Leo Vegas Live Casino Преглед - Games

Age Limit
Leo Vegas
Leo Vegas is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Games

Лео Вегас може да се пофали со различни игри каде играчите можат да го најдат она што го бараат. Една од најпопуларните игри, според играчите, е Книгата на мртвите. Ако не сте запознаени со игрите со видео слот на интернет, можете да ја испробате играта во забавен режим без да мора да депонирате. Ова е одличен начин да видите како функционира играта без да мора да трошите свои пари. И, играчите кои бараат поавтентично искуство во казиното може да се упатат во делот Казино во живо и да играат една од многуте игри со дилер во живо.

Рулет во живо

Рулетот е една од најпопуларните казино игри што можете да ги најдете во Лео Вегас. Одете во делот Казино во живо за целосно ново искуство и изберете една од многуте достапни игри. Играчите кои сакаат да читаат за тоа како да играат рулет и да научат за стратегии, можат да ја следат оваа врска.

И, тука е списокот на сите достапни игри со рулет во живо во казиното Лео Вегас:

 • Рулет во живо на LeoVegas
 • Рулет во живо молња
 • Гранд во живо рулет
 • Извонреден рулет
 • Во живо рулет Azure
 • Рулет Вива Лас Вегас
 • Вистински рулет со Бејли
 • Лав рулет шоу
 • Автоматски рулет во живо
 • Инстант рулет во живо
 • Фудбалски рулет во живо
 • Ноќен клуб во живо рулет
 • Рулет во живо
 • Автоматски рулет PrimeTime
 • Рулет за брзина во живо
 • Брзина автоматски рулет
 • Рулет LeoVegas
 • Рулет во живо Макао
 • Рулет во живо
 • 24/7 рулет во живо
 • Блаже во живо рулет
 • Американски рулет во живо
 • Рулет во живо на Макао
 • Автоматски рулет во живо на LeoVegas
 • Молња рулет
 • Американски рулет
 • Асперс казино рулет
 • Лондон во живо рулет
 • Автоматски рулет во живо Брзина 1
 • Автоматски рулет класичен 1
 • Автоматски рулет во живо Брзина 2
 • Вистински авто рулет
 • ВИП рулет во живо
 • Рулет со двојна топка во живо
 • Казино меѓународен рулет
 • Автоматски рулет класичен 2
 • Лош рулет од Хомбург
 • Француски рулет во живо
 • Германски рулет во живо
 • Ruleta En Vivo
 • Норск во живо рулет
 • Рулет во живо Свенск
 • Dansk живо рулет
 • Турски рулет во живо
 • Арапски рулет во живо
 • Авто-рулет во живо
 • Вистински рулет со Сарати
 • Namaste рулет
 • Вистински рулет со Керолин
 • Вистински рулет со Холи
 • Хинди рулет во живо
 • Вистински рулет со Метју
 • Мега Fire Blaze рулет
 • Ексклузивен рулет во живо
 • Бонус рулет на Age of the Gods
 • Четириесет и пет Кенсингтон рулет
 • Кралскиот казино рулет
 • Голем казино рулет
 • Хиподром казино рулет
 • Установи Атлантик Сити рулет
 • Суомирулети
 • Престиж рулет во живо
 • Распространет облог рулет
 • Roleta Brasileira Ao Vivo
 • Хинди во живо рулет

Блек Џек во живо

Блек Џек е лесна игра со карти во која уживаат многу играчи. За да имате целосно искуство од играта, ви предлагаме да отидете во делот Казино во живо во казиното Лео Вегас и да изберете една од многуте достапни варијанти. Играчите кои се нови во оваа игра и сакаат да ги научат основните правила и стратегии треба да се упатат на следниот линк.

