Преглед на игри со дилер во живо Luckster

LucksterResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус $200 + 100 бесплатни вртења
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Luckster is not available in your country. Please try:
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Bonuses

Bonuses

Бонусите на Казино Во Живо се широко користени од играчите за да го подобрат своето искуство со игри и да ги зголемат нивните шанси за победа. Различни бонуси се достапни на Luckster за играчите да бидат заинтересирани и да се забавуваат. Коцкарите можат да ги искористат предностите од различни бонуси и промоции за да го подобрат своето искуство со игри. Овие бонуси можат да бидат достапни во многу различни форми и да им дозволат на играчите да уживаат во нивните омилени игри.

Бонус за враќање на готовинаБонус за враќање на готовина
+4
+2
Затвори
Games

Games

Секој нов играч што ќе се пријави во казиното Лакстер има право на пристоен бонус за добредојде. Сè што треба да направите е да направите минимален депозит од 10 долари за да го активирате. Сепак, игрите во казино во живо не придонесуваат за барањата за обложување на бонусот за добредојде. Бонусот ги фаворизира само ентузијастите на онлајн слотовите.

Сепак, играчите на казино во живо можат да најдат други ексклузивни бонуси и промоции ако редовно се обложуваат и останат лојални на казиното Лакстер. Играчите се поканети на програмата за лојалност од 7 нивоа. Играчите се искачуваат додека продолжуваат да играат различни игри со дилери во живо.

Лакстер казино игри во живо

Уживајте во возбудливо искуство во казиното Luckster Live, каде што можете да играте возбудливи и интерактивни игри и нивните возбудливи варијации. Дилерите во живо се хостирани од дилери од реален живот, исто како и во копнените казина, само што овојпат тие комуницираат со играчите виртуелно. Казино игрите во живо не се достапни во демо-режим, но тие се статистика за претходните резултати.

Блек Џек во живо

Блек џек игрите се најпопуларни игри на маса на копно и онлајн казина. Тоа е многу извонредна игра која бара стратегија и вештина. Казиното Luckster Live Ве поканува да ја пробате вашата среќа на трпезата на дилерите додека комуницирате со други играчи. Некои од најдобрите варијации на Блек Џек на Лукстер вклучуваат:

 • Блек Џек Сребрена серија
 • Блек Џек ВИП серија
 • Бесплатен залог Блек Џек
 • Моќ Блек Џек
 • Стрип Блек Џек

Рулет во живо

Рулетот е лесно најдобрата игра на среќа во однос на коцкањето со вистински пари. Вашите шанси за победа ги одредува среќата, а не стратегијата или вештината. Тој нуди флексибилни опции за обложување со некои странични облози за високи ролери. Некои од варијациите на рулет во живо вклучуваат:

 • Автоматски рулет ВИП
 • Брзински рулет
 • Француски рулет
 • Рулет Прво лице
 • Инстант рулет

Бакара во живо

Baccarat игрите се едноставни игри со карти кои се играат со 2 раце; банкар и играч. Исходот се заснова на три можности; Банкар, играч или вратоврска. Варијациите на Baccarat главно зависат од границата на удирање; тие се сметаат за игри со High Rollers. Некои од варијациите достапни на Luckster вклучуваат:

 • MultiBet Baccarat
 • Стискање на бакара
 • Крикет Бакара во живо
 • Baccarat Нема комисија
 • Брзина Бакара

Покер во живо

Покерот е убедливо најпопуларната игра на маса и нуди безброј варијации со различни правила. Повеќето искусни играчи сметаат дека покерот во живо е попрофитабилен од онлајн покерот, бидејќи тие можат да користат стратегија и да добијат огромни победи. Некои варијации на покер за играње во казиното Лакстер вклучуваат:

 • Казино ХолдЕм
 • Покер со три карти
 • Крајниот тексашки холдем
 • Карибите Студ покер
 • Тексас холдем бонус покер

Software

Иако оваа страница за коцкање е сè уште релативно нова во казино индустријата, таа направи прекрасна работа со варијации на онлајн игри во живо во делот за казино во живо. Во бројни казино студија, казино игрите во живо се претставени од млади и привлечни крупиери. Повеќето игри вклучуваат опција за разговор што ви овозможува да разговарате со дилерите или другите играчи.

