Leo Vegas - About

Age Limit
Leo Vegas
Leo Vegas is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

About

Лео Вегас е казино што е основано во 2011 година од Густаф Хагман, а од моментот на лансирање на казиното доживеа брз раст благодарение на фактот што беше пријателски за мобилни телефони. Дури и основачот рече дека казиното Лео Вегас е родено од паметниот телефон, кој е еден од најбрзо растечките канали за забава.

Leo Vegas го лансираше својот производ за спортско обложување наречен Leo Vegas Sport, само еден месец пред УЕФА Евро 2016.

Казиното доби лиценца за игри во Данска во мај 2016 година.

Во март 2016 година, Лео Вегас влезе на италијанскиот пазар за онлајн коцкање со купување на италијанскиот оператор Winga srl

LeoVegas беше на листата на Nasdaq First North Premier во март 2017 година.

Во јуни 2017 година, казиното потпиша двегодишен договор со клубот од ЕФЛ Шампионатот Брентфорд и тригодишен договор со Норвич Сити.

Во октомври 2017 година, казиното ја купи Royal Panda како дел од проширувањето на компанијата на регулираниот пазар.

Во декември 2017 година, Лео Вегас се здоби со мнозински удел од 51% во Game Grounds United.

Во февруари 2018 година, казиното се смени на списокот на главниот пазар на Nasdaqs во Стокхолм.

Во февруари 2018 година, казиното се здоби со германска лиценца.

Во март 2018 година, Лео Вегас се здоби со брзорастечки оператор на казино во ОК, познат како Rocket X.

Во септември 2018 година, казиното стекна 51% од акциите во Pixel Holding Group Ltd.

Во ноември 2018 година, казиното доби лиценца за работа во Шведска и беше меѓу првите места за коцкање кои можеа да работат во оваа земја. Следната година добија дозвола за работа на пет години. Откако Шведска стана регулиран пазар, казиното Лео Вегас имаше лиценца од првиот ден.

Во март 2021 година, Лео Вегас го купи Expekt.

Во мај 2021 година, казиното се приклучи на Здружението за онлајн коцкање Холандија.

Во 2021 година, Лео Вегас ја доби наградата „Онлајн казино на годината“ по четврти пат по ред на Global Gaming Awards во Лондон.

Лиценца

LeoVegas Gaming plc е лиценцирана и регулирана од страна на Органот за игри на среќа на Малта, поседувајќи го бројот на лиценца за корпоративна група MGA/CRP/237/2013 издадена на 1 август 2018 година за да обезбеди услуги за игри од тип 1 и тип 2.

Локација на казино и студиа

Компанијата има седиште во Стокхолм, а имаат канцеларии и во Италија, Велика Британија и Полска. Казиното Leo Vegas е во сопственост на Leo Vegas Gaming Ltd, која е компанија со седиште во Малта со своја канцеларија на следната адреса: Level 7 Plaza Business Centre, Triq Bisazza, Sliema SLM1640.

Сопственик и извршен директор

Казиното Лео Вегас е основано од Густаф Хагман, кој е и извршен директор, и Робин Рам-Ериксон, кој е претседател на одборот и управен директор.

Total score8.1
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2012
ЈазициЈазици (2)
Англиски
Шведски
БонусиБонуси (7)
High Roller бонусReload бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (5)
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Чешки круни
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (21)
Австрија
Андора
Бразил
Германија
Гибралтар
Данска
Ирска
Исланд
Италија
Канада
Литванија
Луксембург
Малта
Монако
Нов Зеланд
Норвешка
Португалија
Холандија
Швајцарија
Шведска
Шпанија
ИгриИгри (57)
Live 3 Card Brag
2 Hand Casino Hold'em
All Bets Blackjack
CS:GO
Call of Duty
Casino Stud JP Emulator
Dota 2
First Person BaccaratGolden Wealth Baccarat
League of Legends
Live Baccarat Lounge No CommissionLive Mega Wheel Live Playboy BaccaratLive Progressive BaccaratLive Super SixLive Texas Holdem BonusLive XL Roulette
MMA
Pai Gow
Rainbow Six Siege
Soho BlackjackSoiree Blackjack
StarCraft 2
UFC
Valorant
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Галски фудбал
Голф
Еспорт
Зимски спортови
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Политика
Рулет
Слотови
Снукер
Спорт
Сурфање
Телевизија
Тенис
Тротинг
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (5)
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (30)
2 By 2 Gaming
Bally
Betsoft
BlaBlaBla Studios
Blueprint Gaming
Cryptologic (WagerLogic)
Elk Studios
Evolution Gaming
Fuga Gaming
Genesis Gaming
IGT (WagerWorks)
Lightning Box
MicrogamingNetEnt
NextGen Gaming
Nyx Interactive
Odobo
Play'n GOPlaytechPragmatic PlayQuickfire
Quickspin
Rabcat
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
SG GamingThunderkick
WMS (Williams Interactive)
Yggdrasil Gaming
iSoftBet