Преглед на игри со дилер во живо Loyal Casino

Loyal CasinoResponsible Gambling
CASINORANK
8.23/10
БонусБонус за добредојде до 300 € + 200 бесплатни вртења
Одлични бонуси и FS
Угледно казино
Тековни промоции
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Одлични бонуси и FS
Угледно казино
Тековни промоции
Loyal Casino is not available in your country. Please try:
Fiona Gallagher
ReviewerFiona GallagherReviewer
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker
Bonuses

Bonuses

Лојалното казино има атрактивен пакет за добредојде за нови играчи. Сите нови потписници добиваат 200% бонус до 200 и 200 евра бесплатни вртења на првиот депозит. Бонусот за добредојде им помага на играчите да ја започнат својата гејмерска авантура. Додека ги играат нивните омилени наслови. Играчите имаат пристап до бројни бонуси, ексклузивни зделки и гратис во програмата Loyal+.

Депозит бонусДепозит бонус
Games

Games

Уживајте во пријатно искуство со казино во живо во Лојал Казино. Казиното има неисцрпна разновидност на игри, вклучувајќи слотови, блек џек, бакара, рулет, светски рулет и други игри на маса. Игрите на маса вклучуваат Monopoly, Live Football Studio, Deal or No Deal и други; играчите имаат пристап до варијанти на покер, вклучително и Caribbean Stud Poker и Покер со три карти.

+7
+5
Затвори

Software

Провајдерите на софтвер играат суштинска улога во онлајн казината. Тие се целиот мотор зад страницата за игри. Кога размислувате за потенцијалните онлајн казина, на играчите им треба малку време да ги разгледаат провајдерите на софтвер кои работат зад сцената. Лојалното казино обезбедува игри од водечките провајдери на софтвер како NetEnt, Еволуција игри, Play n Go, Microgaming, Quickspin и Pragmatic Play.

Payments

Payments

За да обезбеди удобно искуство со игрите, Loyal Casino нуди сигурни и модерни начини на плаќање и за депозити и за повлекувања. За да се увериме дека играчите можат безбедно и лесно да ги финансираат своите сметки и да ги повлечат своите добивки, постојат добро познати опции како MasterCard, Neteller, PaysafeCard, Credit Cards, Visa , меѓу другите. Ако барате доверлив провајдер со силна репутација за сигурни начини на плаќање, Loyal Casino е вашиот врвен избор.

Deposits

Лојалното казино прифаќа депозити преку е-Паричник, жичен трансфер и банкарски картички. Иако нивните методи за депонирање не се толку различни како некои други онлајн казина, тие се доволни. Казиното прифаќа депозити во неколку валути, што е огромен плус за странските играчи. И покрај недостатокот на поддршка за депозитите на PayPal, странските играчи користат Скрил, Trustly и Neteller.

VisaVisa
+4
+2
Затвори

Withdrawals

Минималното повлекување во казиното Лојал е 20 ЕВРА. Операторот не наплаќа играчи при повлекување. Некои од поддржаните методи за повлекување вклучуваат Skrill, PaysafeCard, Neteller, Интернет банкарство, Банкарски трансфер, Visa Card, eWallet и MasterCard. Брзината на повлекување за е-паричници трае 9-24 часа, додека банкарските картички и банкарските трансфери траат од 4 до 7 дена.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+139
+137
Затвори

Languages

На играчите им е многу полесно и удобно да играат на јазик што најдобро го разбираат. Јазичните бариери може да доведат до проблеми при барањето бонуси, разбирањето на правилата за играње и исполнувањето на барањата за обложување. Лојалното казино го поддржува англискиот јазик, кој е распространет во многу земји. Веб-страницата е достапна на англиски јазик со англиска поддршка за корисници.

АнглискиEN
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Заштитата на играчот е на прво место кај Loyal Casino . За да ги задржи информациите и плаќањата на корисниците безбедни и безбедни, давателот ја користи најмодерната безбедносна технологија. Освен тоа, Loyal Casino се придржува до сите прописи и е лиценциран од добро почитувани власти за да понуди фер и доверливо искуство во игра.

