me88 Казино Во Живо Преглед - Tips & Tricks

me88Responsible Gambling
CASINORANK
7/10
Бонус
Најбезбедна платформа за повлекување и постигнување ВИП
Горд спонзор на две музички спотови од Namewee
Лесна функција за наплата
Добијте го бонусот
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Најбезбедна платформа за повлекување и постигнување ВИП
Горд спонзор на две музички спотови од Namewee
Лесна функција за наплата
me88
Добијте го бонусот
Tips & Tricks

Tips & Tricks

Играњето казино игри во живо или било која казино игра е многу самоинтуитивно. Целата платформа е направена на таков начин што дури и на почетниците ќе им биде лесно да ја користат. Како и да е, секогаш е добро да се знае нешто или две за играта што сакаат да ја играат. Од таа причина, ќе споделиме неколку совети и трикови кои ќе им бидат од корист на сите играчи.

Странични облози во игри во казино во живо

Казино игрите во живо нудат нови исплати за да привлечат повеќе играчи и секој треба да ги искористи. Страничните облози се одличен начин да им се понудат на играчите поголеми награди, се разбира, доколку се подготвени за некој дополнителен ризик.

Многу варијации на дилерите во живо им дозволуваат на играчите да играат за бонус исплати кога ставаат дополнителни облози и на тој начин ќе ја направат играта малку повозбудлива.

Страничните облози се многу популарни меѓу љубителите на казино со дилер во живо, и тие се одличен начин да се игра за поголема исплата ако имаат доволно пари за да прават поризични облози.

Страничните облози се дополнителни облози кои нудат бонус исплати за добитни комбинации кои немаат никаква врска со главната игра. Од играчите не се бара да прават страничен облог со секое коло. Како и да е, играчите треба да се обложуваат на главната игра за да можат да направат страничен облог.

Има неколку работи што играчите треба да ги имаат на ум пред да одлучат да направат страничен облог:

  • Страничните облози се опционални и од играчите не се бара да ги ставаат во секое обложување.
  • Истиот страничен облог може да има различни исплати во зависност од развивачот на софтвер што ја обезбедува играта.
  • Страничните облози нема да влијаат на резултатот од главната игра.
  • Страничните облози ја зголемуваат предноста на која било казино игра во живо.
  • Играчите можат да платат за играта без странични облози, но не можат да ставаат само странични облози.

Популарни странични облози во живо на Блек Џек

Постојат многу различни варијанти на блек џек, но повеќето од нив нудат неколку популарни странични облози.

Совршени парови – совршените парови се најчестите странични облози што се достапни во многу игри со блек џек во живо. Исто како што сугерира името на облогот, играчите се обложуваат на две карти. Овој облог ќе се исплати ако почетните две карти на играчот се со иста вредност или ако првите две карти на дилерот се пар. Највисоката исплата е кога парот е со иста боја и костум.

21+3 страничен облог – ова е уште еден многу популарен страничен облог што го нудат многу игри со блек џек во живо. Облогот ги вклучува првите две карти на играчот и отворената карта на дилерот. Играчите ќе добијат исплата ако нивната рака и картичката на дилерот свртена нагоре формираат покер рака со три карти.

Среќен 7 страничен облог – ова е уште еден облог што е достапен во Live Blackjack и се однесува на бројот 7. Играчите можат да го стават Lucky 7 на страната откако играчите ќе ги направат стандардните облози. Колку повеќе има 7-ки, толку поголема ќе биде исплатата на бонусот.

Популарни странични облози во покер во живо

Играчите кои уживаат во играње покер во живо може да наидат на различни варијации на играта со некои странични облози.

Пар плус и страничен облог со бонус со шест карти - страничниот облог на Пар плус е достапен на покер во живо со три карти и им нуди на играчите да уживаат во исплата до 100x. Дополнително, играчите можат да се одлучат за обложување на бонус со шест картички и да уживаат во дополнителна исплата ако формираат победничка рака. Играчите треба да стават анте облог пред да можат да стават страничен облог.

