Live Sic Bo RNG Jeju Entwinetech

Sic Bo е стара казино игра со корени од Азија. И додека некои луѓе можеби гледаат со презир на оваа класика на казино, азискиот пазар на казино речиси љубоморно ја одржува жива културата Сик Бо. Освен тоа, способноста на играта повторно да се измисли направи многу за да се осигура дека е достапна во некои од најдобрите казина во живо на интернет. Live Sic Bo RGN Jeju е една од формите во која старата игра повторно се измисли, носејќи им нови функции на ентузијастите на казино, додека ги задржува основите на Sic Bo непроменети. Како и секоја друга игра со коцки, од играчите се бара да се обложуваат на комбинација од броеви.

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Што е Sic Bo RNG Jeju Live од EntwineTech?

Sic Bo RNG Jeju е една од казино игрите развиени од EntwineTech, еден од азиските провајдери на софтвер за казино во живо со седиште на Филипините. Но, што го прави овој конкретен производ различен од другите игри на маса во живо во казино? Наместо да биде хостиран од дилер во живо на човечки казино, тоа е дигитален крупие кој ја врши работата. Да, тие што играат казино игри во живо имаат тенденција да претпочитаат дилер со луѓе, но дигиталниот крупие покажува колку креативниот е провајдерот со својот производ. Покрај тоа, EntwineTech се обиде да ги пренесе шармите на самата игра наместо да го копира реализмот од тули и малтер.

Во живо Sic Bo RNG Jeju се емитува од главното студио на провајдерот на Филипините. Играта е достапна на EntwineTech казина во живо за играње на англиски и може да се пристапи на уреди со Android и iOS. Играчите со уреди со Windows исто така можат беспрекорно да уживаат во играта.

Како да се игра во живо Sic Bo RNG Jeju

Како што беше кажано претходно, не е важно кој Sic Bo игра во живо се игра првата варијанта, основите на играта се исти - се работи за обложување на комбинација од броеви и фрлање коцки. Live Sic Bo RNG Jeju не се разликува. Овој производ на EntwineTech може да се игра на повеќе маси, три, поточно. Оттука, играчите имаат шанса да изберат на која маса сакаат да играат.

Домаќини на масите се три различни крупиери: Габриел, Јавор и Алис. Ова се истите ликови кои се наоѓаат на масите за рулет RNG во живо на EntwineTech. Оттука, оние кои играле рулет во живо RNG од EntwineTech веќе имаат поим за тоа како изгледаат работите; нема да се мачат. Од фиоката за чипови и статистичките функции до табелата за обложување и многу други дигитално прикажани аспекти, интерфејсот е речиси ист. Единствената забележлива разлика е во тоа што Sic Bo RNG Jeju доаѓа со дигитални коцки и крупи.

Играње

Играта е една од наједноставните. Започнува со ставање облози. Има одбројување, кое е означено на екранот на играчот за да се осигура дека ги ставаат своите облози на време. За да поставите облог, играчот поместува чип од фиоката за чипови до неговата посакувана позиција. Играчот може да ја користи и статистиката од претходните 20 рунди и да собере до 7 различни деноминации на чипови.

Откако ќе се стават облозите и ќе истече времето за обложување, дигиталниот крупие ќе ги спушти коцките, а резултатите ќе се прикажат за секунди. Коцките ќе се зумираат кога превртувањето ќе престане. Сите добивки ќе бидат исплатени пред да започне следната рунда за обложување.

Важни работи што треба да ги забележите кога играте во живо Sic Bo RNG Jeju

Додека најважните аспекти на играта се дигитални (крупие, коцки и шејкер), резултатите од играта се сосема случајни. Значи, само затоа што недостасува дилер со луѓе не значи дека е загрозена правичноста на играта. Освен тоа, софтверот на EntwineTech е тестиран RNG софтвер. Исто така, производот е брза игра. Така, играчите немаат многу време за губење кога ќе започне одбројувањето. Сепак, тие имаат доволно време да ги стават, па дури и да ги променат своите облози.

На играчите им е дозволено да земат до седум деноминации на чипови и можат да ја проверат статистиката од претходните рунди за да стават добри облози. Од 2022 година, опсегот на облози е од 1 до 5000 долари. Значи, ниту еден буџет за обложување не е премал или голем за играта.

Исплати во живо Sic Bo RNG Jeju

На исплатите на која било онлајн казино игра со дилер во живо се одредуваат според видот на ставениот облог. Истиот случај е и кога станува збор за Sic Bo RNG Jeju. Најчестите облози во оваа игра вклучуваат парни/непарни, големи/мали, специфичен вкупно 4, тројна и која било тројка. Овие облози имаат различни коефициенти и различно се исплаќаат. Еве дел од исплатите:

  • Пар/непар-1:1
  • Големи/Мали - 1:1
  • Тројно- 150:1
  • Било која тројка: 24:1
  • Специфичен Вкупно 4 или 17- 50:1

RTP

Sic Bo RNG Jeju може да се пофали со 96,4% RTP, што покажува колку често играчите на казино во живо можат да очекуваат да победат. Се разбира, колку е поголем RTP, толку се поголеми шансите за победа.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)