Leo Vegas Live Casino Преглед - Promotions & Offers

Age Limit
Leo Vegas
Leo Vegas is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Promotions & Offers

Казиното Лео Вегас може да се пофали со бонуси и промоции и за новите играчи и за лојалните. Во моментот кога ќе се приклучите на казиното, можете да ги зграпчите вашите раце за дарежливи понуди за добредојде кои во голема мера ќе го подобрат не само вашиот буџет, туку и вашето искуство во казиното. Ниту обичните играчи не остануваат со празни раце, тие исто така можат да уживаат во многу бонуси и редовни промоции.

Ако сте љубител на Live Casino, можете да најдете многу различни бонуси во казиното Leo Vegas што ќе ви овозможат да ја продолжите вашата игра и да испробате повеќе игри од вообичаеното.

Бонус за добредојде во казино во живо

За да ги започнете работите на десната нога, можете да побарате бонус за добредојде во моментот кога ќе ја креирате вашата сметка и ќе го направите вашиот прв депозит.

Бонусот за добредојде се пренесува преку првите четири депозити. Ова е 100% бонус за депозит за натпревар кој ќе го подобри балансот на играчот до 100 долари. Минималниот депозит што можат да го направат секој пат е ограничен на 10 УСД, а максималната сума со која ќе одговара казиното е 100 долари. Играчите ќе добијат вкупно 400 УСД ако го направат максималниот депозит секој пат. Згора на тоа, играчите ќе добијат 100 бесплатни вртења, 20 бесплатни вртења првиот пат кога ќе депонираат, а останатите ќе ги добијат во текот на следните 4 дена.

Промоција на казино во живо

Промоцијата на Drops & Wins е благодарение на Pragmatic Play каде што можете да учествувате на неделните турнири и дневните падови на награди. Играчите можат да освојат до 2,5 милиони долари со оваа промоција.

Турнир во живо Златно богатство Baccarat 5K

Кога играчите ќе се приклучат на турнирот во бакара „Златно богатство“, тие можат да имаат шанса да освојат награда од 5000 долари. За секоја нето победа од 1$ на Golden Wealth Baccarat, тие ќе добијат 1 поен.

Во живо Baccarat среда

Кога играат некоја од табелите Speed Baccarat во Evolution Lobby, играчите може да добијат Игри за награди. Оваа промоција е достапна секоја среда помеѓу 00:01 и 23:59 часот по средноевропско време. Минималниот облог што играчите треба да го стават е ограничен на 1$, а кога ќе постигнат природен лош бит на првите две карти, ќе добијат 5 долари во игрите за наградни. Ова се случува кога играчот губи со 8 против 9.

Играчите можат да освојат до 3 ваучери за игри за наградни, а откако ќе ги искористат сите средства, нивните акумулирани добивки ќе бидат исплатени во готово. Наградните игри ќе истечат по 7 дена и може да се користат на следните табели:

 • Бакара со брзина во живо А
 • Брзина Бакара Б
 • Speed Baccarat C
 • Speed Baccarat E
 • Speed Baccarat D
 • Speed Baccarat F
 • Speed Baccarat G
 • Speed Baccarat H
 • Speed Baccarat I
 • Speed Baccarat Q
 • Speed Baccarat J
 • Speed Baccarat K
 • Speed Baccarat L
 • Speed Baccarat M
 • Speed Baccarat N
 • Speed Baccarat O
 • Speed Baccarat P
 • Јапонски брзински бакара А

Играчите можат да ги користат Игрите за награди како повеќе помали облози или целосно како еден облог од 5 долари, а максимумот што можат да го добијат е 15 долари.

Во живо Дајте ги вашите предвидувања - Освојте готовина!

Играчите имаат шанса да ги тестираат своите вештини за предвидување во Лео Кинг и да освојат до 1000 долари. За да учествуваат, тие треба да му се придружат на Лео Кинг и да си дадат прекар, да ги пополнат своите предвидувања и да ги чекаат резултатите. Играчите можат да уредуваат предвидувања, но штом ќе започне играта, предвидувањата ќе станат заклучени. За секое точно предвидување, играчите добиваат по 1 поен, а колку поточни имаат, толку поголеми се шансите да завршат на таблата на водачи.

