N1 Casino Live Casino Преглед - Countries

Age Limit
N1 Casino
N1 Casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming Authority

Countries

Играчите кои креираат сметка и ја користат веб-страницата на казиното N1, потврдуваат и гарантираат дека коцкањето преку Интернет е легално и дозволено во нивната јурисдикција. За жал, има ограничени земји на кои не им е дозволено да играат игри со вистински пари во казиното и играчите треба да го проверат списокот и да видат дали нивната земја на живеење е на неа.

Казиното N1 не е достапно во следните земји: Авганистан, Албанија, Ангола, Ангвила, Австралија, Барбадос, Белгија, Буркина Фасо, Камбоџа, Кејп Верде, Кајмански Острови, Централна Африканска Република, Кина, Конго, Брегот на Слоновата Коска, Чешка Република , Еритреја, Естонија, Етиопија, Франција и нејзините прекуморски територии (Гваделупе, Мартиник, Француска Гвајана, Реунион, Мајот, Свети Мартин, Француска Полинезија, Валис и Футуна, Нова Каледонија), Гибралтар, Грција, Гватемала, Хаити, Хонг Конг, Ирак, Исламска Република Иран, Израел, Италија, Јамајка, Џерси, Северна Кореја, Лао ПДР, Либан, Либерија, Либија, Литванија, Макао, Мали, Маурициус, Мајот, Мјанмар, Никарагва, Пакистан, Панама, Парагвај, Руанда, Реунион , Србија. Сиера Леоне, Словачка, Словенија, Сомалија, Јужен Судан, Шпанија, Судан, Сириска Арапска Република, Турција, Уганда, Обединетото Кралство, Соединетите Американски Држави, Јемен, Зимбабве и Холандија.

Играчите од Шведска не можат да учествуваат во промотивни програми или да добиваат награди од казиното.

Казиното N1 прифаќа играчи кои се полнолетни да се коцкаат само. Одговорност на играчот е да се распраша за постојните закони и прописи во нивната земја на живеење.

Достапност на игри

За жал, провајдерите на софтвер имаат и свои ограничувања. На пример, NetEnt има апсолутно ограничување за следните земји Белгија, Бугарија, Колумбија, Хрватска, Чешка, Данска, Естонија, Франција, Италија, Латвија, Литванија, Мексико, Португалија, Романија, Шпанија, Шведска, Швајцарија, Обединетото Кралство, и Соединетите Американски Држави.

Тие, исто така, имаат територии на црната листа и ги вклучуваат следните: Авганистан, Албанија, Алжир, Ангола, Австралија, Бахамите, Боцвана, Белгија, Бугарија, Колумбија, Хрватска, Чешка, Данска, Естонија, Еквадор, Етиопија, Франција, Гана, Гвајана, Хонг Конг, Италија, Иран, Ирак, Израел, Кувајт, Латвија, Литванија, Мексико, Намибија, Никарагва, Северна Кореја, Пакистан, Панама, Филипини, Португалија, Романија, Сингапур, Шпанија, Шведска, Швајцарија, Судан, Сирија, Тајван, Тринидад и Тобаго, Тунис, Уганда, Обединетото Кралство, Соединетите Американски Држави, Јемен и Зимбабве.

Видео слот Planet of the Apes не смее да се нуди на следните територии:

Азербејџан, Кина, Индија, Малезија, Катар, Русија, Тајланд, Турција и Украина.

Видео слот Vikings не смее да се нуди во следните јурисдикции:

Азербејџан, Камбоџа, Канада, Кина, Франција, Индија, Индонезија, Лаос, Малезија, Мјанмар, Папуа Нова Гвинеја, Катар, Русија, Јужна Кореја, Тајланд, Турција, Украина, Соединетите Американски Држави.

Видео слот Narcos не смее да се нуди на следните територии:

Индонезија, Јужна Кореја.

Видео слот за Street Fighter не смее да се нуди на следните територии:

Ангвила, Антигва и Барбуда, Аргентина, Аруба, Барбадос, Бахамите, Белизе, Бермуди, Боливија, Бонер, Бразил, Британските Девствени Острови, Канада, Кајманските Острови, Кина, Чиле, Островот Клипертон, Колумбија, Костарика, Куба, Курасао, Доминика , Доминиканска Република, Ел Салвадор, Гренланд, Гренада, Гвадалупе, Гватемала, Гвајана, Хаити, Хондурас, Јамајка, Јапонија, Мартиник, Мексико, Монтсерат, Островот Наваса, Парагвај, Перу, Порторико, Саба, Свети Вартелемеј, Свети Евстатиј, Свети Китс и Невис, Света Луција, Сент Мартен, Сент Мартин, Сент Пјер и Микелон, Свети Винсент и Гренадини, Јужна Кореја, Суринам, Островите Туркс и Каикос, Соединетите Американски Држави, Уругвај, Девствени Острови на САД, Венецуела.

Видео слот за Fashion TV не смее да се нуди на следните територии:

Куба, Јордан, Турција и Саудиска Арабија.

Универзалните чудовишта (Дракула, Суштество од црната лагуна, Phantoms Curse и The Invisible Man) може да се играат само на следните територии:

Андора, Австрија, Ерменија, Азербејџан, Белорусија, Босна и Херцеговина, Кипар, Финска, Грузија, Германија, Грција, Унгарија, Исланд, Ирска, Лихтенштајн, Луксембург, Малта, Молдавија, Монако, Црна Гора, Холандија, Северна Македонија, Норвешка, Полска, Русија, Сан Марино, Србија, Словачка, Словенија, Турција и Украина.

Играчите од Австралија немаат право да ги играат игрите од Аматик.

Играчите од следните земји немаат право да ги играат игрите од Microgaming: САД, Сингапур, Италија, Данска, Јужна Африка, Франција, ОК, Шпанија, Белгија, Австралија, Тајван и Филипини.

Играчите од Канада немаат право да ги играат игрите од Nyx(nextgen).

Играчите од Шведска немаат право да ги играат игрите од Playngo и Pragmatic.

Играчите од Швајцарија немаат право да ги играат игрите на Play'n GO.

Total score7.7
Добрите
+ Дарежливи бонус понуди
+ Достапна е 24/7 поддршка
+ ВИП програма

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2017
ЈазициЈазици (7)
Англиски
Германски
Норвешки
Полски
Руски
Фински
Француски
БонусиБонуси (9)
High Roller бонус
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за лојалност
Бонус за пријавувањеВИП бонус
Депозит бонус
Неделен бонусРоденденски бонус
ВалутиВалути (6)
Американски долари
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (31)
Австрија
Аргентина
Белизе
Боливија
Бразил
Венецуела
Гватемала
Гвајана
Германија
Доминиканска Република
Еквадор
Ел Салвадор
Канада
Колумбија
Коста Рика
Куба
Мексико
Никарагва
Нов Зеланд
Норвешка
Панама
Парагвај
Перу
Полска
Суринаме
Уругвај
Финска
Хаити
Хондурас
Чиле
Швајцарија
ИгриИгри (16)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (23)
Apple Pay
Bank transferCredit CardsDebit CardEcoPayz
Google Pay
Interac
Klarna
MaestroMasterCard
Neosurf
NetellerPaysafe Card
Prepaid Cards
QIWI
Skrill
Trustly
Visa
Yandex Money
Zimpler
iDEAL
iDebit
instaDebit
СофтверСофтвер (11)
Amatic Industries
EGT Interactive
Elk Studios
Endorphina
MicrogamingNetEntPlay'n GOPragmatic Play
SoftSwiss
ThunderkickYggdrasil Gaming