Mansion Live Casino Преглед

Age Limit
Mansion
Mansion is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission

Mansion

Казиното Mansion, кое е создадено во 2004 година, е едно од најискусните онлајн казина во живо.

Безбедноста никогаш не треба да се зема здраво за готово. Едно е сигурно: ако играчите ги изберат табелите во живо на Mansion, тие ќе изберат оператор кој ги поседува основните лиценци и сертификати. Тоа значи дека тие можат да се концентрираат на забава наместо да се грижат дали парите на играчот се безбедни.

Mansion Casino е достапно преку мобилни уреди, со ексклузивни промоции достапни специјално за клиентите на iPhone, Android и таблети. Playtech го обезбедува софтверот за игри.

Зошто да играте во казино во живо

Mansion Casino е реномиран оператор, а веб-страницата е шифрирана со помош на Thawte. Играчите мора да имаат најмалку 18 години за да се приклучат, а проверката на сметката е прилично тешка. Личните информации се чуваат по шифрирањето со 128-битна SSL технологија и не се споделуваат со други страни. Лиценците од истакнатите земји Гибралтар и Обединетото Кралство гарантираат дека казиното е во согласност со тековното законодавство за онлајн коцкање.

Други предности вклучуваат приватни игри, табли на водачи, комуникација со другите играчи и дилерот и повеќе информации во играта додека играат гејмерите. Тие не се само забавни; тие се исто така најблиску до играње вистински казино игри на лаптоп, паметен телефон или таблет!

About

Mansion Live Casino е голема веб-страница за онлајн обложување во живо во Обединетото Кралство кое користи софтвер Playtech за да се осигура дека изборот на играта нуди нешто за секого. Со оглед на тоа што е основан во 2004 година, операторот со текот на годините стекна големо искуство, што е видливо во бонусите, услугата за поддршка и онлајн касиерот. Mansion има голем број посветени клиенти кои играат на казиното во живо многу години и со задоволство ќе им го предложат на другите ентузијасти на слотови, игри на маса и други игри.

Mansion Live Casino има незаменлива палета на игри благодарение на поддршката од светски познатиот развивач. Иако вкупната количина на алтернативи нема да ги воодушеви стручните коцкари, квалитетот на овие иновации е незаменлив.

Games

Казино замок искуство со играње во живо е пријатно. Дилерите можат да бидат забавни и привлечни за слушање, носејќи ја сопствената личност на маса. Основните игри се сите таму, и има доволно можности секогаш да има отворен простор или празно место.

Казиното Mansion Live, напојувано од Playtech, има повеќе можности за играње на маса. Може да се посети посветеното лоби и да се прелистат околу 100 маси во живо за рулет, блек џек, бакара, сик бо, емисии за игри, покер и бинго. Некои жешки избори се:

 • Квантен Блек Џек во живо
 • Блек Џек во живо
 • Age of the Gods бонус рулет во живо
 • Гранд Бакара
 • Квантен рулет во живо
 • Авантурите надвор од земјата на чудата во живо

Languages

Содржината за ова казино во живо е достапна на повеќе јазици. Гејмерите можат да се поврзат со поддршка за корисници избирајќи регионален јазик. Многу е лесно да се пристапи до ова казино во живо. Некои од популарните јазични опции достапни во ова казино во живо се:

 • Англиски
 • француски
 • германски
 • германски
 • холандски

Валути

Казиното во живо Mansion поддржува многу валути за да ги забавува своите коцкари ширум светот. Методите на депозит и повлекување во локалната валута на играчите им го олеснуваат изборот на ова казино во живо. Некои од поддржаните валути во Mansion Live Casino се:

 • евра
 • американски долари
 • Канадски долари
 • Норвешка круна
 • Данска круна

Live Casino

Казиното Mansion Live не е платформа која се грижи за неколку привилегирани. Наместо тоа, неговиот разновиден избор на игри гарантира дека сите играчи ќе имаат прекрасно време овде. Со историја што датира од 2004 година, очигледно е дека казиното Mansion не стигнало до местото каде што се со тоа што биле несигурни. Единствениот предлог за ова казино во живо е да додадете игри во живо од повеќе водечки провајдери на софтвер од индустријата за игри. 

Тие се едно од најголемите казина во живо за луѓе кои бараат многу разновидност, со преку 30 различни табели за избор. Игрите во живо на Mansion Casino се програмирани со HTML5, така што сите тие можат да се играат во прелистувачот на кој било паметен телефон или таблет без потреба од дополнителен софтвер.

Играњето во ова казино во живо е неверојатно искуство. Високо препорачано казино во живо.

Software

Единствениот провајдер на софтвер за ова казино во живо е:

 • Playtech

Playtech обезбедува игри во живо на Mansion. Сите тие се снимени во висока дефиниција и се емитуваат директно од најсовремените објекти на развивачот во Рига, Латвија, каде што има големо студио. 

Софтверот за игри во живо на Playtech е создаден со HTML5, така што сите игри се достапни за брзо играње на веб-локацијата, како и на паметниот телефон или таблетот со минимално доцнење. Аудиото понекогаш може да биде малку прескокнувачко, што може да биде иритирачко, но инаку е јасно.

Support

Пријателски на Mansion Casino тим за услуги на клиентите е достапна 24 часа на ден, седум дена во неделата преку разговор во живо, е-пошта и телефон, обезбедувајќи им на корисниците повеќе методи за интеракција. Кога барате одговори на често поставуваните прашања, играчите може да се обратат и до списокот со ЧПП достапни во картичката Поддршка.

 • Разговор во живо достапен 24/7
 • Твитер: @MansionCasino
 • Е-пошта: support@mansioncasino.com
 • Телефонска поддршка на +35020047382

За шпанските играчи, тимот за поддршка е достапен секој ден од 9 до 13 часот.

Deposits

Ова казино во живо им овозможува на играчите да депонира и повлече средства на различни начини, вклучувајќи ги и сите најпопуларни начини на плаќање.

 • Скрил
 • Нетлер
 • ecoPayz
 • PayPal
 • paysafecard

Минималниот лимит за депозит и повлекување е 10 фунти.

Казиното Mansion Live, како и многу добри онлајн казина, не наплаќа такси од своите патрони кога тие прават депозити на нивните сметки. Сепак, институцијата може да наплаќа трошоци на крајот, затоа проверете повторно пред играчот да започне да префрла средства. Исто така, постои широк спектар на методи за депонирање достапни за луѓето кои користат мобилни уреди, што им овозможува да додаваат и земаат пари од сметката на играчите, без разлика каде се наоѓаат.

Total score9.0
Добрите
+ Масовен избор на Playtech
+ Разговор во живо 24/7
+ Премиум казино

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2004
ЈазициЈазици (5)
Англиски
Германски
Италијански
Фински
Шпански
БонусиБонуси (5)
High Roller бонусReload бонусБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (13)
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Австралиски долари
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Хонг Конг долари
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (9)
Јужна Африка
Ирска
Италија
Канада
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
Финска
Шпанија
ИгриИгри (11)
ЛиценциЛиценци (5)
Методи за депозитМетоди за депозит (19)
Bank transfer
Boku
Credit CardsDebit Card
Delta
EcoPayz
Entropay
Euro6000
Laser
Local Bank Transfer
MaestroNetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Switch
Visa
Visa Electron
СофтверСофтвер (2)
Betsoft
Playtech