Преглед на игри со дилер во живо Melbet - Games

MelbetResponsible Gambling
CASINORANK
8.97/10
БонусБонус $1750 + 290 бесплатни вртења
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Melbet is not available in your country. Please try:
Games

Games

Казиното Melbet нуди разновидни различни игри, така што секој тип на играчи може да најде нешто што го бара. Нивниот дел за казино, спортскиот дел и казино игрите во живо ќе го разбудат умот на секој играч.

Бакара во живо

Правилата за играње Baccarat во живо се исти како играњето на традиционалната игра. Ова е популарна игра и има многу различни варијанти на истата. Основните правила на играта се исти и играчите лесно ќе се прилагодат на која било достапна варијанта. Раката која е поблиску до 9 ќе победи во кругот.

Достапни се три облози, облог на играчот, облог на банкар и облог дека раката ќе заврши со нерешено. Облогот Банкер ќе победува почесто од кој било друг облог, па поради таа причина, доаѓа со провизија од 5%. Облогот Tie нуди највисока исплата, но статистички гледано, овој облог ретко се случува, па затоа ги советуваме почетниците да го избегнуваат. Сите правила за играње Baccarat во живо и сите стратегии може да се најдат на следниот линк.

Блек Џек во живо

Блек Џек во живо се игра со 6 или 8 палуби карти во зависност од варијантата што играчите ја избираат. Играта се игра со вистински карти, така што играчите можат да ја видат целата акција како се открива пред нив. Правилата на играта се исти како класичната варијанта, а играчите треба да имаат рака која е поблиску до 21 и е повисока од раката на дилерот за да победат во рундата.

Различни опции се достапни за играчот што можат да ги користат за да ја подобрат својата рака откако ќе ги видат своите првични картички. Играчите можат да земат дополнителни картички или да останат со раката што веќе ја имаат. Разделување парови, купување осигурување и удвојување се други опции кои се достапни за играчите да ја подобрат вредноста на нивните раце. Сите правила за тоа како да се игра Блек Џек во живо може да се најдат на следниот линк.

Рулет во живо

Кога играте рулет во живо, сè што треба да направите е да ја одберат посакуваната сума и да стават облог, а оттаму дилерот во живо ќе го потврди облогот и ќе стави физички чипови на масата. Правилата на играта се речиси исти, иако има многу различни варијанти на играта.

Различни облози ќе донесат различни исплати, така што играчите треба да одлучат колку сакаат да ризикуваат пред да го стават својот облог. Можеби ќе биде потребна одредена посветеност за да се надминат сите правила што ги има рулетот, но штом тоа ќе се направи играчите навистина ќе уживаат во оваа извонредна игра. Сите правила за играње рулет во живо може да се најдат на следниот линк.

Покер во живо

Покерот е уште една предизвикувачка игра која бара малку време за вежбање и учење на правилата. Најдобрата покер рака со пет карти го добива тенџерето, така што играчите треба да го научат рангирањето на рацете бидејќи никој не сака да пропушти добра карта. Друга многу важна работа е да научите како функционира рундата за обложување. Добрата вест е што сите правила за играње покер може да се најдат на следниот линк.

Емисии за игри во живо

Емисиите за игри во казино во живо стануваат сè попопуларни. Секој што бара забавно искуство со игри без потреба од вештина може да избере една од многуте емисии за игри во живо достапни во казиното Melbet. Првото шоу за игри беше лансирано во 2017 година од Evolution Gaming и оттогаш имаме многу различни емисии на игри за избор.

Нема стратегии за учење овде, така што играчите едноставно можат да се потпрат на својата среќа. Единственото нешто што обложувачите треба да направат е да го постават својот фонд и да го прилагодат својот облог за да можат да играат повеќе кругови и да уживаат во шоуто. Казиното Melbet им овозможува на секој што се запрашал како е да се биде дел од шоуто за игри што го гледале на ТВ со една од многуте игри што ги нудат во нивниот дел за казино во живо.

Мелбет е именуван меѓу најдоверливите платформи за коцкање во 2021 година
2021-09-28

Мелбет е именуван меѓу најдоверливите платформи за коцкање во 2021 година

Melbet, платформа за игри основана во 2021 година, е наведена според стапката на најверодостојни и доверливи платформи. Толку висока стапка беше најмногу резултат на играчите` активност за време на неодамнешното УЕФА ЕУРО 2020 година.

100% бонус на првиот депозит со Melbet: Дали вреди?
2021-08-11

100% бонус на првиот депозит со Melbet: Дали вреди?

Ако постои некоја сеопфатна обложувачка компанија која е околу блокот долго време, тоа е Мелбет. Платформата нуди импресивно онлајн обложување од 2012 година. И сега тие нудат 100% бонус на првиот депозит до 100 евра.