me88 Live Casino Преглед

me88Responsible Gambling
CASINORANK
7/10
Бонус
Најбезбедна платформа за повлекување и постигнување ВИП
Горд спонзор на две музички спотови од Namewee
Лесна функција за наплата
Добијте го бонусот
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Најбезбедна платформа за повлекување и постигнување ВИП
Горд спонзор на две музички спотови од Namewee
Лесна функција за наплата
me88
Добијте го бонусот
Bonuses

Bonuses

Бонусите се одличен начин за привлекување нови играчи и мораме да признаеме дека казиното me88 се истакна во овој оддел. Тие нудат одличен бонус за добредојде за новите играчи, а подоцна, тие нудат многу различни бонуси за повторно вчитување.

Комплетна листа со бонуси од me88
+10
+8
Затвори
Games

Games

Првиот пат кога се појавија онлајн казината, играчите не беа толку импресионирани бидејќи игрите не беа со голем квалитет. Така, за да ги привлечат играчите да го пробаат нивниот производ, казината мораа да посветат време и да смислат игри што би можеле да ги задоволат потребите и барањата на играчите. Денес, онлајн казината се во партнерство со некои од најдобрите провајдери на софтвер за да им овозможат на играчите да уживаат во некои од најквалитетните игри од удобноста на нивните домови.

Software

Коцкањето е популарен извор на забава веќе со години. Најпрво започна во копнените казина кои можеа да се најдат насекаде низ светот, но денес казино игрите се достапни и на интернет, а се чини дека овој вид активност уште повеќе напредува. Играчите повеќе не мора да бидат присутни во физички објект за да играат неколку рунди од нивните омилени игри, наместо тоа, тие можат да се приклучат на онлајн казино користејќи компјутер или рачен уред.

Payments

Payments

Различни начини на плаќање се достапни во казиното me88 кои ќе им овозможат на играчите безбеден и сигурен трансфер на средства. Најзгодниот начин за депонирање и повлекување средства меѓу играчите се многуте различни е-паричници, а добрата вест е што најпопуларните како Neteller и Skrill се достапни овде во me88 Casino.

Deposits

За да играат игри за вистински пари во казиното me88, играчите треба прво да направат депозит. Како прв човек, ова може да биде малку збунувачки, па ќе се обидеме да го разгледаме процесот и да го објасниме. Ова е едноставна процедура која ќе потрае само неколку минути. Сè што треба да направат играчите е да се упатат до Касиерот и да кликнат на делот Депозит. Таму ќе најдат достапни различни начини на плаќање и ќе го изберат оној кој е најсоодветен за нив, ќе ја внесат сумата што сакаат да ја депонираат и ќе го потврдат трансферот.

Withdrawals

Повлекувањето е лесен процес и играчите ќе имаат пријатно искуство. Сè што треба да направат за да ги повлечат своите добивки е да се упатат до Касиерката и да го изберат делот Повлекување. Изберете го начинот на плаќање што сакаат да го користат и внесете ја сумата што сакаат да ја повлечат и потврдете го трансферот. Играчите треба да ги потврдат своите сметки пред да побараат повлекување. Друга работа на која играчите треба да обрнат е да го користат истиот начин на плаќање за повлекување како оној што го користеле за да направат депозит.

Глобална достапност

Глобална достапност

Countries

Казиното me88 за жал не е достапно во многу земји. Тие се насочени само кон Малезија, Сингапур и Тајланд, така што играчите кои живеат во овие земји можат да создадат сметка во казиното me88 и да играат игри за вистински пари.

Валути

Languages

me88 е казино што ги таргетира азиските земји, па главни јазици се англискиот, кинескиот, малезискиот и тајландскиот.

+1
+-1
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Заштитата на играчот е на прво место кај me88 . За да ги задржи информациите и плаќањата на корисниците безбедни и безбедни, давателот ја користи најмодерната безбедносна технологија. Освен тоа, me88 се придржува до сите прописи и е лиценциран од добро почитувани власти за да понуди фер и доверливо искуство во игра.

Лиценци

Security

me88 Casino се погрижува да понуди безбедна средина за своите корисници. На овој начин тие ги избегнуваат правните последици, но исто така казиното привлекува огромен број играчи да се регистрираат на нивната веб-страница. Казиното ја користи најновата SSL шифрирање за да ги заштити податоците на своите корисници, што значи дека неовластено лице не може да презема и користи чувствителни податоци за нелегални активности.

Responsible Gaming

Играчите треба внимателно да пристапат кон коцкањето бидејќи е добро познат факт дека некои играчи стануваат зависни. Коцкањето треба да се третира како забавна забава и не треба да се гледа како форма за генерирање приход. Повеќето играчи го гледаат коцкањето како забавна активност и трошат само она што можат да си дозволат да ризикуваат, има уште една група играчи кои имаат проблем да ги контролираат своите нагони и почнуваат да трошат пари што не можат да си дозволат да ги загубат.