Ова се сите достапни варијанти на Блек Џек што можете да ги играте во живо:

 • Ексклузивно лоби на Лео Вегас
 • ЛеоВегас во живо блек џек 2
 • ЛеоВегас Брзина Блек Џек
 • Ексклузивен Бесконечен Блек Џек
 • Во живо Блек Џек лоби
 • Ексклузивен брз Блек Џек 1
 • Во живо Блек Џек лоби
 • Ексклузивен Блек Џек 1
 • Бесплатен залог Блек Џек
 • ЕДЕН Блек Џек во живо
 • ЛеоВегас во живо блек џек 1
 • ЛеоВегас спортски блек џек 1
 • Ексклузивен Блек Џек 2
 • Ексклузивен Блек Џек 3
 • Ексклузивен брз Блек Џек 2
 • Бесконечен Блек Џек
 • Моќ Блек Џек
 • Лео Блек Џек шоу 1
 • ЛеоВегас Блек Џек
 • Блек Џек партија
 • Во живо Блек Џек Макао
 • ВИП лоби во живо
 • Во живо Блек Џек Ц
 • Во живо ВИП Блек Џек Ц
 • Блек Џек платина ВИП
 • Блек Џек Гранд ВИП
 • Блек Џек Дијамант ВИП
 • Блек Џек во живо со брзина
 • Во живо Блек Џек Ц
 • Во живо Блек Џек А
 • Блек Џек Еспанол
 • Во живо Блек Џек Азур Е
 • ЛеоВегас спортски блек џек 2
 • Лео Блек Џек шоу 2
 • Сите облози Блек Џек
 • Мнозинството правила Брзина Блек Џек
 • Познати Блек Џек партија
 • Ексклузивен приватен Блек Џек
 • Ројал Блек Џек 5
 • Квантен Блек Џек Плус
 • Неограничен Блек Џек
 • Ројал Блек Џек 2
 • Soiree Elite ВИП Блек Џек

Игра покажува

Емисиите за игри во казино се игри на среќа што се пренесуваат во живо, каде што можете да играте во реално време со водител на реални шоу игри. Искуството за играње и разговор со домаќинот и другите играчи е она што ги прави овие игри толку популарни.

Еве целосен список на сите достапни шоуа за игри во казино во живо што можете да ги најдете во казиното Лео Вегас:

 • Готовина или Crash Live
 • Лудо време во живо
 • Мега тркала во живо
 • Мега бал во живо
 • Авантурите надвор од земјата на чудата
 • Лов на богатство на Гонзо во живо
 • МОНОПОЛ Во живо
 • Рулет во живо молња
 • Live Lucky 7
 • Договор или без договор во живо
 • Live Lightning Baccarat
 • Живи коцки од молња
 • Бог на бурите во живо
 • Игра на зарове во живо
 • Live Lucky 6
 • Страна облог ГРАД
 • Супер Сик Бо
 • Фаќачи на соништа во живо
 • Фудбалско студио во живо
 • Фудбалски рулет во живо
 • SicBo во живо
 • Live Lucky 5
 • Hi-Lo Club Live
 • Пари Пад во живо
 • Мега Fire Blaze рулет
 • Договор или без договор Големото извлекување
 • Бафало Блиц во живо
 • Бонус рулет на Age of the Gods
 • SicBo Deluxe
 • Квантен Блек Џек Плус

Бакара во живо

Baccarat е веројатно една од најлесните игри што можете да ги играте во живо во казиното Лео Вегас. Целта на играта е да се добие рака со 8 или 9 за да се победи рундата. Единствената одлука што треба да ја донесете кога ја играте оваа игра е износот што сакате да го обложите и облогот што сакате да го ставите. Иако ова е едноставна игра, ви предлагаме да ги научите основните правила на играта пред да одлучите да играте за вистински пари. За да прочитате за правилата и различните стратегии што можете да ги користите, следете ја оваа врска.

Еве список на сите достапни игри Baccarat што можете да ги најдете во делот Казино во живо во казиното Лео Вегас:

 • Златно богатство Baccarat во живо
 • Speed Live Baccarat
 • Фан Тан во живо
 • Бакара со брзина во живо А
 • Змеј тигар во живо
 • Live Lightning Baccarat
 • Бакара контролирано стискање
 • Обложувајте се на Baccarat во живо
 • Фудбалско студио во живо
 • Бакара во живо
 • Во живо Baccarat Макао
 • Во живо змеј тигар
 • Без комисија Baccarat
 • Стиснете во живо Бакара
 • VIP Baccarat во живо
 • Во живо Baccarat лоби
 • ВИП лоби во живо
 • Престиж Мини Бакара
 • Вистински Бакара со Сарати
 • Вистинска Бакара со Кортни
 • Јапонски брзински бакара А
 • Обложување во живо на Baccarat
 • Гранд Бакара во живо
 • Бакара Супер 6 во живо
 • Speed Baccarat во живо
 • Во живо Андар Бахар
 • Андар Бахар во живо
 • Speed Baccarat – Табела за крикет
 • Во живо 7 седишта Baccarat