Security

Loyal Casino е одлична опција за играчи кои го ценат безбедното и безбедно искуство со игри. Овој провајдер се фокусира на најсовремените безбедносни мерки и одличните политики за заштита од измами. И за да се осигура дека информациите и плаќањата на корисниците се обработуваат правилно, давателот ги користи најновите безбедносни мерки.

Responsible Gaming

Давателот промовира безбедно коцкање и нуди ресурси и алатки за да им помогне на корисниците да ја задржат контролата врз нивното однесување на игрите. Ова вклучува избори за самоисклучување, ограничување на депозитите и паузирање додека играте.

About

About

Сопственост и управувано од Corona Ltd, Лојал Казино поседува лиценца за коцкање од Органот за игри на среќа на Малта и Комисијата за контрола на коцкањето во Алдерни. Од своето основање во 2004 година, казиното стана меѓу најдобрите онлајн казина во светот. Има широк спектар на казино игри како слотови, Блек Џек, Бакара, Рулет и други игри на маса.

Loyal Casino

Кратки факти

Година на основање: 2004

Account

Регистрирањето за сметка со Loyal Casino отвора свет на можности за игри. Можете да пристапите до сите функции на давателот, како што се избор на игри Казино Во Живо , безбедни начини на плаќање и некои од најдобрите бонуси - само со креирање сметка. Регистрирајте се за да дознаете повеќе за тоа што има да понуди Loyal Casino и направете го првиот чекор кон возбудливо искуство Казино Во Живо !

Support

Лојалното казино има посветен тим за поддршка на клиентите за да им помогне на играчите со секое прашање што може да го имаат. Телефонската поддршка е достапна од 11:00 часот до полноќ, додека разговорот во живо е достапен 24/7; тоа е идеално за играчи кои бараат брзи одговори. Играчите можат да контактираат со поддршката на клиентите преку е-пошта: support@loyalcasino.com. Гејмерите можат да пристапат и до делот Често поставувани прашања.

Tips & Tricks

Има неколку интересни совети и трикови што може да се користат со Loyal Casino за да ви помогнат кога играте игри со дилери во живо: * Искористете ги предностите од бонусите: не пропуштајте ги бонусите во казиното што им се нудат на новите и постоечките играчи . Ова ќе ви помогне да проверите повеќе игри како резултат. Loyal Casino често дава промоции и бонуси, затоа погрижете се често да ја посетувате неговата веб-локација за најновите зделки. * Истражувајте игри во живо: игрите во живо се возбудлив и извонреден начин да уживате во омилените казино игри на интернет. Loyal Casino обезбедува избор на традиционални игри, како и поневообичаени. За да ги подобрите вашите шанси за победа, одвојте време за да ги разберете правилата и стратегиите на секоја игра. * Користете интерфејс погоден за мобилни телефони: со мобилна компатибилност и кориснички интерфејс, можете да уживате во услугите на Loyal Casino во движење, без да бидете ограничени на вашиот компјутер или лаптоп. Пристапете до платформата од која било локација користејќи го вашиот мобилен уред.

Promotions & Offers

Постојат бројни интересни промоции достапни на Loyal Casino . Со различни бонуси и промоции, ова казино во живо им нуди на играчите постојано возбудливо искуство. Важно е да се напомене дека зделките Loyal Casino се прикачени на одредбите и условите. Пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги научите условите за бонусот бидејќи тие може да имаат специфични барања за обложување што мора да се исполнат пред да можете да повлечете бонус.

Live Casino

Live Casino

Со казино во живо нудејќи, играчите добиваат шанса да бидат во срцето на акцијата што се случува во живо од гламурозните казино локации ширум светот. Членовите можат да уживаат во игрите во казино во живо од нивните десктоп компјутери и мобилните платформи за игри како таблети и паметни телефони. Страствените гејмери имаат слобода да ги играат своите омилени игри во движење.

About the author
Fiona Gallagher
Fiona Gallagher
About

Со ирски шарм и вештина за критичка анализа, Фиона Галагер стана доверлив глас на LiveCasinoRank за непристрасни критики. Цртајќи ги играчите со нејзините искрени повратни информации и волшебното раскажување приказни, Фиона е светилникот што ги води гејмерите во огромното море на избори за казино во живо.

Send email
More posts by Fiona Gallagher