Играчот со вкупно највисоки поени ќе ја добие наградата. Ако повеќе од еден играч има ист број на највисоки вкупно поени, тогаш играчите ќе ја поделат наградата подеднакво.

5.000.000 долари Мега Лео Џекпот

Играчите можат да ја пробаат среќата и да освојат над 5.000.000 долари со Џекпот на Лео. Мини, мали, големи и мега џекпот на повеќе од 100 игри се достапни во казиното Лео Вегас. За да учествуваат, играчите треба да кликнат на која било игра со значката LeoJackpot и да кликнат на „Одлуи се“ на дното од избраната игра.

Џекпотот може да се активира на која било игра и победникот се избира по случаен избор. Тркалото кое се состои од џекпот е поделено на обоени сегменти и секој од тие сегменти е поврзан со различни прогресивни џекпот.

Во моментот кога некое лице ќе добие одреден џекпот, истиот се заклучува за тој круг на игра, што значи дека ниту една друга игра не може да го бара истиот Џекпот. Добивките автоматски се префрлаат на сметката на играчот.

Овие џекпот може да се добијат само кога играте онлајн видео слот игри. Така, за жал, не можете да ги играте игрите во казино во живо.

Drops & Wins – Казино издание во живо

Секоја недела, играчите можат да учествуваат на 4 посебни турнири и да освојат 2.500 парични награди во вкупна вредност од 125.000 УСД. Турнирите се достапни на игрите на Pragmatic Play Live Casino и колку повеќе победи по ред играчот добие, толку повеќе поени ќе добие.

Секоја недела, во среда ќе има 4 турнири кои ќе дадат шанса да освоите дел од месечната награда од 500.000 долари. Ова се турнирите на кои играчите можат да се приклучат:

 • Турнир во рулет
 • Блек Џек турнир
 • Турнир на мега тркала
 • Турнир во Бакара

За да учествуваат, сè што треба да направат играчите е да изберат која било табела Pragmatic Play Live и да стават облог. Колку повеќе играчи слетуваат на победи, толку повисоко на таблата на водачи ќе се искачат.

Неделен турнир во рулет во казино во живо – неделниот награден фонд за овој турнир е 50.000 УСД, а неделната главна награда е 5.000 долари. Играчите можат да освојат до 1000 награди, а минималниот облог што можат да го стават е ограничен на 0,50 долари.

Неделен турнир во блек џек во казино во живо - овој турнир нуди неделен награден фонд од $25.000 и неделна главна награда од $5.000. Има до 300 награди, а минималниот облог за учество е ограничен на 10 долари.

Неделен Live Casino Mega Wheel Tournament – овој турнир носи неделен награден фонд од $25.000 и неделна главна награда од $5.000. Има до 600 награди, а минималниот облог за учество е ограничен на 0,50 УСД.

Неделен Live Casino Baccarat Tournament – овој турнир нуди неделен награден фонд до 25.000 УСД и неделна главна награда од 5.000 УСД. Достапни се 600 награди, а минималниот облог за учество е ограничен на 0,50 УСД.

Играчите треба да одат на нивната страница „Мои понуди“ за да ги побараат своите награди. Добивките треба да се подигнат во рок од 7 дена по кредитирањето.

Наградите во вторник во казино во живо

Секој вторник помеѓу 00:01 CEST и 23:59 CEST играчите можат да добиваат наградни игри кога играат на Live Roulette Leo Vegas.

За да учествуваат, играчите треба да направат минимален облог од 1 $ на 7, 14 или 21 на Live Casino Roulette на Лео Вегас. Кога ќе го добијат облогот, ќе добијат 5 долари во Игрите за награди.

Играчите можат да освојат до 3 ваучери за наградни игри кои ќе им бидат припишани на Live Roulette на Leo Vegas. Секој ваучер за наградна игра може да донесе до 15 УСД кои ќе се платат во готово.

