Преглед на игри со дилер во живо LuckyLouis

LuckyLouisResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус 100 Супер вртења
Поддржано
Потврдено
Безбедно
LuckyLouis is not available in your country. Please try:
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Bonuses

Bonuses

Казиното Лаки Луис е секогаш подготвено да го сподели своето богатство со коцкарите, а тие го прават тоа обезбедувајќи им дневни бонуси и награди. Пријатниот бонус е садот со среќа. Тие ќе се квалификуваат за бонусот дури и ако депонираат само мал износ - но колку повеќе пари депонираат, толку е поголем џекпотот.

 • Бонус за добредојде: 100% до 100 евра со 60x обложување
 • ВИП програми во зависност од нивоата на играта
Бонус за бесплатни вртењаБонус за бесплатни вртења
Games

Games

Авантурата низ виножитото сè уште не е завршена. Lucky Louis Casino е големо казино лоби во живо каде што може да се игра со вистински крупиери, од кои некои го зборуваат својот мајчин јазик! Седнете на омилената маса, исто како во физичко казино и искористете ја шансата.

Алтернативно, зошто да не пробате нешто ново игра или две на извонреден рулет? Dream Catcher им дозволува да ги бркаат своите фантазии, додека Infinite Blackjack им дозволува да одат за 21. Никогаш нема да им биде досадно со толку многу за избор.

Блек Џек во живо

Блек Џек Азур Ц, Блек Џек Сребрена и Блек Џек Партија се меѓу повеќе од 30 игри на Блек Џек листата. Најниската граница за обложување е 5 фунти, додека највисоката граница за обложување е 5000 фунти.

Бакара во живо

За британските потрошувачи, има шест опции Baccarat, вклучувајќи традиционални и добро познати наслови како Baccarat Squeeze, Baccarat A и Baccarat Live.

Откриено е дека најнискиот облог започнува од 0,2 фунти и може да достигне до 10.000 фунти по внимателно проучување на механизмот за обложување.

Рулет во живо

Рулет VIP, Azure, Русија и повеќе од 20 дополнителни игри се достапни за играње онлајн. Коцкарите може да ги тестираат своите способности и стратегија со влогови од 0,1 фунти или дури 5000 фунти.

+3
+1
Затвори

Software

Успехот на опсегот на игри на секое казино зависи од поддржан софтвер да ги обезбедиме овие фасцинантни и возбудливи казино игри во живо. Трите најголеми даватели на игри во живо во индустријата обезбедуваат казино игри во живо во казиното во живо на LuckyLouis, кои се:

 • Еволуција игри
 • NetEnt
 • Прагматична игра

Ако сакате, некој може да игра рулет во живо, блек џек во живо и бакара во живо!

Payments

Payments

За да обезбеди удобно искуство со игрите, LuckyLouis нуди сигурни и модерни начини на плаќање и за депозити и за повлекувања. За да се увериме дека играчите можат безбедно и лесно да ги финансираат своите сметки и да ги повлечат своите добивки, постојат добро познати опции како MuchBetter, PayPal, Visa, MasterCard, Neteller , меѓу другите. Ако барате доверлив провајдер со силна репутација за сигурни начини на плаќање, LuckyLouis е вашиот врвен избор.

Deposits

За играчите на казино, начини на депонирање и повлекување се исто така значајни. За да дознаете повеќе за неколкуте начини на плаќање во казиното LuckyLouis, прво треба да се најавите. Прегледот на плаќањето ги вклучува сите релевантни податоци, како што се потребниот минимален депозит и сите трошоци што може да се однесуваат на избраниот начин на плаќање. Депозитите и повлекувањата може да се направат со користење на следниве методи:

 • Виза
 • MasterCard
 • Нетлер
 • Скрил
 • Биткоин и многу други

Withdrawals

LuckyLouis им обезбедува на играчите сигурни и сигурни опции за повлекување за да можат брзо и безбедно да стигнат до нивните добивки. Вашата локација може да има влијание врз различните методи за повлекување. Повеќето повлекувања се вршат во рок од неколку работни дена. Само погрижете се да ги проверите одредбите и условите, бидејќи некои методи за повлекување може да подлежат на такси.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+177
+175
Затвори

Валути

ЕвраEUR
+3
+1
Затвори

Languages

Казиното Лаки Луис е достапно на четири јазици и нуди разговор во живо, е-пошта и телефонска услуга. Со став насочен кон клиентите, казиното ќе стори сé што е можно за да им помогне на играчите да ја фатат таа среќна пауза. Поддржаните јазици се:

 • Англиски
 • фински
 • германски
 • норвешки/дански
+2
+0
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Заштитата на играчот е на прво место кај LuckyLouis . За да ги задржи информациите и плаќањата на корисниците безбедни и безбедни, давателот ја користи најмодерната безбедносна технологија. Освен тоа, LuckyLouis се придржува до сите прописи и е лиценциран од добро почитувани власти за да понуди фер и доверливо искуство во игра.

Security

LuckyLouis е одлична опција за играчи кои го ценат безбедното и безбедно искуство со игри. Овој провајдер се фокусира на најсовремените безбедносни мерки и одличните политики за заштита од измами. И за да се осигура дека информациите и плаќањата на корисниците се обработуваат правилно, давателот ги користи најновите безбедносни мерки.

Responsible Gaming

Давателот промовира безбедно коцкање и нуди ресурси и алатки за да им помогне на корисниците да ја задржат контролата врз нивното однесување на игрите. Ова вклучува избори за самоисклучување, ограничување на депозитите и паузирање додека играте.

About

About

Казиното LuckyLouis првпат ги отвори своите врати во февруари 2018 година и оттогаш има огромен раст. Веднаш по влегувањето на веб-страницата, јасно е дека ова https://livecasinorank.com/ брендот става голем акцент на квалитетот.

LuckyLouis е навистина меѓународно казино, кое нуди игри и услуги на различни јазици. Нивните бонуси се разумни, а нивната услуга за клиенти е одлична.

Процесот на трансекција на казиното на Лаки Луис се покажа како безбеден и безбеден со брзата брзина на трансекција, како и големиот бонус за добредојде за новите играчи. Секогаш кога беше потребна помош, тимот за поддршка на корисниците беше тука да помогне.

Зошто Плат во казино во живо

Со својата шарена палета на бои и хумористичната маскота со сребрена коса, казиното LuckyLouis има чисто и модерно корисничко искуство додека сè уште го одржува основното чувство за забава. И Управата за игри на среќа на Малта и Комисијата за коцкање на ОК, две од најпочитуваните регулаторни тела во индустријата, ги надгледуваат активностите на страницата. Во лаички термини, ова едноставно значи дека со LuckyLouis, играчите се во добри раце!

Тие исто така ќе забележат дека казиното во живо е во свој дел, достапно само по регистрацијата. Доколку ги имаа полни информациите и се подготвени да почнат да играат на оваа платформа,

Кога станува збор за анализа на онлајн казино, безбедноста и сериозноста се два клучни фактори кои треба да се земат предвид. Се верува дека казиното во живо на LuckyLouis е сериозно и доверливо казино од различни причини.

Секој што се приклучува на ова казино во живо може да очекува безбедна и сигурна средина. Skill on Net не само што е лиценциран во голем број јурисдикции, туку е и добро познат бренд во секторот.

Таа користи висококвалитетни безбедносни процедури во сите свои казина низ светот, осигурувајќи дека личните информации се чуваат безбедни и безбедни. Не само тоа, туку промовира одговорно играње на целата нејзина веб-страница.

Кратки факти

Година на основање: 2018

Account

Регистрирањето за сметка со LuckyLouis отвора свет на можности за игри. Можете да пристапите до сите функции на давателот, како што се избор на игри Казино Во Живо , безбедни начини на плаќање и некои од најдобрите бонуси - само со креирање сметка. Регистрирајте се за да дознаете повеќе за тоа што има да понуди LuckyLouis и направете го првиот чекор кон возбудливо искуство Казино Во Живо !

Support

Казиното LuckyLouis Услуги на клиентите е одличен. Сепак, сè уште недостасува нешто за ова навистина да биде на врвот. На пример, ако коцкарите не се регистрираат, нема разговор во живо со кој тие можат брзо и едноставно да разјаснат прашања или грижи. Како информации за контакт се дадени само адреса на е-пошта и телефонски број.

Може да се стигне до казиното LuckyLouis на следната адреса за е-пошта и телефонски број:

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

Има неколку интересни совети и трикови што може да се користат со LuckyLouis за да ви помогнат кога играте игри со дилери во живо: * Искористете ги предностите од бонусите: не пропуштајте ги бонусите во казиното што им се нудат на новите и постоечките играчи . Ова ќе ви помогне да проверите повеќе игри како резултат. LuckyLouis често дава промоции и бонуси, затоа погрижете се често да ја посетувате неговата веб-локација за најновите зделки. * Истражувајте игри во живо: игрите во живо се возбудлив и извонреден начин да уживате во омилените казино игри на интернет. LuckyLouis обезбедува избор на традиционални игри, како и поневообичаени. За да ги подобрите вашите шанси за победа, одвојте време за да ги разберете правилата и стратегиите на секоја игра. * Користете интерфејс погоден за мобилни телефони: со мобилна компатибилност и кориснички интерфејс, можете да уживате во услугите на LuckyLouis во движење, без да бидете ограничени на вашиот компјутер или лаптоп. Пристапете до платформата од која било локација користејќи го вашиот мобилен уред.

Promotions & Offers

Постојат бројни интересни промоции достапни на LuckyLouis . Со различни бонуси и промоции, ова казино во живо им нуди на играчите постојано возбудливо искуство. Важно е да се напомене дека зделките LuckyLouis се прикачени на одредбите и условите. Пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги научите условите за бонусот бидејќи тие може да имаат специфични барања за обложување што мора да се исполнат пред да можете да повлечете бонус.

Валути

Валути

Достапен е широк опсег на опции за валута за депонирање и повлекување средства во кое било казино во живо, игра улога во одлучувањето за успехот на казиното во живо. Повеќе достапни опции за валута, повеќе коцкари ќе стигнат до веб-страницата за лесно играње. LuckyLouis нема среќа во ова прашање и обезбедува ограничени опции кои се:

 • евра
 • Шведската круна
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)