Сите игри се пренесуваат во HD и во реално време. Некои табели се достапни на повеќе јазици, што им овозможува на играчите да се префрлат на поудобен јазик додека сè уште го имаат истото искуство. Некои од популарните студија за игри во казиното Лукстер вклучуваат:

 • Еволуција во живо
 • Прагматично играјте во живо
 • Езуги
 • Автентични игри
 • Microgaming
Payments

Payments

Казиното Luckster нуди бројни начини на плаќање. Тие вклучуваат плаќања со картички и е-паричници. Играчите можат да направат минимум депозит од 10 долари што веднаш се одразува на нивните салда. Времето на обработка на повлекување е различно од еден до друг банкарски метод. Онлајн казина препорачуваат играчите да го користат истиот метод за депозити и повлекувања. Популарни начини на плаќање се:

 • Виза
 • Нетлер
 • MasterCard
 • AstroPay
 • Скрил

Deposits

Luckster знае дека на играчите кои сакаат да имаат непречено и непроблематична играње искуство им требаат практични и доверливи методи за депонирање. Затоа Luckster нуди добро познати и сигурни опции за депозит што се прифатени во повеќето окрузи. На играчите им се достапни повеќе избори, вклучително и MasterCard, Visa, Credit Cards, Neteller, Bank Transfer , меѓу другите. Без разлика дали сте постоечки играч кој се враќа да игра или нов што се придружува за прв пат, можете да зависите од Luckster за брзо и безбедно ракување со вашите депозити.

Withdrawals

Luckster им обезбедува на играчите сигурни и сигурни опции за повлекување за да можат брзо и безбедно да стигнат до нивните добивки. Вашата локација може да има влијание врз различните методи за повлекување. Повеќето повлекувања се вршат во рок од неколку работни дена. Само погрижете се да ги проверите одредбите и условите, бидејќи некои методи за повлекување може да подлежат на такси.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+145
+143
Затвори

Валути

Американски долариUSD
+5
+3
Затвори

Languages

Казиното Лукстер се грижи за играчи од бројни националности, па тие се обидуваат да ја направат платформата подостапна. Ако не сте мајчин англиски јазик, можете да пристапите до платформата на четири други јазици. Сите поддржани јазици се достапни на иконата за знаме во горниот десен агол. Други јазици вклучуваат:

 • фински
 • француски
 • норвешки
+1
+-1
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Заштитата на играчот е на прво место кај Luckster . За да ги задржи информациите и плаќањата на корисниците безбедни и безбедни, давателот ја користи најмодерната безбедносна технологија. Освен тоа, Luckster се придржува до сите прописи и е лиценциран од добро почитувани власти за да понуди фер и доверливо искуство во игра.

Security

Luckster е одлична опција за играчи кои го ценат безбедното и безбедно искуство со игри. Овој провајдер се фокусира на најсовремените безбедносни мерки и одличните политики за заштита од измами. И за да се осигура дека информациите и плаќањата на корисниците се обработуваат правилно, давателот ги користи најновите безбедносни мерки.

Responsible Gaming

Давателот промовира безбедно коцкање и нуди ресурси и алатки за да им помогне на корисниците да ја задржат контролата врз нивното однесување на игрите. Ова вклучува избори за самоисклучување, ограничување на депозитите и паузирање додека играте.

About

About

The Luckster Casino е онлајн казино со ирска тема, лансирана во 2021 година. Инспириран е од ирскиот фолклор на Leprechaun и е во сопственост на Marketplay Limited. Игрите во ова казино се напојувани од AG Communications Limited и подружница на Aspire Global International Limited, компании за игри лиценцирани во ОК и Малта, соодветно. Казиното Luckster е многу популарно меѓу европските играчи. Казиното Luckster е релативно нова страница за коцкање лансирана во 2021 година. Иако оваа страница за игри е релативно свежа во индустријата, таа брзо се зголемува во популарноста низ европските и западните земји. Веб-страницата е многу тематизирана со ирски концепт, така што коцкарите можат да се чувствуваат среќни секогаш кога играат на страницата. Инспириран е од Leprechaun, а играчите имаат шанса да им се исполнат желбите за огромни казино игри и пристојни бонуси.