Оваа промоција трае од 00:01 часот во вторник на 11 мај 2021 година до 23:59 часот на 30 ноември 2021 година. За да победат, играчите треба да ставаат облози со вистински пари.

Наградните игри важат само 7 дена, а играчите можат целосно да ги користат како еден облог од 5 долари или можат да направат повеќе помали облози. Освоената сума се додава на салдото, а акумулираните добивки се исплаќаат во готово.

Лудиот четврток награди

Играчите можат да добиваат Игри за награди секој четврток кога играат на Crazy Time Live, откако ќе ја завршат целта во играта. Понудата важи секој четврток од 00:01 до 23:59 часот по средноевропско време.

Ова е хит шоу за игри од Evolution што може да се пофали со 4 бонус круга и може да донесе до 20.000 пати победи на облози. Сè што треба да направат играчите е да стават минимален облог од 5 долари на сегментот „10“ на главното тркало на Crazy Time Live. Кога ќе го добијат облогот 3 пати по ред, ќе добијат 5 долари во игрите за наградни. Овие наградни игри ќе му бидат припишани на играчот на Crazy Time Live.

Откако ќе се искористат сите средства за Наградната игра, сите акумулирани добивки ќе бидат исплатени во готово. Секој ваучер за наградна игра ќе донесе максимум 15 долари или вкупно 45 долари.

Играчите треба да стават облози со вистински пари за да учествуваат во оваа промоција и имаат 24 часа да ја завршат целта во играта и да ги отклучат Игрите за награди.

Нов режим на игра - BLAST!

Играчите кои можат да играат повеќе игри одеднаш ќе го сакаат новиот режим на игра познат како BLAST. Оваа функција ќе им овозможи да играат повеќе игри кога ќе стигнат до бонусните кругови. Замислете какви возбудувања може да донесе овој режим, па поради таа причина, им предлагаме на играчите да се упатат во Лео Вегас и веднаш да го пробаат.

Многу е едноставно да се придружите, само најавете се на сметката и отворете која било игра и допрете ја иконата Blast во менито. Овде играчите можат да го постават својот Blast круг или да изберат друга игра за играње во режимот Blast.

Виџетот Blast им овозможува на играчите да го следат напредокот на играта. Откако играчите ќе ја изберат својата игра по избор, тие можат да го постават бројот на автоматски вртења и влогови по спин. И секогаш кога сакаат да играат повеќе игри, само треба да кликнат на иконата „Додај игра“.

Игрите што имаат режим Blast се играат во минимизиран приказ, така што играчите не можат да ги видат визуелните слики на играта додека не стигнат до бонус круг. Кога тоа ќе се случи, играчите можат да ја стартуваат играта во класичен режим и да уживаат во кругот на бонус.

Оваа функција може да се пристапи и од мобилен и од десктоп, што значи дека им овозможува на клиентите да ги играат своите омилени игри. Сесијата Blast може да се паузира и прекине во секое време. Уште повеќе, додека трае сесијата Blast, играчите можат да истражуваат други игри и страници. Откако играчот ќе отвори страница каде што функцијата Blast не е поддржана, сесијата автоматски ќе се паузира, а кога ќе отиде на поддржана страница, сесијата Blast ќе продолжи.

Иако е можно да се стартуваат неколку Blast сесии во исто време, сите тие треба да бидат од различни игри. Откако ќе се прекине сесијата, деталите за таа сесија ќе бидат отстранети од резимето.

