Leo Vegas Live Casino Преглед - Deposits

Age Limit
Leo Vegas
Leo Vegas is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Deposits

Депонирањето на вашата сметка на Лео Вегас е многу едноставно. За да играат за вистински пари, играчите треба прво да имаат сметка. Откако ќе создадат сметка, сè што треба да направат е да се логираат во неа и да се упатат до Касиерот. Играчите треба да го изберат делот Депозит и да го изберат начинот на плаќање што сакаат да го користат и да го внесат износот што сакаат да го депонираат и да го потврдат трансферот. Средствата треба да се одразат на нивната сметка речиси веднаш.

За да им ги олесни работите на играчите, Лео Вегас додаде различни начини на плаќање во нивното портфолио, за да можат да го најдат оној кој најмногу им одговара. Во денешно време, има широк спектар на решенија за плаќање кои се безбедни и сигурни и ќе им овозможат на играчите да управуваат со нивните сметки и средства со максимална леснотија.

Во Лео Вегас, играчите ќе најдат мал, но воспоставен избор на начини на плаќање за да изберат. Она што клиентите треба да го имаат на ум е фактот дека нема да бидат достапни сите опции за плаќање во нивната земја на живеење. Ова се достапните опции што можат да ги користат:

  • Плаќања со картички – ова се смета за еден од најлесните начини за користење за финансирање сметка. Играчите можат да ги користат своите плаќања со Visa и Mastercard банкарски картички со само снабдување на Leo Vegas со точните детали. Во некои случаи, играчите ќе мора да ја потврдат својата сметка со платформата за да им овозможат да ги олеснат идните плаќања.
  • Банкарски трансфери - играчите можат да вршат директни плаќања од нивната банкарска сметка на нивната сметка во Лео Вегас. Едно нешто што треба да се има предвид овде е фактот дека банкарските трансфери траат подолго во споредба со другите начини на плаќање.
  • Е-паричници – Електронските паричници нудат брз и сигурен трансфер на средства на кои им веруваат и играчите и казината. Два од најпопуларните е-паричници се Skrill и Neteller. Единствениот недостаток овде е што овие опции се ограничени во некои земји. Skrill е основана во 2001 година и ужива голема база на клиенти. Причината за ова е затоа што е толку лесно да се постави сметка и уште полесно да се вршат плаќања. Neteller е уште една популарна опција која има уште поголем обем на трансакции од Skrill. Оваа опција е супер удобна и откако играчите ќе ги постават своите сметки. MuchBetter е уште еден начин на плаќање достапен во казиното Лео Вегас. Оваа опција нуди сигурно и ефективно плаќање преку Интернет што главно се користи од индиските играчи.

Припејд картичка – Astropay е припејд картичка која може да ја користи за депонирање средства на својата сметка. Овие картички обично се продаваат во аутлет продавници и играчите можат да одат на интернет и да најдат продавница блиску до нив.

Минимални и максимални депозити

Минималниот и максималниот депозит ќе се разликуваат и тие главно зависат од начинот на плаќање што играчот ќе избере да го користи. Најдоброто нешто што може да се направи ако некој сака да ги знае минималните и максималните лимити за депозит е да се упати во Касиерката и да ги најде информациите до начинот на плаќање што сака да го користи.

Време на обработка

Кога станува збор за депозити, без разлика кој начин на плаќање ќе избере да го користи играчот, времето за обработка е моментално. Ова значи дека откако ќе се потврди трансферот, средствата треба да се рефлектираат на една сметка речиси веднаш.

Бонус за депозит

Кога играчите ќе создадат нова сметка во казиното Лео Вегас и ќе го направат својот прв депозит, тие имаат право на многу дарежлив бонус за добредојде. Ова е одличен начин да се подобри нивната рамнотежа и да се продолжи нивната игра. Играчите кои сакаат да дознаат повеќе за бонусот за добредојде на Лео Вегас треба да кликнат на следнава врска.

Барања за верификација за Лео Вегас

Играчите треба да го потврдат својот идентитет пред да можат да играат за вистински пари во казиното. Откако играчите ќе ги постават своите сметки, ќе можат да достават копии од правните документи за да го потврдат нивниот идентитет. Ова е еднократна зделка и откако ќе се направи тоа, играчите не мора повторно да го потврдуваат својот идентитет. Исто така, многу е важно да се нагласи дека казината го задржуваат правото да бараат дополнителни документи во секое време кога сметаат дека е неопходно.

Играчите кои ја користат опцијата за банкарски трансфер, треба да ги подигнат потребните изводи од банка за да ја потврдат својата банкарска сметка.

Total score8.1
Добрите
+ Кралот на мобилниот
+ Казино во живо од врвна класа
+ Добитник на награда

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2012
ЈазициЈазици (7)
Англиски
Германски
Дански
Италијански
Португалски
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (7)
High Roller бонусReload бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (5)
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Чешки круни
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (11)
Бразил
Данска
Ирска
Италија
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
Перу
Финска
Чиле
Шведска
ИгриИгри (57)
Live 3 Card Brag
2 Hand Casino Hold'em
All Bets Blackjack
CS:GO
Call of Duty
Casino Stud JP Emulator
Dota 2
First Person BaccaratGolden Wealth Baccarat
League of Legends
Live Baccarat Lounge No CommissionLive Mega Wheel Live Playboy BaccaratLive Progressive BaccaratLive Super SixLive Texas Holdem BonusLive XL Roulette
MMA
Pai Gow
Rainbow Six Siege
Soho BlackjackSoiree Blackjack
StarCraft 2
UFC
Valorant
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Галски фудбал
Голф
Еспорт
Зимски спортови
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Политика
Рулет
Слотови
Снукер
Спорт
Сурфање
Телевизија
Тенис
Тротинг
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (8)
AAMS Italy
CAIXA Brazil
Danish Gambling AuthorityMalta Gaming Authority
Peruvian La Dirección General de Juegos de Casino y Máquinas Tragamonedas
Swedish Gambling Authority
The Alcohol and Gaming Commission of Ontario
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (30)
2 By 2 Gaming
Bally
Betsoft
BlaBlaBla Studios
Blueprint Gaming
Cryptologic (WagerLogic)
Elk Studios
Evolution Gaming
Fuga Gaming
Genesis Gaming
IGT (WagerWorks)
Lightning Box
MicrogamingNetEnt
NextGen Gaming
Nyx Interactive
Odobo
Play'n GOPlaytechPragmatic PlayQuickfire
Quickspin
Rabcat
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
SG GamingThunderkick
WMS (Williams Interactive)
Yggdrasil Gaming
iSoftBet