Lucky Nugget Live Casino Преглед

Age Limit
Lucky Nugget
Lucky Nugget is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNeteller
Trusted by
Malta Gaming Authority

About

Онлајн казиното Lucky Nugget е основано во 1998 година. Оттогаш, на играчите им обезбедува фантастични опции за игри и, се разбира, шанса да освојат вистински пари. Lucky Nugget е лиценциран од Органот за игри и сертифициран од eCOGRA. Така, обложувачите кои играат овде се уверени во фер средина за игри.

Games

На играчите во Lucky Nugget им се служат 500+ игри, што во суштина значи дека нема ограничувања за количината на забава во казиното. Фановите на слотови се снабдени со огромна колекција на слотови игри, вклучувајќи прогресивни џекпот. Некои игри во казино Lucky Nugget, како што се љубителите на игри на маса, исто така се служат со игри како што се варијанти на Baccarat, Craps, Keno и рулет.

Ако сте љубител на игрите во живо на Lucky Nugget, веруваме дека би сакале и казино Mummys Gold. Прочитајте го нашиот преглед на Mummys Gold овде.

Withdrawals

Едноставно е да се бара добивка на Лаки Нагет. Сепак, времето на повлекување зависи од избраниот метод на повлекување. Некои од опциите за повлекување понудени во Lucky Nugget вклучуваат eChek, InstaDebit, MasterCard, Skrill и Neteller. Списокот со опции за повлекување е доста обемен, само што некои опции не се поставени за сите региони или земји.

Languages

Lucky Nugget е отворен за играчи од многу земји. За да ги задржи играчите ангажирани, веб-страницата на оваа Lucky Nugget е достапна на многу јазици, кои се англиски, француски, германски, шведски, грчки, шпански, холандски, руски, норвешки, фински, јапонски, италијански, португалски и дански. Според сите стандарди, овие јазични опции се повеќе од доволни.

Promotions & Offers

Лаки Нагет Казиното е прилично дарежлив во своите понуди. Сите играчи овде можат да пристапат до различни стимулации за играње. Постојат низа дневни, месечни и неделни бонуси. Како ова да не е доволно, играчите имаат шанса да се приклучат на нивната програма за награди за лојалност, која нуди откупливи поени врз основа на нечии нивоа на активност во казиното.

Live Casino

За да се осигура дека играчите се чувствуваат самоуверено и удобно во казиното, Лаки Нагет има тим од професионален повеќејазичен персонал за поддршка на клиентите. Играчите можат да контактираат со тимот за поддршка користејќи ја функцијата за разговор во живо, бесплатните телефонски броеви и е-поштата. Тимот за поддршка е многу достапен и е достапен 24 часа на ден, седум дена во неделата.

Software

Lucky Nugget соработува со Microgaming, водечки развивач на софтвер за игри. Ова значи дека играчите се уверени во неверојатни опции за игри. Друга придобивка од работењето со Microgaming е разновидноста на игри, повеќе од 400, кои се сите со висок квалитет. Софтверот е достапен како верзија за преземање или инстант репродукција.

Support

Lucky Nugget им нуди на обложувачите фантастична можност да уживаат во огромна библиотека со казино игри. Двајцата корисници на iOS Андроид се опслужуваат со мобилна апликација за преземање. Играчите кои не се задоволни со опциите за преземање не се исклучени од играта. Платформата за инстант игра го прави казиното да може да се игра со прелистувачи на компјутери и паметни телефони.

Deposits

Кога станува збор за плаќање, играчите на Лаки Нагет можат да користат различни опции. Некои прифатени опции за депозит понудени овде вклучуваат припејд картички, кредитни картички, банкарски трансфери и е-паричници меѓу другото. Технологијата за шифрирање на податоци SSL ги обезбедува сите опции за депозит, што подразбира дека и вашите лични или банкарски податоци се чуваат безбедни додека правите депозити.

Total score7.6
Добрите
+ Широк избор на Microgaming
+ Сертифициран за eCogra
+ Пријателски за мобилни телефони

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1998
ЈазициЈазици (12)
Јапонски
Англиски
Германски
Грчки
Исландски
Италијански
Норвешки
Португалски
Фински
Француски
Хрватски
Шпански
БонусиБонуси (4)
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (10)
Јужноафрикански ранд
Австралиски долари
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Руски рубли
Швајцарски франци
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (4)
Ирска
Канада
Нов Зеланд
Чиле
ИгриИгри (8)
Бакара
Бинго
Блек Џек
Видео Покер
ПокерРулетСик Бо
Слотови
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (14)
СофтверСофтвер (3)