5+1 бонус облог и прогресивен џекпот страничен облог – играчите кои уживаат во живиот покер на Карибите ќе имаат можност да го стават облогот за бонус 5+1. Играчите ќе го добијат овој облог кога ќе ги спојат нивните пет карти и отворената карта на дилерот. Исто така, некои игри во живо Caribbean Stud Poker нудат можност да поставите страничен облог со прогресивен џекпот и тие ќе победат ако има Royal Flush.

AA бонус облог – ова е уште еден облог што може да се најде во некои варијанти на покер во живо. Играчите кои ќе го добијат овој облог можат да уживаат во исплата која оди до 100 пати од нивниот облог. За да победат, играчите треба да стават два главни облози, а потоа два облози за бонус АА. Облогот се добива кога играчот ќе добие пар кецови или кога ќе ги спои првите две карти и почетните три заеднички карти.

Страна залог на патувања

Играчите кои уживаат во покер во живо, особено во Live Ultimate Texas Hold'em може да ги искористат предностите на страничниот облог Trips. За да го добијат облогот, играчите треба да имаат Три од еден вид или подобри.

Странични облози во живо на рулет

Рулетот во живо не нуди толку многу странични облози во споредба со другите игри, но сепак, има неколку што играчите можат да ги искористат. Некои странични облози нудат толку голема исплата, па на играчите ќе им биде тешко да им одолеат.

Spread Bet Roulette – овој облог може да се стави само на Европски рулет, кој има само единечна нула и нуди исплата која оди до 400:1. Играта се игра на дигитално рулет со два прстени. Надворешното тркало ќе биде стандардно рулет, а внатрешното ќе ги има истите бројки, но обоено во златна боја.

Двата прстени се вртат во спротивни насоки и кога двата прстени ќе застанат, тркалото на рулетот ќе се врти. Соседните броеви на победничкиот сокет го одредуваат добитниот вкупен износ за облогот за ширење.

Рулет во живо доба на боговите – ова е уште една игра со рулет со дилер во живо која нуди странични облози од кои играчите можат да ги искористат. Рулетот Live Age of the Gods наликува на американски рулет бидејќи има уште еден дополнителен приклучок, но овој пат не за двојната нула, туку за бонусот. Играта нуди и шанса да освоите 4 прогресивни џекпот. Играчите имаат можност да се одлучат за облогот за бонус ако сакаат, но прогресивната џекпот награда е автоматска. Кога играчите ќе стават облог на делот за бонуси и топката ќе слета на неа, тоа ќе предизвика посебна карактеристика на играта. На екранот ќе се појави игра налик на слот со три вртења за играње, а исплатата ќе зависи од видот на симболите што ќе се совпаднат. Највисоката исплата е до 300x секогаш кога играчот одговара на највисоките симболи на сите три вртења.

Популарни странични облози во живо на Baccarat

Бакара во живо нуди некои странични облози што ќе им овозможат на играчите да освојат дополнителни средства. Постојат неколку популарни странични облози што играчите можат да ги направат, а тие го вклучуваат следново:

Пар – ова е облог дека раката на играчот или раката на дилерот се состои од пар. Исплатата ќе зависи од типот на пар, а ставањето на овој облог нема да влијае на резултатот во основната игра.

Големо/Мало – ова е уште еден спореден облог што е достапен на некои маси во живо Baccarat. Облогот го покрива бројот на картички што ќе бидат поделени во текот на рундата за играње. Кога ставате облог на Big, играчот ќе го добие страничниот облог ако вкупниот број на карти е 5 или 6. Облогот на Small ќе се исплати ако вкупниот број на картички на масата е 4.

Змеј бонус – ова е уште еден спореден облог што може да се најде на игрите со бакара во живо. При обложување на змеј бонус, играчите ги ставаат своите пари или на играчот или на банкарот што ќе ја добие играта за одреден број поени, а исплатата ќе зависи од разликата во поени помеѓу победничката и загубата.

Сума бонус – ова е облог каде играчите ги ставаат своите пари на кумулативната вредност на картичките на играчот и на банкарот. Овој бонус облог ќе се исплати ако збирот на сите картички е помал од 5 или поголем од 14.

Egalite облози - ова е страничен облог што се прави на можноста двете страни да бидат врзани, при што двете раце имаат одредена вредност. Исплатата ќе зависи од врзаната вредност на рацете на играчот и банкарот.

1xBet:1500 евра
Добијте го бонусот