Leo Vegas Live Casino Преглед - Account

Age Limit
Leo Vegas
Leo Vegas is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Account

За да играат во Лео Вегас, играчите треба прво да се регистрираат за сметка. Добрата вест е што тие прифаќаат нови играчи преку лесен процес на регистрација. Ова е едноставна процедура која трае само неколку минути и штом играчот има сметка, тој лесно може да депонира средства и да игра за вистински пари.

Првиот чекор што играчите треба да го направат за да играат во казиното Лео Вегас е да креираат сметка. За да го направат тоа, играчите треба да ја отворат веб-страницата на Лео Вегас и да кликнат на копчето „Отвори сметка“ и правилно да ги внесат сите детали. Сакаме да истакнеме дека сите лични податоци треба да бидат точни бидејќи подоцна играчите ќе мора да поминат низ процедура за верификација.

Верификација на Лео Вегас

Пред играчите да можат да побараат повлекување, треба да поминат низ процедурата за верификација. Ова е направено од безбедносни причини, затоа им предлагаме да не го прескокнуваат овој чекор. Процесот започнува со проверка на возраста, за да се направи тоа играчите треба да испратат копија од правен документ со фотографија како пасош или возачка дозвола. Тие ќе потврдат дека играчот е полнолетен за коцкање. Следниот чекор ќе вклучува проверка на адресата, а за да ја потврдат, играчите треба да испратат копија од сметката за комунални услуги.

Како да се најавите?

Секогаш кога играчите сакаат да играат во Лео Вегас, треба да се логираат на нивната сметка. Тие можат да го направат тоа кога ќе се упатат на веб-страницата на официјалното казино и ќе ги внесат нивното корисничко име и лозинка. Ги советуваме играчите секогаш да се одјавуваат од својата сметка кога ќе завршат со играњето.

Како да затворите сметка

Коцкањето може да стане зависност ако играчите не можат да го контролираат својот нагон за игра. Поради таа причина, постојат два начина да се затвори сметката. Играчите можат да изберат привремено да ги затворат своите сметки на одреден период. Ова е одличен начин да се одморите од коцкањето и да се фокусирате на други поважни работи во животот. Другиот начин е трајно да затворите сметка. Она што играчите треба да го имаат на ум овде е дека откако ќе ја затворат својата сметка трајно, не можат да ја отворат повторно. На играчите им предлагаме да контактираат со Поддршка за корисници и тие ќе им помогнат да донесат подобро информирана одлука и ќе им помогнат да ја затворат својата сметка.

Total score8.1
Добрите
+ Кралот на мобилниот
+ Казино во живо од врвна класа
+ Добитник на награда

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2012
ЈазициЈазици (7)
Англиски
Германски
Дански
Италијански
Португалски
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (7)
High Roller бонусReload бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (5)
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Чешки круни
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (11)
Бразил
Данска
Ирска
Италија
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
Перу
Финска
Чиле
Шведска
ИгриИгри (57)
Live 3 Card Brag
2 Hand Casino Hold'em
All Bets Blackjack
CS:GO
Call of Duty
Casino Stud JP Emulator
Dota 2
First Person BaccaratGolden Wealth Baccarat
League of Legends
Live Baccarat Lounge No CommissionLive Mega Wheel Live Playboy BaccaratLive Progressive BaccaratLive Super SixLive Texas Holdem BonusLive XL Roulette
MMA
Pai Gow
Rainbow Six Siege
Soho BlackjackSoiree Blackjack
StarCraft 2
UFC
Valorant
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Галски фудбал
Голф
Еспорт
Зимски спортови
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Политика
Рулет
Слотови
Снукер
Спорт
Сурфање
Телевизија
Тенис
Тротинг
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (8)
AAMS Italy
CAIXA Brazil
Danish Gambling AuthorityMalta Gaming Authority
Peruvian La Dirección General de Juegos de Casino y Máquinas Tragamonedas
Swedish Gambling Authority
The Alcohol and Gaming Commission of Ontario
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (30)
2 By 2 Gaming
Bally
Betsoft
BlaBlaBla Studios
Blueprint Gaming
Cryptologic (WagerLogic)
Elk Studios
Evolution Gaming
Fuga Gaming
Genesis Gaming
IGT (WagerWorks)
Lightning Box
MicrogamingNetEnt
NextGen Gaming
Nyx Interactive
Odobo
Play'n GOPlaytechPragmatic PlayQuickfire
Quickspin
Rabcat
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
SG GamingThunderkick
WMS (Williams Interactive)
Yggdrasil Gaming
iSoftBet