Казиното Luckster има над илјада наслови за игри од неколку развивачи на софтвер, така што секогаш сте разгалени за избор. Во нашиот преглед, ќе се фокусираме на делот за казино во живо на казиното Luckster. Останете со нас.

Зошто да играте казино во живо во казиното Лакстер?

Иако казиното Luckster е ново во коцкањето, играчите можат да најдат одлична колекција на игри со дилери во живо. Лобито за казино во живо ви дава здраво искуство на копнено казино по ваша погодност. Делот за казино во живо е поделен на блек џек во живо, рулет во живо, покер во живо, емисии за игри во живо и Baccarat и Sic Bo во живо. Можете да играте во реално време и да комуницирате со дилерот и другите играчи.

Иако игрите со дилерите во живо не придонесуваат за барањата за обложување на бонусот за добредојде, високите ролки и лојалните играчи може да бидат поканети да се приклучат на профитабилната програма за лојалност. Тој нуди бројни ВИП карактеристики и ексклузивни награди. Казиното Luckster е легитимно онлајн казино со лиценца MGA и UKGC.

Кратки факти

Година на основање: 2022

Account

Регистрирањето за сметка со Luckster отвора свет на можности за игри. Можете да пристапите до сите функции на давателот, како што се избор на игри Казино Во Живо , безбедни начини на плаќање и некои од најдобрите бонуси - само со креирање сметка. Регистрирајте се за да дознаете повеќе за тоа што има да понуди Luckster и направете го првиот чекор кон возбудливо искуство Казино Во Живо !

Support

Тимот за поддршка на Luckster Casino силно верува во мотото CARE (Клиентите навистина се сè). Сигурниот тим за поддршка на корисниците е достапен 7 дена во неделата преку функцијата за разговор во живо од 8:00 до полноќ. Ако играчите не се задоволни со агентите за разговор во живо, тие можат да е-пошта до тимот за поддршка преку support@luckster.com за проширен одговор. Услугите за поддршка се достапни на повеќе јазици и се поддржани од сеопфатен дел ЧПП.

Зошто вреди да се игра Лакстер казино дилери во живо?

Luckster Casino е релативно ново онлајн казино кое започна во 2021 година. Инспирирано е од ирскиот фолклор заснован на Leprechaun. Играчите кои бараат да им се исполни желбата може да го истражат неверојатниот дел за казино во живо кој нуди различни варијации во живо на Блек Џек, Бакара, Рулет, Покер, Сик Бо и Серии за игри.

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

Има неколку интересни совети и трикови што може да се користат со Luckster за да ви помогнат кога играте игри со дилери во живо: * Искористете ги предностите од бонусите: не пропуштајте ги бонусите во казиното што им се нудат на новите и постоечките играчи . Ова ќе ви помогне да проверите повеќе игри како резултат. Luckster често дава промоции и бонуси, затоа погрижете се често да ја посетувате неговата веб-локација за најновите зделки. * Истражувајте игри во живо: игрите во живо се возбудлив и извонреден начин да уживате во омилените казино игри на интернет. Luckster обезбедува избор на традиционални игри, како и поневообичаени. За да ги подобрите вашите шанси за победа, одвојте време за да ги разберете правилата и стратегиите на секоја игра. * Користете интерфејс погоден за мобилни телефони: со мобилна компатибилност и кориснички интерфејс, можете да уживате во услугите на Luckster во движење, без да бидете ограничени на вашиот компјутер или лаптоп. Пристапете до платформата од која било локација користејќи го вашиот мобилен уред.

Promotions & Offers

Постојат бројни интересни промоции достапни на Luckster . Со различни бонуси и промоции, ова казино во живо им нуди на играчите постојано возбудливо искуство. Важно е да се напомене дека зделките Luckster се прикачени на одредбите и условите. Пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги научите условите за бонусот бидејќи тие може да имаат специфични барања за обложување што мора да се исполнат пред да можете да повлечете бонус.

Валути

Валути

Казиното Лукстер привлекува играчи од Европа и западните земји кои користат различни валути кога вршат трансакции. Казиното Luckster Live поддржува 7 фиат валути. Оваа акција ја сместува постојано растечката популација на играчи кои го посетуваат ова казино. Тие вклучуваат:

 • американски долари
 • ГБП
 • евра
 • NOK
 • CAD
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)