Функцијата Blast е достапна на овие игри:

 • Алоха! Кластерот плаќа
 • Пеперутка Staxx
 • Пеперутка Staxx 2
 • Мртво или живо, божествено богатство
 • Возење: Multiplier Mayhem
 • Фин и Вирли спин
 • Златната таверна на Финецот
 • Џек Хамер, Џек Хамер 2
 • Кои принцезата
 • Изгубени мошти
 • Моторхед
 • Бес на морињата
 • Ролна Раш
 • Скрут патка
 • Пареа кула
 • Видео слот за Викинзи
 • Воени лидери
 • Дивиот Див Запад
 • Заслепи ме
 • Мртов или жив 2
 • Божествената среќа MEGAWAYS
 • Потрагата на Гонзо
 • Џек и гравчето
 • Twin Spin MEGAWAYS

Понудите за бесплатни вртења не може да се користат во режимот Blast. Исто така, оваа одлика е достапна само на онлајн видео слот игри, така што не можете да ја најдете ниту во делот Live Casino.

Неделни понуди за спортови во живо

Играчите можат да се обложуваат на кој било спорт и да добијат до 12 неделни бесплатни облози и зголемување на профитот. Згора на тоа, 40 најдобри стрелци ќе добијат парични награди и бесплатни облози.

Играчите се наградуваат за секој облог што го ставаат. Сè што треба да направат е да ја посетат страницата „Мои понуди“ и да ја побараат својата награда, а за секои 5 квалификациски облози што ќе ги стават ќе добијат бесплатен облог или зголемување на профитот. Понудата функционира на следниов начин:

 • Кога играчот ќе стави 1 облог, тој ќе добие зголемување на профитот од 5%
 • Кога играчот ќе стави 5 облози, тој ќе добие зголемување на профитот од 10%
 • Кога играчот ќе стави 10 облози, тој ќе добие зголемување на профитот од 15%
 • Кога играчот ќе стави 15 облози, тој ќе добие зголемување на профитот од 20%
 • Кога играчот ќе стави 20 облози, тој ќе добие зголемување на профитот од 25%
 • Кога играчот става 25 облози, тој ќе добие бесплатен облог од 10 евра и зголемување на профитот од 25%
 • Кога играчот ќе стави 30 облози, тој ќе добие зголемување на профитот од 30%
 • Кога играчот ќе стави 35 облози, тој ќе добие бесплатен облог од 15 евра
 • Кога играчот ќе стави 40 облози, тој ќе добие зголемување на профитот од 40%
 • Кога играчот ќе стави 45 облози, тој ќе добие бесплатен облог од 20 евра
 • Кога играчот ќе стави 50 облози, тој ќе добие зголемување на профитот од 50%
 • Кога играчот ќе стави 51 облог, ќе добие бесплатен облог од 50 евра

Секој пат кога играчот ќе добие квалификациски облог, тој ќе заработи поени за месечната табла на водачи, а играчот со највисок резултат ќе освои голема награда. Месечните награди на таблата на водачи се како што следува:

 • Првата награда е 1.500 американски долари
 • Втората награда е 1.000 американски долари
 • Третата награда е 500 долари
 • Четвртата награда е 400 долари
 • Петтата награда е 300 долари
 • Шестата награда е 200 долари
 • Седмата награда е 150 долари
 • Осмата награда е 100 долари
 • 9-та награда е 100 долари
 • 10-та награда е 100 долари
 • 11-та до 15-тата награда е бесплатен облог од 50 УСД
 • 16-та - 25-та награда е бесплатен облог од 30 УСД
 • 26-та - 40-та награда е 25 долари

Оваа промоција трае од 00:00 часот во понеделник на 02 ноември 2020 година до 23:59 часот во недела на 29 мај 2022 година, а сите облози поставени надвор од промотивниот период нема да се квалификуваат.

Сите облози мора да се стават преку мобилен телефон, а играчите треба да ја бараат својата LVLC картичка секоја недела за да се квалификуваат за наградите за неделата.

Сите квалификациски облози мора да се стават на Live Sports и тие треба да имаат минимален коефициент од 1,50. Кога играчите ставаат комбинирани облози, вкупниот коефициент мора да биде еднаков или поголем од 1,50.

Минималниот влог за квалификациски облог е 25 долари, а облозите мора да се стават и подмират пред 23:59 часот во недела, секоја квалификациска недела.

