me88 Казино Во Живо Преглед - Withdrawals

me88Responsible Gambling
CASINORANK
7/10
Бонус
Најбезбедна платформа за повлекување и постигнување ВИП
Горд спонзор на две музички спотови од Namewee
Лесна функција за наплата
Добијте го бонусот
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Најбезбедна платформа за повлекување и постигнување ВИП
Горд спонзор на две музички спотови од Namewee
Лесна функција за наплата
me88
Добијте го бонусот
Withdrawals

Withdrawals

Повлекувањето е лесен процес и играчите ќе имаат пријатно искуство. Сè што треба да направат за да ги повлечат своите добивки е да се упатат до Касиерката и да го изберат делот Повлекување. Изберете го начинот на плаќање што сакаат да го користат и внесете ја сумата што сакаат да ја повлечат и потврдете го трансферот. Играчите треба да ги потврдат своите сметки пред да побараат повлекување. Друга работа на која играчите треба да обрнат е да го користат истиот начин на плаќање за повлекување како оној што го користеле за да направат депозит.

Многу важен дел од искуството со коцкање е безбедно повлекување на добивките секогаш кога играчот ќе посака. Секое казино има своја политика кога станува збор за повлекување средства, а вистинскиот процес на уплата е ист.

Имено, барањето повлекување е прилично едноставно и лесно изводливо. Првото нешто што играчот треба да го направи е да се најави на својата сметка и да се упати кон Касиерот. Изберете го делот за повлекување и кликнете на начинот на плаќање што тие сакаат да го користат. Играчот треба да ја користи истата опција за плаќање за повлекување како онаа што ја користел за уплата. Внесете ги релевантните информации и потврдете го трансферот на средства.

Играчите кои се прашуваат кој е најдобриот начин на плаќање за користење, мораме да кажеме дека сите тие се доверливи опции за плаќање кои нудат сигурни и сигурни трансфери. На играчите им се препорачува да го користат начинот на плаќање со кој се запознаени. Кога станува збор за повлекување пари, најпопуларните начини на плаќање се исти како оние за депонирање средства. Кредитните и дебитните картички се најкористените опции за плаќање бидејќи ова е најраспространето решение на глобално ниво. Речиси секое онлајн казино ги прифаќа овие решенија за плаќање. При повлекување на добивките, играчите не треба да плаќаат никакви такси, а повлекувањата обично траат до 3 работни дена.

Е-Паричниците се опции за плаќање што играчите можат да ги користат за да ги повлечат своите добивки. Ова е виртуелен паричник кој нуди брзо и сигурно повлекување на средства. Една од причините зошто е-Паричниците се толку популарни е фактот што тие нудат скоро инстант повлекувања, а тоа нема да потрае повеќе од 24 часа.

Банкарскиот трансфер сè уште е меѓу најпопуларните начини на плаќање кога станува збор за повлекување средства, иако времето за обработка е многу долго во споредба со другите решенија за плаќање. Во некои случаи, играчот може да покрие мал надомест за време на процесот. Ова го прави банкарскиот трансфер одлична опција само кога играчите немаат е-паричник или кредитна картичка за пренос на средства.

1xBet:1500 евра
Добијте го бонусот