лице место.

Казиното La Fiesta е живо, забавно онлајн казино кое го пренесува целото празнично задоволство на компјутерот на играчот или на други уреди. Казиното La Fiesta нуди мноштво врвни бонуси, достапно е на многу различни јазици, може да се игра на различни уреди и платформи и е преплавено со игри од врвни производители.

About

Владата на Курасао му даде лиценца на казиното La Fiesta пред да ги отвори вратите во 2017 година. Има многу производи за коцкање достапни за секој учесник. Игрите со дилери во живо во казиното La Fiesta некои играчи ги сметаат за негова најдобра карактеристика. Ништо друго не се споредува со можноста да играте игри во реално време на маса со дилер во живо.

Популарните игри како рулет, бакара и покер имаат бројни варијанти достапни за играчите. Тоа е еден од неколкуте онлајн ресурси за забава што може да ги искористите за да го поминете времето од играчите или со пријателите.

Games

Казиното La Fiesta го постави стандардот за извонредност со фантастична платформа за казино во живо. За казино кое претежно нуди видео слотови, се нудат повеќе од 200 казино игри во живо. Иако има повеќе можности за играчите, бројот на казино игри во живо на веб-локацијата е еднаков на бројот на добавувачи на софтвер што ги нуди La Fiesta Live Casino.

Игрите со дилери во живо во казиното La Fiesta некои играчи ги сметаат за негова најдобра карактеристика. Ништо друго не се споредува со можноста да играте игри во реално време на маса со дилер во живо. Популарните игри како рулет, бакара и покер имаат бројни варијанти достапни за играчите.

Блек Џек во живо

Бидејќи блек џек во живо е многу популарна игра, не е изненадувачки што има бројни варијанти на истата. Казиното La Fiesta нуди најмногу од овие варијации, но најпопуларните се следните игри:

 • Блек Џек VIP Q
 • Румба Блек Џек 4
 • Неограничен турски Блек Џек
 • Блек Џек Букурешти
 • Бесконечен Блек Џек

Рулет во живо

Ништо не може да се спореди со возбудата од играње рулет во казино во живо. Вистински дилер ќе ја фрли белата топка на тркалото додека играчите уживаат во сесијата во реално време. Казиното La Fiesta нуди различни варијации на играта, но следниве се некои од најпознатите омилени:

 • Deutsches Roulette
 • Прво лице Молња рулет
 • Рулет франкофон
 • Дански рулет

Бакара во живо

Друга многу популарна игра што играчите можат да ја најдат во делот за дилер во живо на казиното La Fiesta е бакара. Постојат многу различни варијации на играта. Сепак, следните се најиграни во казиното Ла Фиеста:

 • Прво лице Златно богатство Baccarat
 • Молња Бакара од прво лице
 • Златен богатство Baccarat
 • Speed Baccarat E
 • Speed Baccarat B

Bonuses

Бонусите се многу важни во одредувањето на успехот на секое казино. Играчите се привлекуваат ако се нудат повеќе бонуси од онлајн казина. Играчите се привлечени од La Fiesta Live Casino значителен бонус за добредојде и се задржани заинтересирани од различни интересни и профитабилни специјални понуди за промоции на казино во живо.

 • Бонус за добредојде: до 3000 евра

Минимален депозит од €20 потребно е да го побарате бонусот за добредојде. Специјални промо понуди се достапни за ВИП играчи во казино во живо.

Payments

Секој детал е внимателно разгледан од казиното La Fiesta. Многу познати е-паричници се поврзани со конвенционалните банкарски методи како што се банкарските и кредитните картички. Некои од популарните начини на плаќање се:

 • Скрил
 • Visa и MasterCards
 • Биткоини
 • Нетлер
 • ecoPayz

Додека повлекувањето на банка/кредитна картичка трае 3-5 работни дена, тие се случуваат брзо ако играчите користат е-паричник. Во казиното La Fiesta ретко се користат доплати, а сите начини на плаќање се сигурни. Со дадените опции, ние сме сосема среќни.