LeoVegas Live Club – Неделен бонус скалила

Секоја недела играчите можат да се квалификуваат за многу различни награди. Наградите се наведени во бонусната скала и тие ги вклучуваат следните:

 • Кога играчите се обложуваат 1x, тие ќе добијат зголемување на профитот од 5%
 • Кога играчите се обложуваат 5x, тие ќе добијат зголемување на профитот од 10%
 • Кога играчите се обложуваат 10x, ќе добијат зголемување на профитот од 15%
 • Кога играчите ќе се обложат 15 пати, ќе добијат зголемување на профитот од 20%
 • Кога играчите се обложуваат 20 пати, ќе добијат зголемување на профитот од 25%
 • Кога играчите се обложуваат 25 пати, ќе добијат бесплатен облог од 10 евра и зголемување на профитот од 25%
 • Кога играчите се обложуваат 30 пати, тие ќе добијат зголемување на профитот од 30%
 • Кога играчите се обложуваат 35 пати, ќе добијат бесплатен облог од 15 евра
 • Кога играчите се обложуваат 40x, ќе добијат зголемување на профитот од 40%
 • Кога играчите се обложуваат 45 пати, ќе добијат бесплатен облог од 20 евра
 • Кога играчите се обложуваат 50 пати, тие ќе добијат зголемување на профитот од 50%
 • Кога играчите се обложуваат 51x, тие ќе добијат бесплатен облог од 50 евра.

Секој играч ќе акумулира поени кон таблата на водачи, а бодовите се пресметуваат само на победничките облози. Лицето со најмногу поени ќе ја освои првата награда, а тие се следни:

 • Првата награда е 1.500 евра
 • Втората награда е 1.000 евра
 • Третата награда е 500 евра
 • Четвртата награда е 400 евра
 • Петтата награда е 300 евра
 • Шестата награда е 200 евра
 • Седмата награда е 150 евра
 • Осмата награда е 100 евра
 • 9-та награда е 100 евра
 • 10-тата награда е 100 евра
 • 11-та - 15-та награда е 50 € бесплатен облог
 • 16-та - 25-та награда е 30 € бесплатен облог
 • 26-та - 40-та награда е 25 € бесплатен облог

Бесплатните облози се достапни само на мобилни телефони, а штом наградата ќе се кредитира, таа мора да се побара во рок од 24 часа. Максималниот облог е ограничен на 30 долари.

Зголемувањето на профитот се исто така достапни само за мобилни телефони, а штом ќе се кредитира наградата мора да се побара во рок од 24 часа. Максималниот влог за зголемување на профитот е 25 долари, а максималната добивка за секое зголемување на профитот е 500 долари.

Како да користите зголемување на профитот?

Играчите треба да бидат сигурни дека ги исполнуваат критериумите за зголемување на профитот и да го изберат пазарот на кој сакаат да се обложуваат. Во ливчето за обложување, тие треба да го изберат нивното зголемување на профитот под „Бонус понуди“. Откако ќе се стави облогот, единственото нешто што треба да направите е да почекате да дојде резултатот.

Неделниот профит на акумулатор се зголемува

Секогаш кога играчите ќе стават акумулаторски облог на нивниот омилен спорт, тие можат да освојат до 50% дополнителни добивки. Кога играчот се обложува на три или повеќе селекции на фудбал, хокеј на мраз, кошарка, ракомет, одбојка, американски фудбал, крикет или е-спорт_,_ казиното ќе ги зголеми нивните добивки. Ова се 15 пати достапни неделни подобрувања во овој момент:

