Mummys Gold Live Casino Преглед

Age Limit
Mummys Gold
Mummys Gold is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillVisaTrustlyNeteller
Trusted by
Malta Gaming Authority

About

Mummys Gold казиното има најпријатна чудна тема за него. Казиното работи онлајн од 2001 година и има репутација за обезбедување на голем избор на казино игри и се грижи за сите видови ентузијасти во казино. Казиното е поврзано со Групацијата Палас, која исто така има одлична репутација за онлајн казината.

Games

Има тони казино игри за уживање во казиното Mummys Gold. Всушност, ги има над 600. Овие се состојат од различни слотови, вклучувајќи и некои големи прогресивци. Има одличен избор на игри на маса кои вклучуваат рулет, блек џек и покер. Казиното во живо и мобилната верзија нудат многу акција.

Слично казино со игри во живо на Mummys Gold Casino е Platinum Play за играчите да уживаат и да играат.

Withdrawals

Играчите во Mummys Gold Casino можат подеднакво да уживаат во некои добри опции за повлекување на своите пари. Казиното нуди избор од Neteller, Skrill, iDebit, Mastercard, Visa и Visa Electron. Во повеќето случаи, методот што се користи за депонирање е оној што се користи за повлекувања, доколку тие го поддржуваат ова. Ако не, тогаш треба да се избере алтернатива.

Languages

Mummys Gold Casino е најзадоволен што може да ги понуди своите услуги во многу земји. За да го поддржат ова, тие ги обезбедуваат своите казино платформи на различни јазици. Тие вклучуваат англиски, грчки, италијански, француски, холандски, шпански, јапонски, норвешки, полски, шведски, фински, хрватски и португалски. Играчите можат да го изберат својот јазик на претпочитање од менито на страницата.

Mobile

Mummys Gold Casino го прави играњето во нивното казино лесен процес со тоа што нуди одлични избори. Може да се пристапи до инстант игра преку прелистувач на играчи. Или, за оние кои претпочитаат да ги користат своите мобилни уреди, можат да ги искористат предностите на Mummys Gold Mobile Casino. Играчите можат да се логираат на платформата за казино во живо за повеќе забава.

Promotions & Offers

Кога станува збор за казина кои нудат одлични бонуси за добредојде, казиното Mummys Gold е блиску до врвот на листата. Тие обезбедуваат 100% совпаѓање со првиот депозит до 500 долари, што значи дека депонентите за прв пат ќе имаат многу дополнителни бесплатни пари за да играат игри. Казиното нуди и програма за лојалност.

Live Casino

Игрите со дилери во живо се достапни во Mummys Gold. Казино игрите во живо на Mummys Gold се обезбедени од Evolution Gaming. Игрите тесно го имитираат казино реализмот со казино игри со дилер во живо. Казиното во живо е многу популарно меѓу играчите на казино во живо.

Software

Иако Mummys Gold Casino имаше многу избор на провајдери на софтвер за избор, тие избраа да одат со Microgaming. Без сомнение ова беше добар избор, бидејќи Microgaming е наградуван провајдер на софтвер за онлајн казино, кој е добро познат и почитуван. Многу играчи уживаат и го ценат големиот избор на игри што го создава овој провајдер на софтвер.

Support

Постојат различни видови на поддршка понудени од претставниците на Mummys Gold Casino. Играчите може да ги најдат одговорите на вообичаените прашања во делот ЧПП на казиното. Ако сакаат да контактираат со казиното, може да го сторат тоа преку е-пошта или да ја искористат опцијата за разговор. Казиното Mummys Gold се фокусира на одлична услуга за клиентите.

Deposits

Една од многуте работи што играчите ги сакаат кај Mummys Gold се бројните избори што ги нудат за членовите да можат да депонираат. Опциите вклучуваат Visa, Mastercard, Visa Electron, Maestro, iDebit, Trustly, Skrill и Neteller. Ова се популарни избори кога станува збор за кредитни картички и е-паричници, што значи дека играчите не треба да имаат потешкотии при депонирањето.

Total score9.1
Добрите
Лошите
- Просечен избор на слотови

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2003
ЈазициЈазици (14)
Јапонски
Англиски
Германски
Грчки
Италијански
Кинески
Латвиски
Норвешки
Португалски
Руски
Фински
Француски
Хрватски
Шпански
БонусиБонуси (7)
Reload бонус
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавување
Депозит бонус
ВалутиВалути (15)
Јапонски јен
Американски долари
Аргентински пезоси
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Евра
Индиски рупии
Канадски долари
Мексикански пезоси
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Тајландски бах
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (6)
Бразил
Индија
Канада
Нов Зеланд
Тајланд
Чиле
ИгриИгри (11)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (9)
Credit CardsDebit Card
Interac
NetellerSkrill
Trustly
Visa
Visa Electron
iDebit
СофтверСофтвер (3)