me88 Казино Во Живо Преглед - Bonuses

me88Responsible Gambling
CASINORANK
7/10
Бонус
Најбезбедна платформа за повлекување и постигнување ВИП
Горд спонзор на две музички спотови од Namewee
Лесна функција за наплата
Добијте го бонусот
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Најбезбедна платформа за повлекување и постигнување ВИП
Горд спонзор на две музички спотови од Namewee
Лесна функција за наплата
me88
Добијте го бонусот
Bonuses

Bonuses

Бонусите се одличен начин за привлекување нови играчи и мораме да признаеме дека казиното me88 се истакна во овој оддел. Тие нудат одличен бонус за добредојде за новите играчи, а подоцна, тие нудат многу различни бонуси за повторно вчитување.

Играчите, кои ќе се регистрираат за нова сметка и ќе го направат својот прв депозит, имаат право на дарежлив бонус за добредојде во казиното me88. За да бидат работите уште поинтересни за играчите, бонусот за добредојде се пренесува преку првите три депозити што играчот ги прави на следниов начин:

  • Првиот пат кога играчот ќе уплати, ќе добие бонус за депозит од 30% до 200 MYR. Условите за обложување за оваа понуда се 16x.
  • Вториот пат кога играчот ќе направи депозит, ќе добие 70% бонус за депозит до MYR 300. Условите за обложување за оваа понуда се 20x.
  • Третиот пат кога играчот ќе направи депозит, тој ќе добие 100% бонус за депозит до MYR 500. Условите за обложување за оваа понуда се 22x.

Бонусот може да се обложи на сите игри, освен за игрите што доаѓаат од провајдери на софтвер AllBet, 918KISS и MEGA888.

За да се квалификуваат за оваа понуда, играчите треба да депонираат најмалку MYR 50. Само откако ќе се исполни првиот депозит, играчите можат да побараат вториот и третиот бонус за депозит.

Играчите имаат 30 дена да ги исполнат условите за обложување, а секој што нема да го исчисти бонусот во овој период, ризикува да им се поништат бонусните средства и добивките.

Кои се барањата за обложување?

Барањата за обложување е термин за кој сите слушнале, особено кога се обиделе да побараат бонус во казино. За почетници, ова може да звучи малку збунувачки, но е многу едноставно. Условот за обложување е мултипликатор што го претставува бројот на пати кога играчот треба да игра преку средствата за бонуси пред да може да ги повлече своите добивки.

На пример, ако играчот добие бонус за казино од 50 долари со барања за обложување 5 пати, тоа значи дека треба да потроши 250 долари за игри што ги исполнуваат условите пред да можат да ги повлечат своите добивки.

Некои игри се исклучени од понудата, па на играчите им се советува секогаш да ги читаат условите и условите за секој бонус пред да го прифатат.

Сите добивки направени додека сè уште се играат со бонус средства се складираат во тековно салдо додека играчот не ги исполни условите за обложување.

За да можат да направат повлекување на добивките, играчите треба прво да ги пополнат барањата за обложување.

Без сомнение, еден од најголемите аспекти на секое казино е фактот што тие имаат различни видови на бонуси. Играчите, кога ќе ги искористат овие бонуси, ќе можат значително да го подобрат своето искуство со коцкање и да имаат одлично време играјќи.

Видови бонуси за казино

Бидејќи казиното me88 нуди различни бонуси за да привлече што е можно повеќе нови играчи, не е изненадување што постојат неколку видови на бонуси достапни во секое време. Еве некои од зделките за бонуси што играчите може да ги очекуваат откако ќе се приклучат на семејството на me88 Casino:

Бонус за добредојде – ова е најчестиот бонус што го нуди речиси секое онлајн казино. Бонусот е достапен за новите играчи само кога ќе се регистрираат за сметка и ќе го направат својот прв депозит. За да можат да го бараат овој бонус, играчите треба да направат минимален потребен депозит.

Бонус без депозит - ова е уште еден многу ценет бонус од играчите, особено затоа што не мора да вложуваат депозит за да се квалификуваат. Износот е помал од бонусот за добредојде во повеќето случаи, но благодарение на овој бонус играчот има можност да проба што има да понуди казиното без да ги ризикува своите средства.

High Roller Bonus – ова е бонус кој е погоден за играчи кои сакаат да депонираат поголеми износи и да ставаат поголеми облози. Во повеќето случаи, потребната сума за да се квалификувате за High Roller Bonus е некаде помеѓу $1000 и $1500.

Препорачај бонус за пријател – овој бонус им овозможува на казината да го промовираат својот производ и да привлечат повеќе играчи на нивните веб-локации. Секој што ќе покани пријател, кој е подготвен да депонира средства, ќе добие бонус.

1xBet:1500 евра
Добијте го бонусот