Melbet Live Casino Преглед - Games

Age Limit
Melbet
Melbet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
MasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

Games

Казиното Melbet нуди разновидни различни игри, така што секој тип на играчи може да најде нешто што го бара. Нивниот дел за казино, спортскиот дел и казино игрите во живо ќе го разбудат умот на секој играч.

Бакара во живо

Правилата за играње Baccarat во живо се исти како играњето на традиционалната игра. Ова е популарна игра и има многу различни варијанти на истата. Основните правила на играта се исти и играчите лесно ќе се прилагодат на која било достапна варијанта. Раката која е поблиску до 9 ќе победи во кругот.

Достапни се три облози, облог на играчот, облог на банкар и облог дека раката ќе заврши со нерешено. Облогот Банкер ќе победува почесто од кој било друг облог, па поради таа причина, доаѓа со провизија од 5%. Облогот Tie нуди највисока исплата, но статистички гледано, овој облог ретко се случува, па затоа ги советуваме почетниците да го избегнуваат. Сите правила за играње Baccarat во живо и сите стратегии може да се најдат на следниот линк.

Блек Џек во живо

Блек Џек во живо се игра со 6 или 8 палуби карти во зависност од варијантата што играчите ја избираат. Играта се игра со вистински карти, така што играчите можат да ја видат целата акција како се открива пред нив. Правилата на играта се исти како класичната варијанта, а играчите треба да имаат рака која е поблиску до 21 и е повисока од раката на дилерот за да победат во рундата.

Различни опции се достапни за играчот што можат да ги користат за да ја подобрат својата рака откако ќе ги видат своите првични картички. Играчите можат да земат дополнителни картички или да останат со раката што веќе ја имаат. Разделување парови, купување осигурување и удвојување се други опции кои се достапни за играчите да ја подобрат вредноста на нивните раце. Сите правила за тоа како да се игра Блек Џек во живо може да се најдат на следниот линк.

Рулет во живо

Кога играте рулет во живо, сè што треба да направите е да ја одберат посакуваната сума и да стават облог, а оттаму дилерот во живо ќе го потврди облогот и ќе стави физички чипови на масата. Правилата на играта се речиси исти, иако има многу различни варијанти на играта.

Различни облози ќе донесат различни исплати, така што играчите треба да одлучат колку сакаат да ризикуваат пред да го стават својот облог. Можеби ќе биде потребна одредена посветеност за да се надминат сите правила што ги има рулетот, но штом тоа ќе се направи играчите навистина ќе уживаат во оваа извонредна игра. Сите правила за играње рулет во живо може да се најдат на следниот линк.

Покер во живо

Покерот е уште една предизвикувачка игра која бара малку време за вежбање и учење на правилата. Најдобрата покер рака со пет карти го добива тенџерето, така што играчите треба да го научат рангирањето на рацете бидејќи никој не сака да пропушти добра карта. Друга многу важна работа е да научите како функционира рундата за обложување. Добрата вест е што сите правила за играње покер може да се најдат на следниот линк.

Емисии за игри во живо

Емисиите за игри во казино во живо стануваат сè попопуларни. Секој што бара забавно искуство со игри без потреба од вештина може да избере една од многуте емисии за игри во живо достапни во казиното Melbet. Првото шоу за игри беше лансирано во 2017 година од Evolution Gaming и оттогаш имаме многу различни емисии на игри за избор.

Нема стратегии за учење овде, така што играчите едноставно можат да се потпрат на својата среќа. Единственото нешто што обложувачите треба да направат е да го постават својот фонд и да го прилагодат својот облог за да можат да играат повеќе кругови и да уживаат во шоуто. Казиното Melbet им овозможува на секој што се запрашал како е да се биде дел од шоуто за игри што го гледале на ТВ со една од многуте игри што ги нудат во нивниот дел за казино во живо.

Total score9.0
Добрите

Брзи казино факти

ЈазициЈазици (34)
Јапонски
Азербејџански
Англиски
Арапски
Белоруски
Бугарски
Виетнамски
Германски
Грузиски
Грчки
Дански
Еврејски
Естонски
Казахстански
Кинески
Корејски
Литвански
Македонски
Малезиски
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Словачки
Српски
Тајландски
Турски
Украински
Унгарски
Фински
Француски
Хинди
Хрватски
БонусиБонуси (4)
Бесплатни спинови
Бонус без депозитБонус за добредојде
Депозит бонус
ВалутиВалути (24)
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Австралиски долари
Американски долари
Бангладешки таки
Бахреински динари
Белоруски рубли
Боливиски боливианос
Боцвански пули
Бразилски реали
Бугарски лева
Бурундиски франци
Дански круни
Дирхами од ОАЕ
Евра
Ерменски драми
Канадски долари
Кинески јуани
Кувајски динари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Руски рубли
Турски лири
Швајцарски франци
Видови поддршкаВидови поддршка (1)
Е-пошта за поддршка
ДржавиДржави (72)
Јапонија
Јордан
Јужна Африка
Јужна Кореа
Австралија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Аргентина
Бангладеш
Бахреин
Белорусија
Боливија
Босна и Херцеговина
Бразил
Бугарија
Виетнам
Гана
Грузија
Египет
Етиопија
Зимбабве
Индија
Индонезија
Исланд
Казакстан
Канада
Катар
Кенија
Кина
Колумбија
Кувајт
Либија
Македонија
Малезија
Маурициус
Мексико
Мозамбик
Мороко
Мјанмар
Намибија
Непал
Нигерија
Нов Зеланд
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Оман
Пакистан
Парагвај
Перу
Полска
Русија
Саудиска Арабија
Сингапур
Сомалија
Србија
Судан
Танзанија
Тајван
Турција
Уганда
Узбекистан
Украина
Унгарија
Уругвај
Филипини
Хонг Конг
Хрватски
Чешка
Чиле
Швајцарија
Шри Ланка
ИгриИгри (46)
CS:GO
Dota 2
FIFA
Greyhounds
League of Legends
Mortal Kombat
NBA 2K
StarCraft 2
Tekken
World of Tanks
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Атлетика
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
Бинго
Блек Џек
Бокс
Виртуелни спортови
Галски фудбал
Голф
Карлинг
Кено
Кошарка
Крикет
Лотарија
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Слотови
Сурфање
Тенис
Трки со коњи
Тротинг
Формула 1
Фудбал
Футсал
Хокеј на мраз
Хурлинг
Шах
ЛиценциЛиценци (2)
Curacao
Dirección General de Juegos y Sorteos Mexico
Методи за депозитМетоди за депозит (34)
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
BPay
Bank Wire Transfer
Beeline
Bitcoin
Bitcoin Cash
Bradesco
Credit CardsCryptoDebit CardDogecoinEcoPayz
Ethereum
Jeton
Litecoin
MasterCard
Megafon
Moneta
Neosurf
Neteller
Payeer
Paysafe Card
Perfect Money
Prepaid Cards
QIWI
Santander
Siru Mobile
Tele2
Visa
WebMoney
Yandex Money
ePay.bg
СофтверСофтвер (6)
Endorphina
MicrogamingNetEnt
PariPlay
TVBET
Wazdan