About

About

Me88 Casino е азиска платформа за онлајн игри лансирана во 2020 година. Тој е официјален застапник за Spadegaming, AllBet и Playtech, меѓу другите провајдери во Азија. Казиното Me88 е во сопственост и управувано од ME88 Technology Company Limited. Лиценциран е во Курасао и Филипините (PAGCOR). Казиното Me88 редовно се ревидира и тестира од iTech Labs за праведност и е обезбедено од GoDaddy и TST Global. Конор Мек Грегор е бренд амбасадор на ова казино.

Брзи факти

Година на основање: 2018
Веб-страница: me88

Account

Играчите кои сакаат да играат игри за вистински пари во me88 Casino треба прво да се регистрираат за сметка. Ова е многу јасен процес каде играчите треба да внесат некои лични податоци за да ги креираат своите сметки. Играчите треба да бидат многу внимателни и да ги внесат точните детали бидејќи подоцна ќе мора да поминат низ процедурата за верификација.

Support

За секое онлајн казино да биде успешно, услугите за поддршка на клиентите мора да бидат одлични. Казиното Me88 не е исклучок. Да се биде врвно онлајн казино во Азија ја бара потребата од услуги за поддршка на клиентите 24/7. Играчите можат да контактираат со тимот за поддршка преку разговор во живо или е-пошта.

Зошто вреди да се игра Me88 Live Casino?

Me88 Casino е доверлив бренд на онлајн казино во Азија. Тој исто така е официјален застапник за некои од познатите провајдери на софтвер во индустријата. Тој нуди импресивна колекција на игри со дилери во живо од сите нејзини партнерски провајдери. Со делот за казино во живо, игрите се поделени на различни лобија на провајдерите. Казиното Me88 е лиценцирано и регулирано и во Курасао и на Филипините. Има бројни сертификати од лаборатории од трети страни кои ја тестираат правичноста во игрите.

Казиното Me88 им нуди на играчите на казино во живо профитабилни бонуси и бројни промоции кои обезбедуваат играчите да уживаат во подолги сесии за игри. Дилерите во живо и игрите на маса придонесуваат за 10 од барањата за обложување. Исто така, поддржува конвенционални банкарски опции и популарни криптовалути. Казиното Me88 е достапно на различни локални јазици покрај англискиот јазик и нуди сигурни услуги за поддршка на клиентите.

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

Играњето казино игри во живо или било која казино игра е многу самоинтуитивно. Целата платформа е направена на таков начин што дури и на почетниците ќе им биде лесно да ја користат. Како и да е, секогаш е добро да се знае нешто или две за играта што сакаат да ја играат. Од таа причина, ќе споделиме неколку совети и трикови кои ќе им бидат од корист на сите играчи.

Promotions & Offers

Многу различни промоции и понуди се достапни во казиното me88. Играчите кои се регистрираат за нова сметка имаат право на многу дарежлив бонус за добредојде што ќе го зголеми нивното салдо и ќе им овозможи да ја продолжат својата игра. Подоцна, како редовни, играчите можат да бараат многу различни бонуси кои се секогаш достапни во казиното.

FAQ

Како да играте во казино me88 Live?

За да можат да играат игри во делот за казино во живо на me88 Casino, играчите ќе мора прво да се регистрираат за сметка. Ова е едноставен процес кој ќе трае само неколку минути. Играчите треба да се упатат на веб-страницата на официјалното казино и да кликнат на копчето Регистрирај се сега. Таму ќе треба да внесат некои лични податоци и да се уверат дека секој детал е точен бидејќи подоцна ќе треба да поминат низ процедурата за проверка. Откако ќе ја направат својата сметка добра и подготвена, останува само играчот да направи депозит и да ужива во она што го нуди казиното. Првиот пат кога ќе направат депозит, играчите имаат право на многу дарежлива понуда за добредојде што ќе го подобри нивниот биланс на одличен начин. Понекогаш казиното me88 нуди бонуси за делот Казино во живо, па на играчите им се препорачува одвреме-навреме да ја проверуваат страницата Промоции за да не пропуштат ништо.

Што се лепливи бонуси?

Казината обично ги доделуваат играчите со лепливи бонуси, кои им нудат можност да ги завршат барањата за обложување многу полесно во споредба со другите бонуси. Лепливиот бонус е бонус што играчите можат да го користат за да стават облог, но не можат да ги повлечат средствата од него. Постојат два вида лепливи бонуси, каде што првиот ќе им овозможи на играчите да ги повлечат сите свои добивки благодарение на него, а после тоа бонусот веќе не е достапен за нив. Вториот тип ќе им овозможи на играчите да ги наплатат своите добивки, но по процесот, бонусот ќе остане на нивната сметка.

Што се парични бонуси?

Кога играте со бонуси што може да се исплатат, играчите можат да ја повлечат сумата на бонусот, за разлика од играњето со лепливи бонуси. Како и да е, за да го сторат тоа, играчите ќе мора да ги исполнат условите за обложување и да ги почитуваат условите и условите на бонусот.

Што се казино comps?

Казиното ќе ги награди играчите затоа што се нивни лојални клиенти со бесплатни поени. Бројот на поени што ќе ги добие играчот ќе зависи од нивото на обложување, како и од должината на сесијата за играње.

Кои се барањата за обложување?

Секој бонус во казиното доаѓа со барања за обложување што играчите треба да ги исполнат пред да можат да ги повлечат своите добивки. Ова го покажува вкупниот износ на сите облози што треба да се стават пред играчот да може да ги повлече своите бонус добивки. Има многу различни бонуси во казиното me88 што дури и нема барања за обложување, па поради таа причина, ги советуваме играчите да се погрижат целосно да ги разберат условите и условите за секој бонус дури и пред да го прифатат.

Дали сите игри придонесуваат кон барањата за обложување на ист начин?

Во повеќето случаи, игрите со видео слот ќе придонесат во најголем процент за исполнување на барањата за обложување. И во некои случаи, игрите во казино во живо воопшто нема да придонесат кон барањата за обложување.

Кои игри со дилер во живо се достапни на мобилниот телефон?

Казиното me88 нуди различни видови игри на својата мобилна платформа. Сите игри во живо што се достапни на десктоп верзијата се достапни и на мобилниот телефон.

Која е разликата помеѓу онлајн игрите со дилерите во живо?

Онлајн игрите ги води RNG кој го одредува исходот од секое вртење или круг. Од друга страна, игрите со живи дилери се послични на нивните копнени колеги. Тие се хостирани од професионални дилери во живо кои ја спроведуваат играта во реално време од студио. Игрите во живо можат да им го донесат искуството на копненото казино на играчите и тие имаат функција за разговор во живо што ќе им овозможи на играчите да разговараат со дилерот или со други играчи.

Дали треба да го преземам софтверот за да играм игри во казино во живо?

Преземањето софтвер за играње казино игри во живо е минато. Сега, играчите можат да пристапат до нивните сметки и да ги играат игрите користејќи го режимот за инстант играње.

Дали е безбедно да се игра во казино во живо?

Луѓето се природно сомнителни кога станува збор за онлајн коцкање, но ве уверуваме дека нема ништо за што да се грижите. Особено кога играчот избира безбедно казино како казино me88. Прво и основно, казиното е лиценцирано што е една од најважните работи. Потоа, софтверот што ги чита картичките е тестиран од агенции од трети страни и секоја игра со дилер во живо има бос на пит кој ја надгледува играта и дилерот што управува со неа. Неколку различни камери ги прикажуваат сите агли на играта и тие постојано се следат за да се откријат проблеми.

Кој обезбедува софтвер за казино во живо?

Различни софтверски компании се специјализирани за обезбедување на казина со игри со дилери во живо. Некои провајдери создаваат само казино игри во живо како Evolution Gaming, додека други произведуваат цел спектар на онлајн казино игри како слотови, игри на маса и многу повеќе.

Може ли бесплатно да играм игри во казино во живо?

За жал, казино игрите во живо не се достапни во забавен режим. Играчите треба прво да направат депозит за да можат да играат една од многуте игри со дилер во живо што ги нуди me88 Casino.

Од каде се емитуваат казино игрите во живо?

Казино игрите во живо обично се пренесуваат од студио, но копненото казино може да има посебна просторија за пренос на игри во казино во живо.

Може ли да разговарам со дилерот во живо?

Да, секоја игра во казино во живо има функција за разговор што играчите можат да ја користат за да разговараат со дилерот во живо и со другите играчи.

Може ли живиот дилер да ме види?

Не, дилерите во живо имаат екрани пред себе што им покажуваат само информации за играта, но можат да го видат лицето што игра.

Live Casino

Live Casino

Казиното во живо расте во популарност се повеќе и повеќе и добрата вест е дека казиното me88 има многу богат дел за казино во живо. Ова е местото каде што играчите можат да најдат некои од најпопуларните казино игри во живо хостирани од професионални дилери кои управуваат со играта во моментот на играње.

Mobile

Mobile

Мобилните игри нудат различни предности во кои играчите можат да уживаат. Играчите исто така имаат можност да изберат помеѓу преземање апликација или користење на нивниот прелистувач за пристап до нивната сметка во казино. Во секој случај, тие ќе имаат можност да ги играат своите омилени игри во движење благодарение на мобилните игри.

Affiliate Program

Affiliate Program

Во моментов, казиното me88 нема придружна програма.

1xBet:1500 евра
Добијте го бонусот