Microgaming

July 26, 2021

Глобална доминација на Microgaming Eyes со Џули Алисон

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Лансиран во 1994 година, Microgaming моментално е еден од најистакнатите добавувачи на софтвер за онлајн казино во живо. Компанијата може да се пофали со 800+ игри со високи перформанси распоредени на повеќе од 120 онлајн казино и веб-страници на казино во живо.

Глобална доминација на Microgaming Eyes со Џули Алисон

Настрана, Microgaming објави на 15 јули 2021 година дека успешно ја презеде Џули Алисон како директор на пазари во обид да ја продолжи својата глобална доминација. Значи, што додава овој нов состанок на табелата?

10-годишно искуство во iGaming индустријата

Следејќи го договорот, Џули Алисон го носи своето огромно знаење во веќе високо летачката Microgaming. Претходно, таа имаше врвни позиции на истакнати имиња како NetEnt, Red Tiger и Paddy Power Betfair.

Вооружена со десетгодишно искуство, г-ѓа Алисон ќе биде запчаник во мисијата на Microgaming да се прошири на нови регулирани пазари. Таа го презема кормилото на одделот за маркетинг на компанијата во време кога бизнисот цвета.

Брзата задача на Џули Алисон е да ја води компанијата низ тековните промени во регулативата за коцкање на регулираните пазари како ОК, Германија и Шведска. Покрај тоа, таа ќе обезбеди стратешка насока за проширување и одржување на основата на компанијата на новите и постоечките пазари.

Официјални коментари

Според извршниот директор на Microgaming, Ендрју Клукас, назначувањето на Џули носи богатство на солидна визија и комерцијална експертиза стекната низ годините во B2B и B2C. Тој продолжи дека компанијата е возбудена што ја пречекува и се радува на срдечна работна врска.

Од друга страна, Џули не можеше да ја сокрие возбудата откако беше потврдена како директорка на пазари во Microgaming.

Таа рече: „Microgaming веќе зазема импресивна позиција на глобалниот пазар, па затоа е возбудливо да може да се изгради на толку силна основа. Со нетрпение очекувам да започнам со водење на визијата за идните пазари на Microgaming, проактивно прифаќајќи ја новата регулатива и поддршка на клиентите додека и тие се подготвуваат за промени“. Се најдобро за неа!

Нови партнерства за казино

Во меѓувреме, Microgaming продолжува да носи нови сојузници за да ја зголеми својата глобална привлечност. На 14 јули, инвеститорот објави договор со Doggo Casino, нов водечки бренд на DoubleUp Group. Ова онлајн казино во живо ветува супер-интуитивно искуство со игри, поткрепено со наградуваните титули на Microgaming.

Double Group е основана во 2020 година во Холандија и веќе е една од најпочитуваните компании за игри со седиште во Малта. Овој договор значи дека досегот на Microgaming до холандските играчи сега е повозможен од кога било. И, се разбира, насловите на Microgaming се задолжителни за секое сериозно онлајн казино.

Уште во мај, Microgaming објави дека ќе ја зголеми својата дистрибуција на игри во Италија по склучувањето договор со BLOX. Компанијата е популарна платформа и снабдувач на содржини на италијанскиот пазар за игри. Доставува содржини за игри на престижни италијански оператори на онлајн казино како Betagioco.it

Според договорот, 50+ наслови на Microgaming ќе се прикажуваат во импресивната библиотека на агрегаторот на игри. BLOX моментално вклучува целосна постава на игри од почитувани имиња како Yggdrasil Gaming, Pragmatic Play и Evolution Gaming.

Играјте покер Hold'Em на Microgaming

Не секој ден ќе слушате дека Microgaming најавува сосема нова игра на маса. Па, во октомври минатата година, компанијата претстави колекција на покер игри за да ги зајакне своите вертикали на игри на маса. Целиот пакет вклучува фантастични наслови како Hold'Em Poker и Lucky Showdown.

Ако изберете да играте Hold'Em Poker, ќе уживате во извонредно искуство во покер во реалистична покер соба. Играта со брзо темпо воведува прогресив кој чини неверојатни 25.000 евра. Исто така, ќе учествувате на турнир Sit & Go со купување од 5 евра.

Според Џон Колман, извршниот директор на Microgaming, Hold'Em Poker ќе донесе сосема нова насока за игри на онлајн казино играчите. Тој рече дека играта е сигурен доказ за посветеноста на компанијата да иновира и да ја диверзифицира својата понуда на содржини. Без сомнение за тоа!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести