Nutz

Age Limit
Nutz
Nutz is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNeteller

Nutz

Nutz Casino е нов учесник на пазарот за коцкање кој нуди модерно и минималистичко искуство со игри. Повеќето играчи претпочитаат едноставна платформа за игри со опции за навигација погодни за корисникот. Примарната цел на казиното Nutz се естонските играчи бидејќи бара естонска лична карта кога се регистрира. Се гордее со обемна колекција на игри со дилери во живо со некои пристојни бонуси.

Nutz Casino работи со некои од врвните провајдери на софтвер за да создаде ажурирано казино лоби. Пристојните бонуси го надополнуваат лобито на казиното, со што казиното Nutz е врвна дестинација за игри. Ова преглед на казино во живо ќе разговара за некои од карактеристиките и придобивките од играњето казино во живо во казиното Nutz.

Зошто да играте казино во живо во казиното Nutz

И покрај тоа што Nutz Casino е новодојденец во индустријата за игри, тој нуди импресивни карактеристики за да ги привлече живите играчи на казино. Казино игрите во живо се хостирани од реални крупиери напојувани од реномирани провајдери на софтвер. Сите игри се оптимизирани за играње на повеќето паметни уреди како што се компјутери, таблети и паметни телефони. Казиното Nutz оди над повеќето онлајн казина до бонуси за казино во живо. Играчите можат да освојат до 2 евра плус 5 чипови без ризик.

Nutz Casino е повеќејазична платформа која поддржува повеќе јазици кои најчесто се зборуваат меѓу неговите играчи. Играчите исто така уживаат во брзи наплати и бесплатни депозити. Играчите исто така можат да вршат трансакции користејќи меѓународни опции за дигитално плаќање, освен естонските банки.

About

Nutz Casino е ново казино во живо основано во 2021 година. Сопственост и управуван е од Optiwin OÜ, казино оператор во сопственост на Enlabs AB со седиште во Шведска. Nutz Casino е сестринска компанија на Optibet, која е популарна онлајн казино меѓу естонските играчи. Сите операции во ова казино се лиценцирани и регулирани од Естонскиот даночен и царински одбор.

Games

Игрите со дилер во живо на Nutz Casino нудат возбудливо искуство со игри слично на копнено казино. Тоа е преполно со игри во живо од некои од реномирани провајдери на софтвер во индустријата. Делот за казино во живо е добро дизајниран, со игри организирани во различни категории за леснотија на навигацијата. Вообичаените категории вклучуваат блек џек, рулет, бакара, покер и емисии за игри.

Блек Џек во живо

Блек Џек во живо во казиното Nutz нуди и забава и можност да освоите профитабилни исплати. Возбудливите титули на блек џек во живо имаат уникатни карактеристики и странични облози. Иако ви треба стратегија за да останете профитабилни, целта е да стигнете до 21 или поблиску без да пукнете. Најдобрите игри со блек џек во живо вклучуваат:

 • Моќ Блек Џек
 • Бесплатен залог Блек Џек
 • Бесконечен Блек Џек
 • Брзина Блек Џек
 • Блек Џек партија

Рулет во живо

Варијациите на рулет во живо нудат возбудлива игра и огромен победнички потенцијал. Тие имаат бројни опции за обложување за да ги примат сите видови играчи. Играчите можат да се обложуваат на игри со рулет во живо на нивните мобилни телефони бидејќи таму се оптимизирани за повеќе уреди. Некои од живите варијации вклучуваат:

 • Рулет Вива Лас Вегас
 • Рулет со двојна топка
 • Извонреден рулет
 • Инстант рулет
 • Молња рулет

Видео покер

Покер со дилер во живо ги применува истите правила како оние на класичната покер игра. Целта е да се создадат најдобрите 5 раце за да се победи дилерот. Повеќето покер игри со дилер во живо користат шпил со 52 карти. Достапните игри вклучуваат:

 • Покер со три карти
 • Карибите Студ покер
 • Крајниот тексашки холдем
 • Страна облог Сити
 • Обложувајте се на покер

Други игри во живо

Освен блек џек во живо, рулет во живо и покер со дилер во живо, казиното Nutz нуди и игри. Тие вклучуваат бакара, емисии на игри во живои специјални игри. Некои од овие игри имаат брза игра, додека други имаат класична игра. Тие вклучуваат:

 • Супер Сик Бо
 • Златен богатство Baccarat
 • Ѕирнете Бакара
 • Супер Андар Бахар
 • Монопол во живо

Bonuses

Казиното Nutz нуди бројни пристојни бонуси и промоции на своите играчи. Иако игрите со дилери во живо не сметаат на повеќето бонуси во казиното, играчите на дилерите во живо уживаат во бонусот за депозит во казино во живо. Со минимален депозит од 100 евра, играчите можат да освојат 2 евра плус 5 чипови без ризик. Прегледајте ги T&C за сите детали.