Игри со карти

Лео Вегас има дополнителна понуда од огромен избор на онлајн игри во нивниот дел за Казино во живо. Така играчите со различни стилови на игра можат да најдат нешто за себе. Изборот на игри е огромен, па за играчите кои не знаат од каде да почнат, им предлагаме да ја разгледаат целосната листа на сите достапни игри овде:

 • ЕДЕН Блек Џек во живо
 • Бесплатен залог Блек Џек
 • Војна на облози во живо
 • Hi-Lo Club Live
 • Страна облог ГРАД
 • Фудбалско студио во живо
 • 3 карти Brag
 • Бакара со брзина во живо А
 • Бесконечен Блек Џек
 • Обложувајте се на покер во живо
 • Live Lightning Baccarat
 • Игра на зарове во живо
 • Без комисија Baccarat
 • 2 рака Казино Холдем
 • Во живо Baccarat лоби
 • ВИП лоби во живо
 • Live Ultimate Texas Hold'em
 • Тексас холдем бонус покер во живо
 • Покер во живо со три карти
 • 6+ покер во живо
 • Во живо змеј тигар
 • Стиснете во живо Бакара
 • Обложувајте се на Baccarat во живо
 • Бакара контролирано стискање
 • Карпести ножици за хартија
 • Во живо Андар Бахар
 • 32 картички во живо
 • Обложување во живо на Baccarat
 • Speed Baccarat – Табела за крикет
 • Андар Бахар во живо
 • Тинејџерката Пети во живо
 • Обложувајте се на тинејџерка Пети
 • Лаки 7 во живо
Total score8.1
Добрите
+ Кралот на мобилниот
+ Казино во живо од врвна класа
+ Добитник на награда

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2012
ЈазициЈазици (7)
Англиски
Германски
Дански
Италијански
Португалски
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (7)
High Roller бонусReload бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (5)
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Чешки круни
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (11)
Бразил
Данска
Ирска
Италија
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
Перу
Финска
Чиле
Шведска
ИгриИгри (57)
Live 3 Card Brag
2 Hand Casino Hold'em
All Bets Blackjack
CS:GO
Call of Duty
Casino Stud JP Emulator
Dota 2
First Person BaccaratGolden Wealth Baccarat
League of Legends
Live Baccarat Lounge No CommissionLive Mega Wheel Live Playboy BaccaratLive Progressive BaccaratLive Super SixLive Texas Holdem BonusLive XL Roulette
MMA
Pai Gow
Rainbow Six Siege
Soho BlackjackSoiree Blackjack
StarCraft 2
UFC
Valorant
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Галски фудбал
Голф
Еспорт
Зимски спортови
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Политика
Рулет
Слотови
Снукер
Спорт
Сурфање
Телевизија
Тенис
Тротинг
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (8)
AAMS Italy
CAIXA Brazil
Danish Gambling AuthorityMalta Gaming Authority
Peruvian La Dirección General de Juegos de Casino y Máquinas Tragamonedas
Swedish Gambling Authority
The Alcohol and Gaming Commission of Ontario
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (30)
2 By 2 Gaming
Bally
Betsoft
BlaBlaBla Studios
Blueprint Gaming
Cryptologic (WagerLogic)
Elk Studios
Evolution Gaming
Fuga Gaming
Genesis Gaming
IGT (WagerWorks)
Lightning Box
MicrogamingNetEnt
NextGen Gaming
Nyx Interactive
Odobo
Play'n GOPlaytechPragmatic PlayQuickfire
Quickspin
Rabcat
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
SG GamingThunderkick
WMS (Williams Interactive)
Yggdrasil Gaming
iSoftBet