Секое повлекување е ограничено на минимум 100 евра.

Валути

Играчите од целиот свет не можат да депонираат во различни валути во Ла Фиеста онлајн казино во живо. Што е најважно, е поддржана евро. За корисник од каде било во светот, повеќе валутни алтернативи би го олесниле пристапот до ова фантастично казино. Фактот дека криптовалутите се прифаќаат е плус. Ова се поддржаните валути:

 • евра
 • Шведската круна
 • САД долари
 • Криптовалута

Languages

Еден од најважните елементи за профитабилноста и досегот на казиното, La Fiesta Live Casino го доставува својот веб-сајт материјал на различни јазици. Јазикот на веб-локацијата стандардно е поставен на англиски, но играчите можат да го променат со допирање на горниот десен агол. Меѓу достапните јазици се:

 • Англиски
 • шпански
 • германски
 • француски
 • италијански

Software

За најдобар избор на игри во живо, La Fiesta Live Casino соработуваше со некои од врвните развивачи на софтвер. И на десктоп и на мобилни уреди, сите игри се достапни во режим на инстант игра. Игрите од следните софтверски компании им се достапни на играчите:

 • Еволуција
 • Езуги
 • Среќна серија
 • Прагматична игра
 • Свинт и многу други

Support

Силниот центар за помош и поддршка го издвојува La Fiesta Live Casino од многу други казина. Постојат четири различни начини да стапите во контакт со тимот: 

 • Разговор во живо
 • Телефон: +421 2330 560 54
 • Најчесто поставувани прашања
 • Е-пошта

Опцијата Разговор во живо значи дека нема време на чекање за гејмерите надвор од редовното работно време.

Сепак, услугата за разговор во живо која е достапна 24 часа на ден, седум дена во неделата, е од суштинско значење за играчите кои бараат брзи одговори на нивните прашања или прашања.

Најчесто поставуваните прашања се опфатени и во делот ЧПП.

Зошто вреди да се игра во Ла Фиеста Казино во живо

La Fiesta Live Casino е реномирана установа за коцкање. Тие ги имаат покриено скоро сите бази и добија проодна вкупна оценка. Сепак, потребни се некои подобрувања.

Функцијата за разговор во живо е достапна секој ден во неделата и обезбедува исклучителна услуга за клиентите. Ако англискиот не е прв јазик на играчот, има и други јазици достапни исто така. Дури и ако изгледот е прекрасен, темпото на веб-локацијата може да биде побрзо.

Мобилните плаќања, е-паричниците и банкарските картички се достапни, што ги прави дури и банкарските алтернативи фантастични. За корисниците на глобално ниво, мора да се додадат повеќе опции за валута. Тоа е прекрасно казино насекаде, но сè уште не го достигнал својот целосен потенцијал.

Total score6.8
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2017
ЈазициЈазици (8)
Англиски
Германски
Италијански
Норвешки
Руски
Фински
Француски
Шпански
БонусиБонуси (4)
Reload бонус
Бесплатни спинови
Бонус за добредојдеБонус за пријавување
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (26)
Јамајка
Аргентина
Бахами
Белизе
Брунеи
Венецуела
Гвајана
Германија
Доминика
Доминиканска Република
Еквадор
Ел Салвадор
Индија
Камерун
Колумбија
Коста Рика
Куба
Мексико
Монсерат
Панама
Парагвај
Уругвај
Финска
Хаити
Хондурас
Чиле
ИгриИгри (8)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (14)
СофтверСофтвер (13)
Betsoft
Booming Games
Booongo Gaming
Elk Studios
Evolution Gaming
Evoplay Entertainment
Extreme Live Gaming
Ezugi
Felix Gaming
Fugaso
SA GamingVIVO Gaming
Wazdan