Microgaming

February 2, 2022

Microgaming ги носи своите онлајн слотови и игрите во казино во живо во Холандија

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Холандија нашироко се смета за земја на млеко и мед, барем според развивачите на софтвер во казино во живо како Microgaming. Откако обновениот холандски пазар на iGaming започна во живо на 1 октомври 2021 година, Microgaming беше меѓу пионерите. Ова значи дека најдобрите казина во живо во Холандија сега ги третираат своите играчи со разновидна палета на игри од развивачот. 

Microgaming ги носи своите онлајн слотови и игрите во казино во живо во Холандија

Над 200 ексклузивни казино наслови

Акредитацијата тоа значи Широката библиотека со игри на Microgaming сега ќе биде во живо во сите партнерски живи онлајн казина во Холандија. Првично, Microgaming ги снабдуваше своите игри преку својот холандски казино бренд ТОТО и државната Nederlandse Loterij. Запомнете, овие се меѓу првите носители на лиценца во земјата, што му дава на Microgaming толку потребното меко место за слетување. 

Агрегациската платформа на Microgaming моментално содржи повеќе од 200 наслови на игри, и нови и стари. Лиценцирањето, исто така, значи дека холандските фанови на Microgaming ќе пристапат до 60+ игрите на развивачот од студиа од трети страни како All41 Studios, Spearhead, Oryx и Inspired. Покрај тоа, широк спектар на игри од Spinstars ќе го следат примерот.

Земја полна со можности

Microgaming ја искористи шансата да ги рашири своите крилја понатаму на холандскиот пазар на iGaming. Ова е во согласност со целта на компанијата да влезе во повеќе клучни регулирани пазари, според Џули Алисон, директорка за пазари на Microgaming. 

Таа изјави дека Холандија е полна со можности за инвеститорот и нејзините клиенти и дека тие едвај чекаат да го поддржат растот на земјата уште многу години што доаѓаат. Да се сумира, г-ѓа Алисон рече дека Microgaming ги поздравува новите закони за коцкање со напредни размислувања кои се фокусираат на заштита на играчите. 

Microgaming казино игри во живо

Да бидам искрен, многу малку се зборува за игрите во казино во живо на Microgaming. Сепак, ова се некои од повеќето забавни и сигурни игри во живо, имајќи предвид дека сите тие имаат печат на одобрение eCOGRA. Имајќи го тоа на ум, еве неколку живи вертикали во кои холандските играчи можат да очекуваат да уживаат понатаму:

Блек Џек во живо

Блек џек во живо на Microgaming е една од наједноставните варијанти на блек џек во живо за играње. Тоа е игра со 7 седишта што се игра со 8 палуби од 52 карти. Картите се мешаат рачно, а дилерот зема само една карта. Како што се очекуваше, Блек Џек се исплаќа со 3:2, што значи дека играчите добиваат 3 долари за секои 2 долари. Ќе го најдете и облогот за осигурување понуден на крупиите Аце. Се исплаќа во 2:1.

Бакара во живо

Live Baccarat на Microgaming не нуди ништо ново освен тоа што се игра на маси за еден и повеќе играчи. Оваа игра во живо користи 8 палуби со карти кои се мешаат рачно. Играта започнува откако ќе се додели една рака на страната Банкарот и Играчот. Запомнете дека 5% куќна провизија се применува на сите добивки на облозите на Банкер.

Рулет во живо

Оваа игра се игра на европското тркало погодно за играчите со француски облози. Како Live Baccarat, оваа рулет игра поддржува и табели за еден и повеќе играчи. За оние кои не знаат, варијантата со повеќе играчи им овозможува на играчите да ги видат облозите на другите гејмери и нивните коментари во живо. Минималниот облог е 0,10 УСД, а максимумот е до 25.000 долари.

Казино Холдем во живо

Ако сте љубител на покер, тогаш Live Casino Hold'em на Microgaming би го направил тоа. Оваа игра користи стандардни правила за покер и се игра со една палуба. Исто така, сите играчи играат со иста рака, при што табелата поддржува неограничен број играчи. Уште подобро, нема време за чекање. Само изберете облог помеѓу $0,10 и $5.000 и придружете се на акцијата.

Во живо Сик Бо

Конечно, играјте го овој азиски омилен од Microgaming ако сакате нешто освежувачко во вашето омилено казино во живо. Играта е слична на рулет на многу начини, само што нема тркало на повидок. Овде, ќе користите три коцки за да поставите облози како 4+17, 6+15, 10+11, 9+12 и така натаму. Има и надворешни и внатрешни облози, слични на она што ќе го најдете на стандардното тркало на рулет.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести