Ninja Casino Live Casino Преглед

Age Limit
Ninja Casino
Ninja Casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
Trustly

Ninja Casino

Нинџа Казино е реномирана казино која им служи на ентузијасти на дилери во живо во Естонија и Финска. Од неговото официјално основање во 2015 година, казиното Нинџа може да се пофали со широк избор на игри со дилери во живо надополнети со други казино игри како што се слотови, игри на маса, видео покер и емисии на игри. Нинџа казиното има одлична локација со класична фузија на црна и зелена позадина попрскана со облека поврзана со Нинџа. Ако сакате да одите на лов на богатство, земете ги вашите нинџа оружје и одете во казиното Нинџа.

Овој преглед на Ninja Casino ќе нагласи некои уникатни карактеристики и игри достапни за играчите на дилерите во живо.

Зошто да играте во казиното Нинџа

Играњето казино игри во живо во казиното Нинџа доаѓа со бројни функции. Прво, лобито на казиното во живо е целосно преполно со возбудливи и духовити нови игри во живо од Pragmatic Play и Evolution Gaming. Нинџа казиното е компатибилно со повеќе уреди. Играчите можат да ги играат сите игри од удобноста на нивните домови или во движење.

Играњето во казино Нинџа не бара од играчите да се регистрираат. Сите играчи треба да депонираат средства користејќи ги наведените банки и да играат веднаш. Најдобриот производ на Trustly, Pay N Play, го поддржува целиот процес. Играчите, исто така, уживаат во брза наплата и доверливи услуги за поддршка на клиентите.

About

Нинџа казино е добро воспоставено онлајн казино лансирано во 2015 година. Тоа им служи на играчи со седиште во Финска и Естонија. Тој е лиценциран и регулиран од Естонскиот даночен и царински одбор. Во лобито на Ninja Casino се сместени избрани слотови, емисии на игри, игри на маса, видео покер и игри со дилери во живо. Тоа е поборник за одговорно коцкање.

Games

Казиното Нинџа се постави себеси како крајна дестинација за играчите на казино во живо кои живеат во Естонија и Финска. Популарните категории вклучуваат рулет, покер, бакара, игри и блек џек. На игри во живо имаат уникатни теми, исплати и игра. Играчите можат да пристапат до казиното во живо Нинџа 24/7.

Блек Џек во живо

Блек Џек може да се дефинира како класична игра која никогаш не старее. Блек џек во живо нуди пореално искуство со тоа што ви дозволува да се придружите на другите играчи на масата. Со спој на среќа и вештина, можете да развиете победничка стратегија која масовно ќе плати. Најдобрите варијации на блек џек во живо вклучуваат:

 • Клуб блек џек
 • Моќ Блек Џек
 • Бесплатен залог Блек Џек
 • Бесконечен Блек Џек
 • ВИП Блек Џек

Рулет во живо

Играјќи рулет во живо во казиното Нинџа, играчите уживаат во рамнотежа помеѓу удобноста и забавата во пријателска атмосфера во копнените казина. Нуди бројни опции за обложување со повисоки исплати до 35 спрема 1. Некои од најдобрите опции за рулет во живо вклучуваат:

 • Рулет за осветлување
 • ВИП рулет
 • Брзински рулет
 • Американски рулет
 • Мега рулет

Видео покер

Покер во живо е популарна игра со карти која ви овозможува да ја предизвикате куќата или другите играчи. Нуди одлично искуство со игри додека се дружите со други играчи. Нинџа казиното се гордее со реален и екстравагантен казино амбиент. Тие вклучуваат:

 • Казино во живо ХолдЕм
 • Покер со три карти
 • Карибите Студ покер
 • Тексас холдем бонус покер
 • 2 Рачна казино држач

Бакара во живо

Baccarat датира од 1600-тите, кога беше воведен во Италија. Варијациите во живо нудат реално искуство со игри како оние во казино куќи. Играта е многу едноставна. Приближете се до 9 побрзо од банкарот, а парите се сите ваши. Некои од врвните избори вклучуваат:

 • Ѕирнете Бакара
 • Брзина Бакара
 • Нема Comm Baccarat
 • Стискање на бакара
 • Златно богатство Baccarat

Bonuses

Ако сте вистински нинџа, можете да започнете со потрага по богатства во казиното Нинџа. Играчите имаат пристап до неограничени бесплатни вртења, бонуси и други награди. Сите достапни бонуси подлежат на T&C. За жал, игрите во казино во живо не придонесуваат за барањата за обложување на достапните бонуси за казино.

Languages

Нинџа казиното е на пазарот веќе некое време. Тој му служи на поголемиот сегмент на играчи на онлајн казино во Естонија и Финска. Освен локалните јазици, додаде и други глобално признати јазици кои се вообичаени во двете земји. Поддржани јазици во казиното Нинџа вклучуваат:

 • Англиски
 • фински
 • естонски
 • руски

Countries

Во моментов, играчите можат да прават трансакции само со евра во казиното Нинџа. Естонија и Финска се со седиште во блокот на Европската унија кој го користи еврото како официјална валута. Сепак, очекуваме Ninja Casino да прифати повеќе валути, вклучително и криптовалути, во иднина. Проширувањето и технолошките трендови ќе ги поттикнат казината да привлечат повеќе играчи.

Live Casino

Ninja Casino е добро воспоставено онлајн казино кое се фокусира на естонскиот и финскиот пазар. Доаѓа со веб-локација прифатлива за корисниците и одличен избор на игри во казино во живо. Овие игри се примарно напојувани од два гигантски провајдери на софтвер; Evolution Gaming и Pragmatic Play. Нинџа казиното е легитимно казино во живо лиценциран и регулиран според законите на Естонија преку нејзината матична компанија, Ninja Global Limited.

Сите казино игри во живо се пренесуваат во реално време. Тие нудат врвно искуство со игри надополнето со дополнителни функции како странични разговори со играчи и дилери. Опциите и правилата за обложување се флексибилни за да ги примат повеќето играчи. Нинџа казиното нуди брзи наплати и поддржува бројни јазици што широко ги зборуваат играчите во Естонија и Финска. 

Забелешка: Секогаш коцкајте одговорно

Software

Нинџа казино не нуди долга листа на провајдери на софтвер. Казиното лоби во живо се напојува со Pragmatic Play и Evolution Gaming, два реномирани гејмерски гиганти со врвни изданија. Сите RNG игри во Ninja Casino се редовно тестирани и ревидирани од независни лаборатории за правичност во нивните исплати.

Сите казино игри во живо се пренесуваат во реално време со користење на најсовремена интерфаза на играта. Играчите се дружат со дилерот и другите играчи користејќи функции за разговор достапни во игрите со дилер во живо. Во лобито редовно се додаваат нови игри за да се осигура дека играчите го добиваат најдоброто кога играат во казиното Нинџа. Очекуваме Ninja Casino да биде партнер со повеќе провајдери на софтвер во иднина.

Support

Ninja Casino обезбедува навремени и сигурни услуги за поддршка на клиентите. Тимот за поддршка работи неуморно за да обезбеди навремена поддршка на сите играчи. Играчите можат да ги адресираат своите поплаки или да побараат помош 24/7 преку разговор во живо. Алтернативно, играчите можат да стигнат до тимот за поддршка преку е-пошта (support@ninjacasino.com) или телефонски повик. 

Забелешка:

Некои од вообичаените прашања се адресирани во делот ЧПП на Ninja Casino.

Deposits

Нинџа казино поддржува Trustly's Pay N Play, уникатна платформа за плаќање. Тоа им овозможува на играчите да прават депозити директно во казиното Нинџа без да имаат никакви сметки. Тие ги користат нивните банкарски ID за да пристапат до нивните средства и да играат. Минималниот депозит е 5 €. Финските и естонските играчи можат да иницираат трансакции од некои од овие банки:

 • Swedbank
 • SEB
 • Ома СП
 • Актиа
 • Нордеа
Total score8.7
Добрите
+ Pay'N Play казино
+ Брзо повлекување и надополнување
+ Најголема количина на бонуси

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2017
ЈазициЈазици (4)
Англиски
Естонски
Руски
Фински
БонусиБонуси (8)
High Roller бонусБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеВИП бонус
Депозит бонус
Кешбек бонусНеделен бонус
ВалутиВалути (1)
Евра
ДржавиДржави (1)
Естонија
ИгриИгри (22)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (2)
СофтверСофтвер (13)
Elk Studios
GreenTubeMicrogamingNetEnt
Nolimit City
Play'n GOPlaysonPragmatic Play
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
Wazdan
Yggdrasil Gaming
iSoftBet