Languages

Nutz Casino е повеќејазична казино платформа која им служи на играчите во различни земји. Поддржува широко зборувани јазици кои се вообичаени меѓу неговите играчи. Играчите можат да се префрлаат помеѓу достапните јазици користејќи ја иконата за знаме на левиот долен дел на веб-локацијата. Поддржаните јазици вклучуваат: 

 • Англиски
 • руски
 • естонски

Countries

Казиното Nutz опслужува значителна популација на играчи со седиште во Естонија. Еврото е законско средство за плаќање во Естонија бидејќи спаѓа во блокот на Европската унија. Таа е единствената поддржана валута во казиното Nutz во моментов. Очекуваме Nutz Casino да додаде повеќе валути доколку планира да привлече меѓународни играчи и крипто-забавувачи.

Live Casino

Nutz Casino е новодојденец во индустријата за коцкање, лансиран во 2021 година. Се позиционираше како конкурентен ентитет на естонскиот пазар нудејќи исклучителни казино игри во живо и бонуси. Тој е во сопственост и управуван од Optiwin OÜ, компанија во сопственост на Enlabs AB. Казиното Nutz работи под мастер лиценца издадена од естонскиот даночен и царински одбор.

Делот за казино во живо е целосно преполн со импресивен избор на игри со дилери во живо. Тие вклучуваат блек џек, бакара, рулет, покер, Сик Бо и емисии на игри. Овие игри се хостирани од реални крупиери и се пренесуваат во реално време од реномирани играчки студија. Казиното Nutz нуди бесплатни депозити и брзи наплати преку бројни методи за депонирање. Во случај на барање или поплака, контактирајте со пријателскиот тим за поддршка на клиентите за помош.

Software

Nutz Casino се гордее со одличен избор на игри со дилери во живо. Овие игри се емитуваат во HD со јасна графика и во реално време. Тие се домаќини од вистински крупиери во играчки студија со најсовремена опрема. Nutz Casino работи со реномирани играчки студија за да одржува ажурирано казино лоби во живо. 

 Казиното Nutz не е домаќин на никакви казино игри во живо. Целосно зависи од другите провајдери на софтвер за снабдување со интерактивни игри со дилери во живо со возбудливи игри искуства. Сите казино игри во живо се оптимизирани за повеќе уреди. Во моментов, Nutz Casino работи само со 3 провајдери на софтвер. Тие вклучуваат:

 • Еволуција игри
 • Автентични игри
 • BetGames.tv

Support

Nutz Casino беше успешен поради неговиот сигурен и професионален тим за поддршка на клиентите. Овој тим работи деноноќно за да обезбеди навремена помош и одговор на барањата на своите играчи. Играчите можат лесно да стигнат до времето преку функцијата за разговор во живо на почетната страница на казиното. Алтернативно, играчите можат да е-пошта до тимот за поддршка (support@nutz.com) или повикајте ги директно.

Deposits

Казиното Nutz поддржува повеќе глобално признати банкарски опции. Поддржува плаќања со картички, банкарски трансфери и е-паричници. Минималниот депозит во казиното Nutz е 10 евра, со максимален лимит за повлекување од 50.000 евра за банкарски трансфери. Депозитите се моментални, додека повлекувањето може да потрае во зависност од избраниот метод. Тие вклучуваат:

 • Swedbank
 • Visa/MasterCard
 • Нетлер
 • Revolut
 • Луминор
Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2021
ЈазициЈазици (3)
Англиски
Естонски
Руски
БонусиБонуси (8)
High Roller бонусБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеВИП бонус
Депозит бонус
Кешбек бонусНеделен бонус
ВалутиВалути (1)
Евра
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
Телефонска поддршка
ДржавиДржави (1)
Естонија
ИгриИгри (22)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (7)
СофтверСофтвер (35)
4ThePlayer
BTG
Blueprint Gaming
EGT Interactive
Elk Studios
Fantasma Games
Gamevy
Gamomat
Habanero
Hacksaw Gaming
Kalamba Games
Leander Games
Lightning Box
MicrogamingNetEnt
Novomatic
Oryx Gaming
Play'n GOPlayson
Pocket Games Soft (PG Soft)
Pragmatic PlayPush Gaming
Quickspin
Red Tiger Gaming
ReelPlay
Relax Gaming
Revolver Gaming
SG Gaming
Slingo
Spearhead
Stakelogic
Thunderkick
Wazdan
Yggdrasil Gaming
iSoftBet