Leo Vegas Live Casino Преглед - Responsible Gaming

Age Limit
Leo Vegas
Leo Vegas is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Responsible Gaming

Вовед

Зависноста од коцкање е сериозен проблем со менталното здравје што за среќа може да се надмине со соодветни алатки. Да му се помогне на проблематичен коцкар може да биде многу предизвикувачки, но може да се направи. Играчите кои се занимаваат со овој проблем може да контактираат со една од следниве организации за насоки и совети:

Лео Вегас е одговорно казино и тие се грижат за своите играчи. Тие нудат различни алатки кои играчите можат да ги користат и да ги контролираат нивните навики за коцкање.

Огромното мнозинство на играчи можат да ја задржат контролата над своето коцкање, но секогаш има некои кои не можат да го сторат тоа. За да останат под контрола на играта, коцкарите треба да запомнат неколку работи:

Коцкањето е форма на забава, а не начин да се заработи приход.

Играчите треба внимателно да ги контролираат парите што ги трошат на коцкање и секогаш треба да бидат подготвени да ги обложуваат парите што можат да си дозволат да ги загубат.

Играчите никогаш не треба да бркаат загуби.

Играчите секогаш треба да го следат времето што го поминуваат на коцкање.

Алатки за блокирање

Играчите кои сметаат дека не можат да го контролираат својот нагон за коцкање, можат да пробаат една од многуте достапни алатки за блокирање. На играчите им предлагаме да ги испробаат Gamban и BetFilter, и штом ќе го инсталираат софтверот нема да можат да пристапат на ниту една веб-локација од која може да се обложи.

Организации за помош

Кога некој ќе стане зависен од коцкање, тоа може да влијае на многу луѓе, а не само на засегнатото лице. Различни организации се секогаш достапни за играчите кои се занимаваат со зависност од коцкање, вклучувајќи ги и следниве:

Овие организации се посветени и на подигање на свеста за сите негативни ефекти од проблематичното коцкање. Играчите можат да најдат бесплатно советување и исто така ќе бидат советувани за управување со долгот.

Самопроценка

Самооценувањето е моќна алатка која ќе им помогне на секој кој е погоден од зависност од коцкање да добие јасна слика за своите навики за коцкање. Овој тест ќе го мери влијанието на коцкањето врз четири аспекти од животот на поединецот:

  • Управување со времето
  • Финансиска состојба
  • Врски
  • Здравје

Откако ќе заврши тестот, едноставен график ќе го прикаже влијанието на коцкањето врз овие аспекти. Ова ќе му помогне на лицето да стане свесно за последиците од нивното коцкање.

Самоисклучување

Самоисклучувањето е начин за луѓето кои сакаат да престанат со коцкањето на одреден период. Играчите треба да контактираат со поддршката за корисници и тие ќе им помогнат да ја донесат вистинската одлука.

Самоисклучувањето е карактеристика која е многу корисна за играчите кои решиле да престанат со коцкањето некое време. Откако играчите ќе склучат договор за самоисклучување, тие не можат да ја отворат својата сметка и да играат за вистински пари.

Total score8.1
Добрите
+ Кралот на мобилниот
+ Казино во живо од врвна класа
+ Добитник на награда

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2012
ЈазициЈазици (7)
Англиски
Германски
Дански
Италијански
Португалски
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (7)
High Roller бонусReload бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (5)
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Чешки круни
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (11)
Бразил
Данска
Ирска
Италија
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
Перу
Финска
Чиле
Шведска
ИгриИгри (57)
Live 3 Card Brag
2 Hand Casino Hold'em
All Bets Blackjack
CS:GO
Call of Duty
Casino Stud JP Emulator
Dota 2
First Person BaccaratGolden Wealth Baccarat
League of Legends
Live Baccarat Lounge No CommissionLive Mega Wheel Live Playboy BaccaratLive Progressive BaccaratLive Super SixLive Texas Holdem BonusLive XL Roulette
MMA
Pai Gow
Rainbow Six Siege
Soho BlackjackSoiree Blackjack
StarCraft 2
UFC
Valorant
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Галски фудбал
Голф
Еспорт
Зимски спортови
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Политика
Рулет
Слотови
Снукер
Спорт
Сурфање
Телевизија
Тенис
Тротинг
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (8)
AAMS Italy
CAIXA Brazil
Danish Gambling AuthorityMalta Gaming Authority
Peruvian La Dirección General de Juegos de Casino y Máquinas Tragamonedas
Swedish Gambling Authority
The Alcohol and Gaming Commission of Ontario
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (30)
2 By 2 Gaming
Bally
Betsoft
BlaBlaBla Studios
Blueprint Gaming
Cryptologic (WagerLogic)
Elk Studios
Evolution Gaming
Fuga Gaming
Genesis Gaming
IGT (WagerWorks)
Lightning Box
MicrogamingNetEnt
NextGen Gaming
Nyx Interactive
Odobo
Play'n GOPlaytechPragmatic PlayQuickfire
Quickspin
Rabcat
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
SG GamingThunderkick
WMS (Williams Interactive)
Yggdrasil Gaming
iSoftBet