 • Тројки - 3x 10% зголемување на профитот - Квалификациските облози за зголемувањето на добивката од 10% мора да бидат 3 пати и мора да ги имаат сите селекции за фудбал, хокеј на мраз, кошарка, ракомет, одбојка, американски фудбал, крикет или е-спорт.
 • 4 пати: 3x 15% зголемување на профитот - Квалификационите облози за зголемувањето на добивката од 15% мора да бидат 4 пати и мора да ги имаат сите селекции за фудбал, хокеј на мраз, кошарка, ракомет, одбојка, американски фудбал, крикет или е-спортови.
 • 5 пати: 3x 25% зголемување на профитот - Квалификационите облози за зголемувањето на добивката од 25% мора да бидат 5 пати и мора да ги имаат сите селекции за фудбал, хокеј на мраз, кошарка, ракомет, одбојка, американски фудбал, крикет или е-спорт.
 • 6 пати: 3x 35% зголемување на профитот - Квалификационите облози за зголемувањето на добивката од 35% мора да бидат 6 пати и мора да ги имаат сите селекции за фудбал, хокеј на мраз, кошарка, ракомет, одбојка, американски фудбал, крикет или е-спорт.
 • 7+ пати: 3x 50% зголемување на профитот - Квалификациските облози за зголемувањето на добивката од 50% мора да бидат 7+ пати и мора да ги имаат сите селекции за фудбал, хокеј на мраз, кошарка, ракомет, одбојка, американски фудбал, крикет или е-спортови .

За да се квалификуваат, играчите треба да вложат облози до 30 долари, а облозите треба да се стават на фудбал пред натпреварот, хокеј на мраз, кошарка, ракомет, одбојка, американски фудбал, крикет или е-спорт преку мобилен телефон.

Со секое засилување, играчите можат да постигнат дополнителни добивки до $1.000 и облозите треба да се стават со коефициент од 1,3 или повисоки.

ВИП искуство

Лео Вегас има ВИП-програма за своите лојални играчи што може да го донесе искуството во казиното на играчите на сосема ново ниво.

Има месечно извлекување, каде што казиното доделува громогласни награди кои едноставно не можат да се пропуштат.

Секој месец, по еден играч од секоја група на ВИП ниво ќе биде извлечен по случаен избор за да добие награда. Играчите ќе бидат известени преку е-пошта и оваа промоција е достапна за играчи кои живеат во Австрија, Ирска, Финска, Шпанија, Индија, Канада, Бразил и Јапонија.

Total score8.1
Добрите
+ Кралот на мобилниот
+ Казино во живо од врвна класа
+ Добитник на награда

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2012
ЈазициЈазици (7)
Англиски
Германски
Дански
Италијански
Португалски
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (7)
High Roller бонусReload бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (5)
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Чешки круни
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (11)
Бразил
Данска
Ирска
Италија
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
Перу
Финска
Чиле
Шведска
ИгриИгри (57)
Live 3 Card Brag
2 Hand Casino Hold'em
All Bets Blackjack
CS:GO
Call of Duty
Casino Stud JP Emulator
Dota 2
First Person BaccaratGolden Wealth Baccarat
League of Legends
Live Baccarat Lounge No CommissionLive Mega Wheel Live Playboy BaccaratLive Progressive BaccaratLive Super SixLive Texas Holdem BonusLive XL Roulette
MMA
Pai Gow
Rainbow Six Siege
Soho BlackjackSoiree Blackjack
StarCraft 2
UFC
Valorant
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Галски фудбал
Голф
Еспорт
Зимски спортови
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Политика
Рулет
Слотови
Снукер
Спорт
Сурфање
Телевизија
Тенис
Тротинг
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (8)
AAMS Italy
CAIXA Brazil
Danish Gambling AuthorityMalta Gaming Authority
Peruvian La Dirección General de Juegos de Casino y Máquinas Tragamonedas
Swedish Gambling Authority
The Alcohol and Gaming Commission of Ontario
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (30)
2 By 2 Gaming
Bally
Betsoft
BlaBlaBla Studios
Blueprint Gaming
Cryptologic (WagerLogic)
Elk Studios
Evolution Gaming
Fuga Gaming
Genesis Gaming
IGT (WagerWorks)
Lightning Box
MicrogamingNetEnt
NextGen Gaming
Nyx Interactive
Odobo
Play'n GOPlaytechPragmatic PlayQuickfire
Quickspin
Rabcat
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
SG GamingThunderkick
WMS (Williams Interactive)
Yggdrasil Gaming
iSoftBet