Leo Vegas Live Casino Преглед - Countries

Age Limit
Leo Vegas
Leo Vegas is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Countries

Лео Вегас ужива силен раст во многу различни земји. Причината зад ова е што Лео Вегас е доверливо казино кое нуди различни игри за своите играчи. Нивниот основен пазар се смета за Обединетото Кралство и нордиските земји како што се Шведска, Норвешка, Данска и Финска. Лео Вегас е присутен и во други европски земји како Шпанија и Италија, а исто така тие се широко прифатени во земјите од Латинска Америка Чиле и Перу.

За жал, има многу земји каде што Лео Вегас не е достапен поради многу причини. Играчите можат да ја проверат следната листа на ограничени земји и да видат дали им е дозволено да играат во казиното или не:

 • Авганистан
 • Албанија
 • Алжир
 • Ангола
 • Аргентина
 • Ерменија
 • Австралија
 • Азербејџан
 • Бахамите
 • Бахреин
 • Бангладеш
 • Барбадос
 • Белорусија
 • Белгија
 • Белизе
 • Бутан
 • Боливија
 • Босна и Херцеговина
 • Бугарија
 • Буркина Фасо
 • Камбоџа
 • Камерун
 • Кејп Верде
 • Чиле
 • Кина
 • Колумбија
 • Конго
 • Костарика
 • Хрватска
 • Куба
 • Курасао
 • Чешка република
 • Еквадор
 • Египет
 • Естонија
 • Фиџи
 • Франција
 • Габон
 • Гамбија
 • Грузија
 • Гана
 • Гренада
 • Гватемала
 • Гвинеја
 • Гвајана
 • Хаити
 • Хондурас
 • Унгарија
 • Индонезија
 • Иран
 • Ирак
 • Израел
 • Јамајка
 • Јапонија
 • Јордан
 • Казахстан
 • Кенија
 • Косово
 • Кувајт
 • Киргистан
 • Лаос
 • Либан
 • Лесото
 • Либерија
 • Либија
 • Македонија
 • Мадагаскар
 • Малави
 • Малезија
 • Малдиви
 • Мали
 • Мексико
 • Микронезија
 • Молдавија
 • Монако
 • Монголија
 • Црна Гора
 • Мароко
 • Мозамбик
 • Непал
 • Холандија
 • Никарагва
 • Нигер
 • Нигерија
 • Северна Кореа
 • Оман
 • Пакистан
 • Панама
 • Парагвај
 • Перу
 • Филипини
 • Полска
 • Романија
 • Русија
 • Сан Марино
 • Саудиска Арабија
 • Сенегал
 • Србија
 • Сиера Леоне
 • Сингапур
 • Соломонови Острови
 • Сомалија
 • Јужна Кореа
 • Шпанија
 • Шри Ланка
 • Судан
 • Суринам
 • Свазиленд
 • Сирија
 • Тајван
 • Таџикистан
 • Танзанија
 • Тајланд
 • Тунис
 • Турција
 • Туркменистан
 • Уганда
 • Украина
 • Обединети Арапски Емирати
 • Соединети Држави
 • Уругвај
 • Узбекистан
 • Вануату
 • Виетнам
 • Јемен
 • Замбија
 • Зимбабве
Total score8.1
Добрите
+ Кралот на мобилниот
+ Казино во живо од врвна класа
+ Добитник на награда

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2012
ЈазициЈазици (7)
Англиски
Германски
Дански
Италијански
Португалски
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (7)
High Roller бонусReload бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (5)
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Чешки круни
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (11)
Бразил
Данска
Ирска
Италија
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
Перу
Финска
Чиле
Шведска
ИгриИгри (57)
Live 3 Card Brag
2 Hand Casino Hold'em
All Bets Blackjack
CS:GO
Call of Duty
Casino Stud JP Emulator
Dota 2
First Person BaccaratGolden Wealth Baccarat
League of Legends
Live Baccarat Lounge No CommissionLive Mega Wheel Live Playboy BaccaratLive Progressive BaccaratLive Super SixLive Texas Holdem BonusLive XL Roulette
MMA
Pai Gow
Rainbow Six Siege
Soho BlackjackSoiree Blackjack
StarCraft 2
UFC
Valorant
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Галски фудбал
Голф
Еспорт
Зимски спортови
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Политика
Рулет
Слотови
Снукер
Спорт
Сурфање
Телевизија
Тенис
Тротинг
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (8)
AAMS Italy
CAIXA Brazil
Danish Gambling AuthorityMalta Gaming Authority
Peruvian La Dirección General de Juegos de Casino y Máquinas Tragamonedas
Swedish Gambling Authority
The Alcohol and Gaming Commission of Ontario
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (30)
2 By 2 Gaming
Bally
Betsoft
BlaBlaBla Studios
Blueprint Gaming
Cryptologic (WagerLogic)
Elk Studios
Evolution Gaming
Fuga Gaming
Genesis Gaming
IGT (WagerWorks)
Lightning Box
MicrogamingNetEnt
NextGen Gaming
Nyx Interactive
Odobo
Play'n GOPlaytechPragmatic PlayQuickfire
Quickspin
Rabcat
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
SG GamingThunderkick
WMS (Williams Interactive)
Yggdrasil Gaming
iSoftBet